Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 389 от 389 ПърваПърва ... 289339379387388389
Резултати от 3,881 до 3,882 от общо 3882
  1. #3881
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Днес се прибрах и да дам 10 магазинни рамки на един приятел. Като отворих кутиите, ги е нападнал молец, така ми се развали настроението. За първи път ми се случва откакто се занимавам. Съхранявам ги в кутии пластмасови и уж много добре съм ги затворил, но явно ... Сега не знам какво да правя, тези много наранените ще трябва да ги претопя. Но другите които не са чак толкова, или съвсем леко пробити, мога ли да ги запазя, трябва ли сега да ги пръскам с нещо или ... И по принцип срещу този молец, какво мога да направя, есен да ги пуша ли с нещо..
    Ако кутиите в които ги съхраняваш са добре уплътнени сложи във всяка кутия по 10-20 ml ацетон и нямаш грижи...

  2. #3882
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    [QUOTE=kaloyanv;184988]Днес се прибрах и да дам 10 магазинни рамки на един приятел. Като отворих кутиите, ги е нападнал молец, така ми се развали настроението. За първи път ми се случва откакто се занимавам. Съхранявам ги в кутии пластмасови и уж много добре съм ги затворил, но явно ... Сега не знам какво да правя, тези много наранените ще трябва да ги претопя. Но другите които не са чак толкова, или съвсем леко пробити, мога ли да ги запазя, трябва ли сега да ги пръскам с нещо или ... И по принцип срещу този молец, какво мога да направя, есен да ги пуша ли с нещо..

    Сложи магазините с нападнатите от молеца рамки по кошерите,като ги изолираш с найлон или плат от плодниците.Запретни отзад ъгълчето на найлона 2-3см за да могат пчелите да минават.Те ще изчистят питите от молеца и ще ги охраняват.Също,ако семействата са ти много силни.част от пчелите ще отиват в магазина и няма да има пренаселеност.Когато стане време да се слагат магазините,трябва да махнеш найлона само и си готов за медосбор.

 

 
Страница 389 от 389 ПърваПърва ... 289339379387388389

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •