Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 391 ПърваПърва ... 6789101858108 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 3910
  1. #71
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Днес направих първия си основен преглед и съм мноооого доволен. Пило по на 2-3 пити, почти целите, даже едната майка се повтаряше по средата на питата. Най-страното, че имаше внесен пресен нектар, който протече вадейки питите.
    Ще подгатвям магазините tongueout;

  2. #72
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Днес временцето най накрая се усмихна и при нас и даде възможнаст за по спокоен пролетен преглед.
    Общо всето нещата са следните:всички майки на лице и снасят, пило на три до четири рамки,повечето запечатано,малко незапечатано и много яйца, запаси от мед и прашец повече от задоволителни .
    Прогнозите-семействата отново няма да успеят да се развият до първата паша акация и аморфа.




  3. #73
    Колега, не те ли нападат по ръцете с тези черни ръкавици?

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Мен не се опита да ме ужили ни една, но оператора отнесе три жила :D .

  5. #75
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    Мен не се опита да ме ужили ни една, но оператора отнесе три жила :D .
    Приших си едни ръкавели тъмно сини и много ги нападат.Слагам си ръкавиците без ръкавели бели на черни точки и те същия модел де като първите и няма проблем.А уж го направих да не са ми голи китките,въпреки че по голата ми китка никога не са ме жилили до сега.

  6. #76
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    simo - Мисля че ще успеят да се развият за Акацията, само трябва да ги подсилваме с малко сироп през ден два , моите го взимат. Все пак до акацията има около 4-5 седмици.

  7. #77
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Миналата година при нас акацията цъфна много рано-26 април.
    http://pchelari.com/forum/viewtopic....er=asc&start=0
    Дано тая не е така,но като гледам как шантаво започна пролетта,мога само да се надявам.

  8. #78
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Мен са ме учили че точно 50 дни след като цъфне джанката започва да цъфти акацията .
    Имайте повече доверие на пчелите за разлика от нас те имат по тясна връзка с растенията .
    Забелязал съм че когато семейството изкара една година на дадено място за следващата се подготвя по добре от семействата които са новодомци,трябваше тази година да се изрази с повече мед моето наблюдение но уви гепнаха ми пчеличките.

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Преди пет дни сложих за проба по една основа и по една строителна рамка. Днес реших да видя как вървят нещата и останах приятно изненадан:




  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    03.04.2013
    Мнения
    3
    Здравейте колеги !!! Искам да попитам някой чувал ли е за пробиотици за пчели - "Лактилити". Страшни отзиви ми пратиха от производителите, но не се доверявам, ако някой, който ги е ползвал не сподели мнение. Моля, ако някой наистина е ползвал такива подбудители да сподели мнение относно ефекта. Благодаря Ви предварително.

 

 
Страница 8 от 391 ПърваПърва ... 6789101858108 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •