Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 194 от 391 ПърваПърва ... 94144184192193194195196204244294 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,931 до 1,940 от общо 3909
  1. #1931
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Мутрите, вън!
    И ще дойдат нови ма тяхно място за съжаление. И нищо няма да се промени, прекупвачите ще ни лъжат и ние ще и караме меда на място за 3 лева.

  2. #1932
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И ще дойдат нови ма тяхно място за съжаление. И нищо няма да се промени, прекупвачите ще ни лъжат и ние ще и караме меда на място за 3 лева.
    Нещо песимистично ми звучиш...не губи кураж...Търпението е благодетел...Ще дойдат добри времена...за търпеливите...

  3. #1933
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Нещо песимистично ми звучиш...не губи кураж...Търпението е благодетел...Ще дойдат добри времена...за търпеливите...
    Аз лично не вярвам да стане нещо хубаво в тази държава.

  4. #1934
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз лично не вярвам да стане нещо хубаво в тази държава.
    И си абсолютно прав.

  5. #1935
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз лично не вярвам да стане нещо хубаво в тази държава.
    Споко! Хубавецът СтаниШеф вече даде заявка за завръщане.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #1936
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз лично не вярвам да стане нещо хубаво в тази държава.
    Аз пък вярвам, защото знам, че без вяра ще стане още по голямо нищо. Защото знам, че и сега нашият живот е по-добър от "тяхни". Мога надълго и нашироко да правя сравнения между "нас" и "тях" и в повечето примери нашето "нищо" би било повече от тяхното "нещо"..., но както и да е...ако някой ден съдбата ни срещне ще имаме възможност да се убеждаваме или разубеждаваме.

    Не искам да се правя на голямата работа или на голям активист, но изпратих това писмо до евопейската комисия по безоасност на храните от мое име...е, не е кой знае какво, но е поече от нищо. Също така, пак от свое име, информирах "грийн пийс" за проблемите, които имаме в пчеларството.

    Това, което знаем, е че за да се промени нещо трябва да има натиск от горе. Отдолу нагоре не е натиск, а е изригване. Всеки за себе си трябва да прецени, кое е по-добре.

    Изригване - трудна работа. Най много да се получи някоя детинска полюция, каквито всъщност "успешно" се проявиха няколко пъти...



    „Dear Mr. .........,

    Thank you for contacting the Europe Direct Contact Centre.

    Please find information on the European Union policies on pesticides and bees here:
    https://ec.europa.eu/food/animals/li.../pesticides_en

    https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:32009R1107
    http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/3295

    We advise you to contact the national authority in Bulgaria because they are competent to assist you with the implementation of the EU legislation and they can take action if you believe that there are violations:
    Ministry of Agriculture, Food and Forestry
    https://www.mzh.government.bg/en/contacts/


    If you suspect mal-administration, please contact the Ombudsman in Bulgaria:
    https://www.ombudsman.europa.eu/en/a...mbudsmen.faces


    If you believe that a Member State of the European Union (EU) is in breach of European law, please make a formal complaint to the European Commission:
    https://ec.europa.eu/assets/sg/repor..._en/index.html


    We hope you find this information useful. Please contact us again if you have other questions about the European Union, its activities or institutions.

    ------------------------------------------------------

    Hello,

    I am one of the many Bulgarian beekeepers whose bees suffer due to the uncontrolled use of forbidden pesticides by farmers.

    I would like to inform you and at the same time ask for your help against poisoners in soil, water and agricultural products and the authorities that control this process in Bulgaria.

    Please for a meeting where I will be specific.

    You are the last resort I can turn to for help and assistance.

    Best regards
    ..........................
    Bulgaria“


    Това писмо ще използвам и ще го препратя на нашите кратуни и ще искам отговори...Аз съм почти убеден че от това няма да произлезе кой знае какво, но ще бъде повече от нищо и малко или много ще се мъти водата.

  7. #1937
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Аз пък вярвам, защото знам, че без вяра ще стане още по голямо нищо. Защото знам, че и сега нашият живот е по-добър от "тяхни". Мога надълго и нашироко да правя сравнения между "нас" и "тях" и в повечето примери нашето "нищо" би било повече от тяхното "нещо"..., но както и да е...ако някой ден съдбата ни срещне ще имаме възможност да се убеждаваме или разубеждаваме.

    Не искам да се правя на голямата работа или на голям активист, но изпратих това писмо до евопейската комисия по безоасност на храните от мое име...е, не е кой знае какво, но е поече от нищо. Също така, пак от свое име, информирах "грийн пийс" за проблемите, които имаме в пчеларството. ...

    Това писмо ще използвам и ще го препратя на нашите кратуни и ще искам отговори...Аз съм почти убеден че от това няма да произлезе кой знае какво, но ще бъде повече от нищо и малко или много ще се мъти водата.
    Най-хубавото е , че ще намериш душевен покой от чувството за изпълнен дълг.Най-лошото е ,че тия от които зависи нещо да се промени към добро ще си го преместят в другия крачол.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #1938
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Най-хубавото е , че ще намериш душевен покой от чувството за изпълнен дълг.Най-лошото е ,че тия от които зависи нещо да се промени към добро ще си го преместят в другия крачол.
    ...Навярно знаеш приказката за момчето, което връщало морските звезди обратно в морето...

    Това мога да направя аз...със собствени сили и средства и не ангажирам никой с мнения или дейности. Нося единствено и само отговорност за своите действия или бездействия...Същото се отнася и за тия дето искат да го местят от единия в други крачол...

  9. #1939
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ...Навярно знаеш приказката за момчето, което връщало морските звезди обратно в морето...

    Това мога да направя аз...със собствени сили и средства и не ангажирам никой с мнения или дейности. Нося единствено и само отговорност за своите действия или бездействия...Същото се отнася и за тия дето искат да го местят от единия в други крачол...
    В това което мислиш и правиш си напълно прав, но зуница, а и други мислят, че няма да се получи нищо. Защото винаги е било тъй. Е, случва се понякога да се наклонят везните, но е рядко. Въпреки това трябва да има повече хора като теб, а пък институциите да са отговорни, а не глухи за проблемите.

  10. #1940
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Най-хубавото е , че ще намериш душевен покой от чувството за изпълнен дълг.Най-лошото е ,че тия от които зависи нещо да се промени към добро ще си го преместят в другия крачол.
    Знаеш ли още нещо...Ние почти никога не разбираме, когато вземем правилно решение или направим правилно действия, но винаги рабираме, когато направим обратното.

    Цитат по памет
    "...ако един генерал вземе решеши и вследствие на неговото решение се предотврати военен конфликт, то той няма да разбере, че е взел правилно решение и няма да бъде възнаграден за обичайната си работа, но ако се стигне до война и друг генерал спечели битка, сражение или войната, то той ще бъде окичен в почести и отличия и ще кажат, брее, колко е велик този наш генерал..." но кой е по велик? Този, който с обичайната си работа е спасил човешки животи или този, който ги е отнел?

    Ако ние с нашите скромни действия, допенесем да променим дори нещо малко, незначително на пръв поглед, дали това няма да предотварати войната

 

 
Страница 194 от 391 ПърваПърва ... 94144184192193194195196204244294 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •