Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 181 от 389 ПърваПърва ... 81131171179180181182183191231281 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,801 до 1,810 от общо 3882
  1. #1801
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес времето беше за пчеларство супер,но се случиха много други неща и не остана много време за ровичкане.20 семейства проверихме и някой друга отводка направихме.Наблюдавах може би оплождане което се случи на 3-5 метра височина/жалко,че не можах да снимам/.Може и да греша с облитане,но пчелите летяха странно.Видях и друго може би заради хладното време.Кошер при облитане се стовари на земята https://youtu.be/uY7zOIrHN3s такова за някой може да е нормално,но аз специално сефте виждам.Малко съм сбъркал със запасите за две седмици и как каза брата"Спокойно бре няма да ни се роят".
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1802
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Днес получиха магазини повечето (точно на време). С това захлаждане и дъждове при нас интересно се получава тази година.
    Предстои затопляне, рапицата тепърва ще влезне в своя пик и ако няма земеделски мор директно през акацията.
    Хубав сезон на всички и минимални загуби!

  3. #1803
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    В Събота на 20 Април сложих магазини на готовите - 23 бр. Два ме разочароваха малко - хванали са да правят самосмяна... майките хубави, 2018г., големи но няма грам прясно пило - явно са се задръстили нещо. Прищипах ги за да съм сигурен че няма да развалят маточниците. Инак равносметката ми е от 40 зазимени, три с късна есенна самосмяна и в последствие нападнати и унищожени от канибализъм, два още през Януари дадоха фира и 5 не можаха да се развият пролета - моя грешка (не съм огледал майките са от 2016г.) На останалите се надам да им сложа магазините сега по Великден - точно преди да цъфне акацията.

  4. #1804
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Както си и мислех,вследствие на дъждовете имам 4 семейства в роево настроение.На единия му взех майката и направих отводка, защото имаше вече около 20-30 маточника на почти всички рамки. Другите 3 се опитвам да разроявам, като унищожих маточните чашки, разместих рамките, дръпнах по 2 с люпещо пило и на тяхно място сложих основи.
    Интересното е, че преди дъждовете на тези семейства сложих магазини и въпреки това искат да бягат.Едно уточнение - всички са ДБ 10. Имам силни 12ДБ , които бяха без магазини, но при тях няма проблем засега.
    Кофти ситуация при мен е, че вече имам цъфнала рапица и от 3 дни работят доста интензивно.Хубаво го дават до неделя, след това дъжд около седмица.Ако го познаят просто не ми се мисли какво ще стане....
    Чакам до седмица акацията,но с тази рапица и прогнозата за времето.....

  5. #1805
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    За сега семействата са в добра кондиция. На 5-6 км. по права линия имам рапица ,но притока не е толкова голям, за това се въздържам да кача магазините,защото след 7-8 дни акацията ще побелее.НО, съм на ръба на роево,което се мъча да овладея с направата на отводки.За сега 24 бр. Ето и къде ше бъдат настанени http://prikachi.com/images.php?images/405/9557405Z.jpg. Два рояка излезнаха като и двата прераснаха в такива от самосмяна.На 04.05 ще имам 10 дневни маточници от пренасяне . На пластмасовите чашки от 9 се хванаха 3,а на восъчните от 15 -13 http://prikachi.com/images.php?images/402/9557402U.jpg , но го дават да вали та да видим.Пък ето с каква дивотия се занимавам сега http://prikachi.com/images.php?images/403/9557403Y.jpg ,Успех колеги.

  6. #1806
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    И специално за Друмев.https://youtu.be/dUdVDDFjztE

  7. #1807
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз ги правя без талашита и не съм имал проблеми.Лепя ги с монтажна пяна,стават много здрави.Веднъж едно сандъче падна от 2-ри етаж на къщата и никакви поражения.Вътре пчели нямаше де

  8. #1808
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    При нас масово рояци, доста хартисаха и за горския фонд
    Извадихме рапицата. Започва хубаво затопляне и ще дооберат, каквото има все още от акацията.
    Дано вече не мислят за секс, че то си е кофти работа така масово, а и всички резерви се стопиха

  9. #1809
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Сега по 24 Май успях да направя основен преглед и никак не останах доволен... Само 1 е в роево настроение - което е добре , но останалите с много пило и малко мед в магазините. Крайните рамки в маточниците замедени на 100 %, а останалите пити с доста дебел венец над пилото - на някой пити стига до 2/3 от площа. Времето си оказа влияние - дъжд, доста вятър със слънце и студени нощи. Липа в района почти никъква, а слънчото е още на педя над земята (много му е рано за цъфтеж). Сега трябва да избирам или да въртя мед с пилото или да се стягам с инвентара за много отводки и противороеви действия.
    Колеги които имат пчелини в горите в района по техни приказки се скъсаха да въртят акация, а аз на открито... гледам в земята с наведена глава. Явно в гората е по-завет и вятъра не им е оказвал голямо влияние на летежа.

  10. #1810
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Сега по 24 Май успях да направя основен преглед и никак не останах доволен... Само 1 е в роево настроение - което е добре , но останалите с много пило и малко мед в магазините. Крайните рамки в маточниците замедени на 100 %, а останалите пити с доста дебел венец над пилото - на някой пити стига до 2/3 от площа. Времето си оказа влияние - дъжд, доста вятър със слънце и студени нощи. Липа в района почти никъква, а слънчото е още на педя над земята (много му е рано за цъфтеж). Сега трябва да избирам или да въртя мед с пилото или да се стягам с инвентара за много отводки и противороеви действия.
    Колеги които имат пчелини в горите в района по техни приказки се скъсаха да въртят акация, а аз на открито... гледам в земята с наведена глава. Явно в гората е по-завет и вятъра не им е оказвал голямо влияние на летежа.
    Не е съвсем тъй с горите. Аз съм почти в горски терен и днес едва излизаха, вчера и онзи ден ще сцепят прелките. Няма такива количества. Но все пак има и добри райони.

 

 
Страница 181 от 389 ПърваПърва ... 81131171179180181182183191231281 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •