Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 147 от 391 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157197247 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,461 до 1,470 от общо 3910
  1. #1461
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Най - добрия мед се получава и без рефрактомер. Трябва да имаш търпение да запечатат почти всички пити в магазина отгоре до долу.


    Викаш да чакаме,но да ли няма да изхрупат всико?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1462
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Викаш да чакаме,но да ли няма да изхрупат всико?
    Това какво ти говори? На мен ми нашепва, че няма паша и пчелите започват да гладуват. Ако има добре, ако го извадиш и го шитнеш на пазара, а пилото сега се развива най - бурно - какво правим?

  3. #1463
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И при мен вкараха доволно нектар но сега идва глад и ще им е нужен този мед. Няма да вадя по много да има какво да хапват. Ако вадя сериозно ще трябва да храня а не искам.

  4. #1464
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това какво ти говори? На мен ми нашепва, че няма паша и пчелите започват да гладуват. Ако има добре, ако го извадиш и го шитнеш на пазара, а пилото сега се развива най - бурно - какво правим?
    Ще храним всеки ден с лейката ако искаме да не стане канибализъм.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1465
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Друмев при тебе в Златарица нямате рапица,доколкото говорих с други колеги от там.Аз съм задръстен в плодниците от нея и акация колкото дал господ във магазините не е чиста има от всичко,но ще въртя да освободя,рапица не оставям във плодниците.

  6. #1466
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Друмев при тебе в Златарица нямате рапица,доколкото говорих с други колеги от там.Аз съм задръстен в плодниците от нея и акация колкото дал господ във магазините не е чиста има от всичко,но ще въртя да освободя,рапица не оставям във плодниците.
    Какъв ти е проблема с рапицата в плодника? А им я оставям и те до слънчогледа снижават количеството и до минимум.

  7. #1467
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Друмев при тебе в Златарица нямате рапица,доколкото говорих с други колеги от там.Аз съм задръстен в плодниците от нея и акация колкото дал господ във магазините не е чиста има от всичко,но ще въртя да освободя,рапица не оставям във плодниците.
    Нямаме рапица от няколко години инфото ти е вярно.Акация няма по Златарица,чак толкова много колкото в Елена.Пробле е в дупките м/у пашити още нещо което не бях виждал до сега.Преди Акацията ако ми следиш писаниците от 7 до 9 рамки запечатано пило.В момента имам кошер 12 рамки само открито.Това е голям проблем за меда от акация според мен,но ако погледнем от хубавата страна идва до 7 дена липата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Какъв ти е проблема с рапицата в плодника? А им я оставям и те до слънчогледа снижават количеството и до минимум.

    Голям проблем е рапицата бай Вълчане да знаеш от мен.Не дай боже никому да водят война арендатори да видиш кой страда.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1469
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Вълчан-Относно рапицата имам доста рамки запечатани тях ги въртя,другите които са със прашец и медец ги ползвам за отводки в момента.Лошото е че имам закупени 15 отводки от миналата година които рамките са стари и черни,трябва ги сменя.Предпочитам да го извадя и сега като каза Друмев когато има дупки между пашите правя вода,медец и малко захар и подхранвам със 300мл.през 2-3 дена хем да градят новите основи хем и да наваксам пчелата която се поизгуби от задръстването в плодника,може и да греша,но все пак съм на 3г.пчелар))

  10. #1470
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Голяма мъгла в Елена има в момента.Това време направо разказа играта на колегите тук.Старта беше голям,но от една седмица всичко се бъгяса.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 147 от 391 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157197247 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •