Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 391 ПърваПърва ... 2634353637384686136 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 3910
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Ужасно много пчелояди - аз и предни години съм питал, та не тая надежди за някаква успешна идея. Ала все пак да попитам пак - ако някой нещо знае за борбата срещу тях, ще съм му благодарен, защото наистина са много.
    Такова чудо няма, тази гад така се е народила че няма справяне с тях. Днес какво ли не пробвах и не им пука, и мен щяха да изядат ако бяха по големи. Около 100 броя обградили пчелина и нито една пчела не се прибра. Ще трябва да ставам ловджия да си пазя пчелина.

  2. #352
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ..........
    При мен даже пчелите се плашат да излизат на полет - и съвсем не се майтапя, такова нещо не бях виждал до сега. Лошото е, че и аз не съм ловджия - нещо, за което вече взех да се замислям, само заради пчелоядите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    И при мен положението е същото, само дето в кошерите не са влезли, не им пука ни от тропане по тенекия ни от пиратки.

  4. #354
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    0888 513 916
    На GSM може да си поръчаш устройство за прогонване пчелояди, кълвачи или каквото си избереш. Устройството работи с акумулатор и с фотоклетка за работа през светлата част на деня. Наблюдават се положителни резултати с прогонване на неприятелите веднага след активиране. Може да се настрой през какъв интервал от време да се включва и да издава звуци на грабливи птици. Ефективен, евтин и надежден. Излиза някъде около 130-150 лв. С продавача се работи много лесно и надеждно.

    Успех

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Каква паша, те до поилката на 5 метра не могат да идат ти за паша ми приказваш. Обаждах се на други колеги да питам за някакво решение и те са видели зор. Има повече пчелояди от бълхи в селото. Били защитен вид, та те са станали напаст и трябва да се дават пари за убит индивид.

  6. #356
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    0888 513 916
    На GSM може да си поръчаш устройство за прогонване пчелояди, кълвачи или каквото си избереш. Устройството работи с акумулатор и с фотоклетка за работа през светлата част на деня. Наблюдават се положителни резултати с прогонване на неприятелите веднага след активиране. Може да се настрой през какъв интервал от време да се включва и да издава звуци на грабливи птици. Ефективен, евтин и надежден. Излиза някъде около 130-150 лв. С продавача се работи много лесно и надеждно.

    Успех
    Пробвано, даже и препарирани грабиливи птици и ефекта е 2 часа после свикат и не им пука.

  7. #357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Говориш (пишеш) колкото да не заспиш. Ограничи се в невежеството си и остави хората да се избавят от натрапчивите пчелояди по начин който те си изберат.
    Аз предлагам вариант, който работи при мен от 1 година.

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Това че ще изгоните пчелоядите от пчелина ще е само за ваше успокоение. Преди няколко години и при мен беше така. Без малко да си купя въздушна пушка. После един човек от селото ме заведе до един подлез на магистралата - пчелно гробище. Пчелоядите чакат пчелите на хълмчета където прелитат ниско над земята и на ята ги атакуват. Разбрах че въздушната пушка ще е само загуба на време. Не знам какво е решението може би хранене и много пило.
    Винаги може по-добре.

  9. #359
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Говориш (пишеш) колкото да не заспиш. Ограничи се в невежеството си и остави хората да се избавят от натрапчивите пчелояди по начин който те си изберат.
    Аз предлагам вариант, който работи при мен от 1 година.
    Пия кафе в момента и не ми се спи. Ограничи обидите и се успокой.

  10. #360
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Простите неща са най-ефективни: http://www.newfresh.org/shop/product...ayki-i-dr.html

 

 
Страница 36 от 391 ПърваПърва ... 2634353637384686136 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •