Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 368 от 391 ПърваПърва ... 268318358366367368369370378 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,671 до 3,680 от общо 3908
  1. #3671
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Пазителя на кошерите...
    20230523_123001.jpg

  2. #3672
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Пазителя на кошерите...
    20230523_123001.jpg
    Ааааа мииии.Пазител!
    Де го зимно време,когато пчелите имат нужда от пазител.

  3. #3673
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    Днес и утре се очертават хубави дни, мисля че бая ходят на акацията, поне колкото пчели са останали. Рояците леко ги подхванвам че основи има да правят. Какво ли ще е времето не е ясно. След утре го дават пак така следобедите да вали и нещо като бури, ама що ли ще е ............ тази година е шантава. Гледам черешите почти нямат плод ..

  4. #3674
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ааааа мииии.Пазител!
    Де го зимно време,когато пчелите имат нужда от пазител.
    Еее, той да си свърши лятото работата, да изяде някоя и друга мишка, пък зимата...нали знаеш.

  5. #3675
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    Много интересно, нали писах че излетя рояк от силния ми кошер преди точно 2 дни на 22ри .... А сега на прелката днес се позагледах една майка, ама явно се връща от оплождане, тама ми се стори все едно не я искат, обаче я държаха или бутаха и тя си влезе в кошера. Явно повече няма да рои, а пък аз си мислех че искат да я убият ... Ето и клип

    https://drive.google.com/file/d/1qdl...ew?usp=sharing

    Тези дни са много хубави и кошерите заработиха, до скоро не искаха да взимат сироп отводките, а сега започнаха яко да работят ..

  6. #3676
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    Още един рояк ми излезе и го хванах. Общо взето тази година от 6 кошери и 6те роиха, като пробвах да ги спра и в началото и на по-късен етап, нищо не помогна. Дори тези по слабите кошери и тях не можах да спра. В момента в който се засилиха и изроиха, като им бях да обем и тн .. обаче не та не ... Та ги свалях от дървета и лозичка и така ...
    Понеже като бройка станаха 10, мисля като пронесат майките и според силата им да ги събера, тъкмо за слънчогледа ще са силни ... Обаче изтървах акацията тази година ... Е може и да докача нещо малко, ми е съмнително. Защото те си работеха, явно е имало много пчели преди това ...

  7. #3677
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    При мен продължават да излизат роеве, явно сметките са ми грешни. Този също е на 4 рамки ... Понеже съм си у нас, ги хващам вече във въздуха, даже имам подобрена версия с количката, да не вдигам тежко че още крака е зле. И става много лесно, стига да си на място те сами си влизат ... ето една снимка ..... А времето направо ме удивява ... И ще бъде така до края на месеца, дъжд, бури и тн ..

    https://drive.google.com/file/d/1aZA...ew?usp=sharing

  8. #3678
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    При мен продължават да излизат роеве, явно сметките са ми грешни. Този също е на 4 рамки ... Понеже съм си у нас, ги хващам вече във въздуха, даже имам подобрена версия с количката, да не вдигам тежко че още крака е зле. И става много лесно, стига да си на място те сами си влизат ... ето една снимка ..... А времето направо ме удивява ... И ще бъде така до края на месеца, дъжд, бури и тн ..

    https://drive.google.com/file/d/1aZA...ew?usp=sharing
    Преди 20-ина години, имах комшия, тогава около 90 годишен. Закусваше с попара от хляб и вино, а павурчето с ракия, му беше постоянно в джоба. И въпреки(или заради това), беше държелив и с всичкия си, и пълен с народни мъдрости. Та, той ми викаше така:
    "Ванкаа, за време и за мране, не се мисли, то само иде."

  9. #3679
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Преди 20-ина години, имах комшия, тогава около 90 годишен. Закусваше с попара от хляб и вино, а павурчето с ракия, му беше постоянно в джоба. И въпреки(или заради това), беше държелив и с всичкия си, и пълен с народни мъдрости. Та, той ми викаше така:
    "Ванкаа, за време и за мране, не се мисли, то само иде."
    ) Ами за съжаление е така. Аз понеже съм планинар и катерач, все времето гледам, не е само зааради пчелите ... Но и с ракията съм много добре, пак така си я варим и така си пийвам. Едно време дядо ми винаги с едно бурканче на прозореца, бачка и си пийва ... Докато с другите неща се оправям лесно, с пчелите не е така. Но усещам че ще му хвана цаката, след като напълня всичките сандъци, които ми останаха завещание. Има само един още )

  10. #3680
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ) Ами за съжаление е така. Аз понеже съм планинар и катерач, все времето гледам, не е само зааради пчелите ... Но и с ракията съм много добре, пак така си я варим и така си пийвам. Едно време дядо ми винаги с едно бурканче на прозореца, бачка и си пийва ... Докато с другите неща се оправям лесно, с пчелите не е така. Но усещам че ще му хвана цаката, след като напълня всичките сандъци, които ми останаха завещание. Има само един още )
    Е, стана ми интересно. Общо взето, чета с интерес, кой, какво пише тук. Знам, че си планинар, но за катерене май сега споменаваш. Това ми е много близка тема. Всъщност за класически алпинизъм ли става въпрос, или за скално катерене?

    Р.Р.
    Ама и аз в очите на колегите, сигурно съм доста странна птица. Овчар, пчелар, дърводелец, строител, интересуващ се от алпинизъм.

 

 
Страница 368 от 391 ПърваПърва ... 268318358366367368369370378 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •