Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 111 от 391 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,101 до 1,110 от общо 3910
  1. #1101
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Бохемита е отровен и попива в дървесината дълбоко.Използва се за импрегниране на греди и дъски по покривите и съдържа два много отровни инсектицида за борба с дървоядите.Огромна грешка си направил ,че си боядисал с него кошерите.Грешката се поправя като се сменят кошерите с нови.Питай бе човек,после действай.
    Ако кошерите са обработени,поне месец преди да бъдат заселени,няма да има проблем.

  2. #1102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Половината от кошерите ми съм ги третирал с бохемит. Досега не съм забелязал някакви проблеми, като изтровени пчели или заслабнали семейства. Просто гледате етика за съотношението вода- бохемит за съответното третиране на материала и не би трябвало да има проблеми за пчелите.

  3. #1103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ачка извинявай за палеца.Това е първия който ти давам от години наред с теб във форума,но не мога да се съглася с теб.Всичо което е отрова и го вкараш в кошера си е отрова.Знаем всички как се взема разрешително за някой препарат/не е с пари,а с много пари/.Това,че някой професор и др. се е подписал ,че е безвреден да ли е така.
    Ще дам пример с НЕОНИКОНОИДИТЕ.Според теб безвредни ли са?

  4. #1104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте,имам кошери на повече от 50 години,боядисани с обикновена блажна боя. Просто няма нужда да се използва отровния Бохемит .Все едно да си направиш кошерите от траверси импрегнирани с каменовъглен креозот.Няма нищо вечно и за дърводелците трябва да има работа.

  5. #1105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ачка извинявай за палеца.
    Ааааа,поне на единия трябва да се изсърдя.Но ,ако поне единия ми обясни колко е вреден бохемита и как ще навреди месец по късно,няма да се сърдя,а напаво ще нацепя кошерите.....

  6. #1106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    http://bochemit.bg/ В инструкцията пише,че защитава дървесината от насекоми най малко 5 години,а пчелите май са насекоми.Ачка, нищо лично но само да споделя,че на приятел на когото съм правил отводки на няколко пъти,семействата са слаби и вади наполовина по малко мед от мен,а е на разстояние 200 метра.По късно разбрах,че е третирал новите си кошери с Бохемит .

  7. #1107
    Потребител
    Регистриран
    27.07.2017
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е,те това почвам да правя я!Да трупам опит от моите си грешки.Започнах с 1,станаха 6,а пролетта –0.Тази есен започвам с 2.Да видим пролетес какво ще е останало.Аз съм от този тип Човеци,които приемат съвети от всички хора и Човеци.Когато не знам нещо–питам.Не се срамувам че не знам.Не съм срещал някой да се е родил знаещ всичко.Ако споделиш нещичко,преди да ги зазимя,ще го използвам.А ако не споделиш,ще приема поста ти като конфронтиращ.
    Като ти гледам профила и ти чета постовете си на ниво,каква е идеята че минаваш на Рутови?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 23.09.2017 в 17:01.

  8. #1108
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    и вади наполовина по малко мед от мен,а е на разстояние 200 метра.По късно разбрах,че е третирал новите си кошери с Бохемит .
    Демек,ако до моите кошери имаше други не обработени с бохемит,щяха да изкарат по 130кг от кошер.Отровата в бохемита е орална,демек пчелите трябва да си гризкат от кошера,а не само да го полират с прополис.

  9. #1109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Пчелите рядко гризат кошера,но дървото както попива Бохемита,така и го излъчва,а в него има циперметрин.Ваша си работа е с какво си боядисвате кошерите,но аз смятам,че Бохемита не е за кошери.Даже някъде във форума имаше запитване до фирмата производител,която отговаря,че не е препоръчителен за кошери.

  10. #1110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Просто направих съпоставка между кошерите ми в пчелина третирани с бохемит и тези нетретирани с него. Лично аз не откривам някаква разлика между едните и другите , като сила на семейства или добив на мед. На теория може да е вреден за насекомите, но практически не виждам вреда за пчелите , нито са ми откривали някакви остатъци в меда . Така или иначе , който има някакви съмнения и притеснения спокойно може да си ползва друг импрегнант за дърво.

 

 
Страница 111 от 391 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •