Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
Прегледах на бързо и другите райони да видя при тях как е но...
На никъде никой не е писал, или са много заети да въртят мед или просто ги е срам да си кажат истината...
Здравей, колега ние сме в Правец. За поредна година откакто сме пчелари вадиме акация. Тази година цъфтя седем дни, високи температури, облачно, ветровито, което е рядкост тук и за първа година без валежи. И аз не предполагах, че ще е добра, но бяха напълнили всяка свободна килийка. От вчера сваляме магазини. Тази година акацията е примесена с глог, кучешки дрян и кленове. Миналата година пашата продължи две седмици, всеки ден с проливни понякога валежи, дори градушка, но извадихме кристално чиста акация. Не малко семейства имаха роеви маточници, след пашата нямаше следа от тях, дори самосмените отложиха. След акацията започнаха валежи и темпетатурите за седмица бяха много носки, имаше минимални 6, дневни от 11 до 14-15 градуса. Пооправи се в събота. Система Лр, медовите от две години са ни магазинни. Дано съм полезна с тази информация. Имам и два клипа по време на акация, ще ги кача когато имам време.