Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 375 от 391 ПърваПърва ... 275325365373374375376377385 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,741 до 3,750 от общо 3910
  1. #3741
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Карай да върви, явно някъде нещо бъркам, ама никой не казва какво точно .. Само не казвайте отново "всеки сам трябва да извърви пчеларския си път" .. За какво трябва да си троша главата като вие може да ми помогнете със съвети и да бъдете така добри да ме предпазите от това да си строша главата. Правил съм го няколко пъти, включая и тазгодишното тежко счупване на крака от което още се оправям и още контузии и тн .
    ч
    Аз разбрах отдавна, че си "дебела глава" и за това спрях със съветите. Имайки предвид, че пчеларите не са гламави, вероятно и други са в моя отбор.

  2. #3742
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    )) Ако трета отива за подкупи, по добре втора отиде не в манастир, а направо в кинефа - повече ще бъде файда...))*за душата става дума*
    Деликатен въпрос относно душата а за подкупа се изразих доста конкретно то е ясно , че с буркан мед де средно струва 10лв. няма как подкуп да направиш.Та относно изразните средства де използва човек трябва да се внимава , човек мед- подкуп, душа '-кенеф.Отиваш например при доктор върши работа даваш му два буркана мед, идва приятел върши ти малка услуга неще пари даваш му мед.Та с тези примери зависи от кой ъгъл погледнеш нещата та е ли дар или подкуп това

  3. #3743
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Деликатен въпрос относно душата а за подкупа се изразих доста конкретно то е ясно , че с буркан мед де средно струва 10лв. няма как подкуп да направиш.Та относно изразните средства де използва човек трябва да се внимава , човек мед- подкуп, душа '-кенеф.Отиваш например при доктор върши работа даваш му два буркана мед, идва приятел върши ти малка услуга неще пари даваш му мед.Та с тези примери зависи от кой ъгъл погледнеш нещата та е ли дар или подкуп това
    Хмм, мисля, че подкуп е, когато се дава преди да се свърши дадена услуга, а дар, израз на благодарност, когато се дава, след като услугата е свършена...

  4. #3744
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами на кой да го продам ? ....
    Подари малки бурканчета с мед на комшии и колеги.
    Ще им хареса и ще почнат да купуват, и техните комшии.
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  5. #3745
    Автор
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    131
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Деликатен въпрос относно душата а за подкупа се изразих доста конкретно то е ясно , че с буркан мед де средно струва 10лв. няма как подкуп да направиш.Та относно изразните средства де използва човек трябва да се внимава , човек мед- подкуп, душа '-кенеф.Отиваш например при доктор върши работа даваш му два буркана мед, идва приятел върши ти малка услуга неще пари даваш му мед.Та с тези примери зависи от кой ъгъл погледнеш нещата та е ли дар или подкуп това
    Едното звучи по-благородно, за разлика от другото!
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се!“ - Остап Бендер
    Удавихме се майна!

  6. #3746
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Та относно изразните средства де използва човек трябва да се внимава, човек мед- подкуп, душа '-кенеф.
    Ако махаме термин "душата" от израза - то напълно подкрепям Вашето мнение.
    ...Та с тези примери зависи от кой ъгъл погледнеш нещата та...
    Оооо ))) - много опасно варвите. МНОГО!!!

    ***това е много тънки неща, тези световни произведения Клайв С. Луис дават не погрешен ъгъл на погледа, ***
    Препоръчвам - (рус."Расторжение брака") - https://predanie.ru/lyuis-klayv-seyp...braka/slushat/
    И това е не лошо- (бг. "Писмата на Душевадеца" /рус. «Письма Баламута» /англ. The Screwtape Letters) - https://predanie.ru/lyuis-klayv-seyp...lushat/?play=1

  7. #3747
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Ако махаме термин "душата" от израза - то напълно подкрепям Вашето мнение.

    Оооо ))) - много опасно варвите. МНОГО!!!
    Честно казано баш не те разбирам.В действителност ми липсва знание по богословие

  8. #3748
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Честно казано баш не те разбирам...
    Не намерих български превод на лит. от горепосочени линкове, обаче мисля че за Вас това не е проблем. Аз повече обичам "аудио книги", като давали в предишни времена "Радио спектакл". Ако искате някакво мое мнение по вопроса - заповядайте.

  9. #3749
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Не намерих български превод на лит. от горепосочени линкове, обаче мисля че за Вас това не е проблем. Аз повече обичам "аудио книги", като давали в предишни времена "Радио спектакл". Ако искате някакво мое мнение по вопроса - заповядайте.
    Не ми е ясна материята просто предположих от твой мнения, за какво говориш.Просто нямам нужните знания да коментирам не съм атеист но не съм и компетентен с материята.А и като че ли симпатизирам на идеите на социализма

  10. #3750
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ...Само да ти кажа че при мен досега не е имало смъртност...
    ... и се умножават и не боледуват и тн ..
    Както се казва: "Не дърпай дявола за опашката!"

 

 
Страница 375 от 391 ПърваПърва ... 275325365373374375376377385 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •