Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 341 от 391 ПърваПърва ... 241291331339340341342343351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,401 до 3,410 от общо 3910
  1. #3401
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията


    По - другата тема да ви известя. Защо аз съм вече уникален пчелар. Това е като при танците, музиката , изкуството и тн ..Като погледнеш отстрани си личи, кой е роден за певечц, кой за танцьор и кой за пчелар. Аз пипам с голям табиат, не че имам опит, но ми идва от вътре. Едни такива плавни движения, които не се учат, те ти идват отвътре. Понеже не мога да го обясня точно.

    На клипчето след 3 мин и 30 секунда си личи, но малко е скапано понеже му смалих качеството, да се отваря по-бързо. Сигурен съм че ще оцените по достойнство моята сръчност !!!
    Що аз лично виждам голям напредък за няма и два месеца преди 2 месеца бачкаше като мечок с много образни езикови средства а сега има малко самоирония признак на израстване де човека надделява над егото бачкаш без пушилка и ръкавици ма сложи от тия домакинските вярно жилат и през тях ама не е толкова болезнено а и не се клепаш с клей а, че майката паднала голям праз ма кротък кошер има нещо там учудваме, че не е станал търтовка до сега предполагам, че за известно време е имал млада майка а после къде се е денала не знам.

  2. #3402
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тези домати не са хубави, податливи са на болести и не са издръжливи. Ако искаш наистина хубав домат за консерва си вземи Рио Гранде, не се култучат също, не растът високи а самия плод е по месест и издръжлив.
    Тия са ми от втората мексиканска вълна и за сега са здрави
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      140
Размер:	139.6 KB
ID:	11595Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      139
Размер:	133.6 KB
ID:	11594

  3. #3403
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тия са ми от втората мексиканска вълна и за сега са здрави
    При мен мина някава гад и за 3 дена от зелени ги направи, жълти без листа. Утре ще пръскам, но този акар е много гаден и най вероятно е късно вече.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 24.08.2022 в 17:13.

  4. #3404
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тия са ми от втората мексиканска вълна и за сега са здрави
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      140
Размер:	139.6 KB
ID:	11595Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      139
Размер:	133.6 KB
ID:	11594
    Сорта какъв е?-Блян ,,магия или друг.

  5. #3405
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Виж сега, аз досега правих това което ми казахте. Обаче просто трябваше да изчакам малко преди да купя майката. За да мога да сложа 2 пити с люпещо се пило, преди да я сложа. 5-6 дни ... Аз вече 2 пити залагам за спасителна майка и нищо не става. Даже те си бяха заложили края на юни. След това аз пак съм им давал пити, понеже нищо не стана, ама има мого врабчета, отделно тук по нашата къща има поне 20 гнезда на лястовици и тн .. не знам дали има общо. Но е факт че си изкарваха майка, успокояваха се и после пак оставаха без такава. .. Сега просто реших да експериментирам да видя какво ще стане, преди да ида и да го тръсна в нивата. Яд ме е че избързах да поръчам майката, а трябваше първо да сложа люпещо се пило, както ми каза колегата. Поне да има смисъл от цялата работа

    П.С - я да ви питам понеже знаете тези работи, така както плюснах майката в такова семейство и без никаква подготовка, какво ще стане според вас ?


    Относно съветите, зависи какви са. Не знам дали съм го споменавал, обаче за някои съвети човек трябва да узрее преди да разбере какво му се пише. Защото повечето пъти, особено ако не се разясни кое какво е, човек освен че чете измежду редовете, не разбира и каво го съветват Но това си е отделна тема и важи за всичко.
    Целта на 2-те пити с люпещо се пило е, при освобождаването и, майката да попадне в среда с пчели, предимно до 7-8 дневна възраст, които са най-благосклонни да я приемат. А и от тях ще се образува свитата и.
    Този пост е редактиран от Кразз; 25.08.2022 в 11:55.

  6. #3406
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Сорта какъв е?-Блян ,,магия или друг.
    Водят се биволско сърце взимам семе от най големите и си ги садя вече 5-6г.ма то май има много разновидности на биволското сърце.

  7. #3407
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    При мен положението с акара се оказа зле, хем не виждах акар по пчелите. Третирах за първи път на 13.08.22 г с ОК и очаквах следващата седмица да няма акар почти, но това което видях ме накара да ги мина на 20.08.22 г втори път, след което заминах на море. Като се върнах днес очаквах да видя по-малко паднал акар , но уви , беше повече от първия път и въпреки, че не ми се щеше ги накапах трети път днес.... Явно повечето е бил в пилото, друго обяснение нямам, на второто накапване да има повече.
    Иначе мед имат достатъчно, като имах само 3 кошера с по-малко запаси но им прехвърлих по 3 пълни пити от 12-те ДБ, на които имат по 3-4 буферни по 4-5 кг всяка и оправих нещата. За първа година храних подбудително всички семейства 3 пъти с рядък сироп и се изненадах приятно от ефекта. След 2 хранене бяха с по 2 пита повече пило от предния преглед.

  8. #3408
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    При мен положението с акара се оказа зле, хем не виждах акар по пчелите. Третирах за първи път на 13.08.22 г с ОК и очаквах следващата седмица да няма акар почти, но това което видях ме накара да ги мина на 20.08.22 г втори път, след което заминах на море. Като се върнах днес очаквах да видя по-малко паднал акар , но уви , беше повече от първия път и въпреки, че не ми се щеше ги накапах трети път днес.... Явно повечето е бил в пилото, друго обяснение нямам, на второто накапване да има повече.
    Иначе мед имат достатъчно, като имах само 3 кошера с по-малко запаси но им прехвърлих по 3 пълни пити от 12-те ДБ, на които имат по 3-4 буферни по 4-5 кг всяка и оправих нещата. За първа година храних подбудително всички семейства 3 пъти с рядък сироп и се изненадах приятно от ефекта. След 2 хранене бяха с по 2 пита повече пило от предния преглед.
    Аз за първа година не подхранвам, оставил съм им по половин-един магазин мед. Обаче как да ги подхранвам като днес и утре е по 35 градуса жега плевен. Евентуално сега като падне температурата и като махна магазините, ще започвам да им наливам по-малко. Но и за първи път имам толкова спокойни семейства, това дали е заради меда че имат по много. Друг път като махна целия мед, и останат на плодник, като тръгнат да гледат пило и стават нервни, а пък аз винаги съм си мислил че имат достатъчно мед. Явно е било точно обратното. А пък за акар няма да им правя тествове с пудра захар. Като махна лентите, ноември месец ще третирам и с ОК. Това го правих миналата година и има най-добър ефект. Всяка година сменям лентите и откакто ноември третирам с ОК, засега няма проблем. То даже и преди да третирам с ОК, пак бяха ок нещата.

  9. #3409
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    При мен положението с акара се оказа зле, хем не виждах акар по пчелите. Третирах за първи път на 13.08.22 г с ОК и очаквах следващата седмица да няма акар почти, но това което видях ме накара да ги мина на 20.08.22 г втори път, след което заминах на море. Като се върнах днес очаквах да видя по-малко паднал акар , но уви , беше повече от първия път и въпреки, че не ми се щеше ги накапах трети път днес.... Явно повечето е бил в пилото, друго обяснение нямам, на второто накапване да има повече.
    Иначе мед имат достатъчно, като имах само 3 кошера с по-малко запаси но им прехвърлих по 3 пълни пити от 12-те ДБ, на които имат по 3-4 буферни по 4-5 кг всяка и оправих нещата. За първа година храних подбудително всички семейства 3 пъти с рядък сироп и се изненадах приятно от ефекта. След 2 хранене бяха с по 2 пита повече пило от предния преглед.
    Ице, желателно и препоръчително е подхранването сега. Още повече, че и годината е сушава, поне при мен. Който икономисва сега, ще страда пролетта - лично мнение.
    А за акара, аз още не съм третирал, ще го правя по-късно. Ефективно е третиране с различни препарати.

  10. #3410
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ице, желателно и препоръчително е подхранването сега. Още повече, че и годината е сушава, поне при мен. Който икономисва сега, ще страда пролетта - лично мнение.
    А за акара, аз още не съм третирал, ще го правя по-късно. Ефективно е третиране с различни препарати.

    Аз мислех да слагам херба стрип, но си викам я ги накапи , а то какво се оказа, въшлясали яко. Иначе досега не бях хранил по това време за пило и отчитам като грешка. Ако още не си третирал, дано положението не е като при мен, че аз се стресирах с толкова акар на тази сушава година.

 

 
Страница 341 от 391 ПърваПърва ... 241291331339340341342343351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •