Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 328 от 391 ПърваПърва ... 228278318326327328329330338378 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,271 до 3,280 от общо 3910
  1. #3271
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    От това, което съм чел по книгите, единствената възможност пчелите да изхвърлят пилото е, те да са много много гладни и да не могат да го изхранят.

  2. #3272
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    От това, което съм чел по книгите, единствената възможност пчелите да изхвърлят пилото е, те да са много много гладни и да не могат да го изхранят.
    Те не го изхвърлят, а го ядат.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #3273
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Благодаря. Въпроса ми е, дали да не ида да купя една майка и да я придам, защото виждам че кошера отслабва, или пак да слагам пита с пило и да чакам още доста дни.

    Не съм чак толкова зле, виждам добре, затова написах, че има нещо нередно и нередното е че след като предадох питата с пилото, то е изчезнало , за 2 дни ....

    Говорих и с един стар пчелар и него го изненадах, като му казах какво съм видял. Значи би следвало аз да бъркам ...
    Това с майката не е добра идея в случая./много трябва да обяснявам защо/ Направи каквото ти казах и след месец ще споделиш какво е положението.

    Иначе може да правиш каквото искаш. Това което казвам не е задължително.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  4. #3274
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Благодаря. Въпроса ми е, дали да не ида да купя една майка и да я придам, защото виждам че кошера отслабва, или пак да слагам пита с пило и да чакам още доста дни...
    Големи притеснения около този кошер, имайки предвид безкрайните ти "жалвания", че не ти се удава да поддържаш ниска числеността на семействата си.
    Ето, решението само идва при теб...

  5. #3275
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Благодаря. Въпроса ми е, дали да не ида да купя една майка и да я придам, защото виждам че кошера отслабва, или пак да слагам пита с пило и да чакам още доста дни.

    Не съм чак толкова зле, виждам добре, затова написах, че има нещо нередно и нередното е че след като предадох питата с пилото, то е изчезнало , за 2 дни ....

    Говорих и с един стар пчелар и него го изненадах, като му казах какво съм видял. Значи би следвало аз да бъркам ...
    Бая хора изненада та и затова си траят

  6. #3276
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    От това, което съм чел по книгите, единствената възможност пчелите да изхвърлят пилото е, те да са много много гладни и да не могат да го изхранят.
    Пише и за силен медосбор с липса на празни килийки има и някакви нередовни генетически яйца но основната причина за канибализъм е протеинов глад може да се дава захарен сироп но само се влошава работата ма по това време на годината -чудна работа

  7. #3277
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Значи в кошера има много мед, даже е задръстен, както писах, има и един магазин пълен. Даже слънчогледа още си върви има и прашец. Видях поне 2 пити с прашец.

    Иначе направих каквото казахте. Току що взех още една пита открито пило от друг кошер и я сложих точно в средата, където има най-много пчели. Даже този път много внимателно с четката свалих пчелите, без да тръскам.

    Но този кошер не за първи път ми прави този номер. 2020та стана подобно нещо. Това е оригиналния кошер, от който ми тръгнаха всички други кошери и за който ми направихте забележка за черните пити.

    Сега ще си ходя на софия и след 6-7 дни, ще погледна много внимателно тази пита, дали се е появила същата аномалия. Трендафил ми каза да не пипам, обаче ми се ще да проверя, како се е случило с откритото пило.

    Иначе ако отворя след 25-30 дни и пак не са както трябва нещата, ще е станал търтовка. ...

    Има един последен вариант, да има майка, която да не съм видял. Но това ми се струва доста невероятно .

    П.С - забравих да пиша че този пчеларя с който се съветвам ми каза че при него се забавя оплождането на майките тази година, в този период.

  8. #3278
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията

    П.П. И внимавай да не прецакаш и другия кошер от който ще вземеш яйцата!?!?
    По-вероятно е да приложи най-старата технология - от два, ни един.
    Калояне, остави ги пчелите за тая година, попрегледай пак книжките и догодина повече.
    Медец

  9. #3279
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    От това, което съм чел по книгите, единствената възможност пчелите да изхвърлят пилото е, те да са много много гладни и да не могат да го изхранят.
    "прелюбодействие"

  10. #3280
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи в кошера има много мед, даже е задръстен, както писах, има и един магазин пълен. Даже слънчогледа още си върви има и прашец. Видях поне 2 пити с прашец.

    Иначе направих каквото казахте. Току що взех още една пита открито пило от друг кошер и я сложих точно в средата, където има най-много пчели. Даже този път много внимателно с четката свалих пчелите, без да тръскам.

    Но този кошер не за първи път ми прави този номер. 2020та стана подобно нещо. Това е оригиналния кошер, от който ми тръгнаха всички други кошери и за който ми направихте забележка за черните пити.

    Сега ще си ходя на софия и след 6-7 дни, ще погледна много внимателно тази пита, дали се е появила същата аномалия. Трендафил ми каза да не пипам, обаче ми се ще да проверя, како се е случило с откритото пило.

    Иначе ако отворя след 25-30 дни и пак не са както трябва нещата, ще е станал търтовка. ...

    Има един последен вариант, да има майка, която да не съм видял. Но това ми се струва доста невероятно .

    П.С - забравих да пиша че този пчеларя с който се съветвам ми каза че при него се забавя оплождането на майките тази година, в този период.
    Ако имаш перга и мед и има празни килийки и е изчезнало откритото пило съм в недоумение за какво иде реч.
    Сигурен ли си че е имало яйца и ларви и че не са нещо прегряти и измрели че нещо дзверски не си ги тръскал да махнеш пчелите от питата

 

 
Страница 328 от 391 ПърваПърва ... 228278318326327328329330338378 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •