Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 306 от 391 ПърваПърва ... 206256296304305306307308316356 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,051 до 3,060 от общо 3910
  1. #3051
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Аз днес си изцентрофугирах меда. Бяха 5 кошера, само 3 ставаха горе долу. Толкова много работа, за 30-на килограма мед които изкарах. За мен кефа ми че никога не съм изкакрвал акация и това ми е първи път. Но днес като започнах от сутрина до вечерта без да спирам, като смятам и почистване всичко както си е от до. ....

    Не искам да наливам масло в огъня, обаче да дойде някой и да ти пише че купува мед на 3-4 лева е просто малумно, при положение че тази дейност е толкова трудоемка . Най-добре според мен е хората просто да не го правят.

    Иначе утре или май вдругиден ще правя преглед.

  2. #3052
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Изграждането на ср и запечатване на търтиевото пило отнема 10-12 дена.Подготовката за роене включва и отглеждането на достатъчно търтеи...Та своевременото рязане на търтиевото пило,определено отлага роенето със седмица..
    Да, може пък да закъснявам с изрязването, по голяма бройка е готова по различно време и за това изрявам последния момент. Но имам чувство, че като видят цяла рамка с търтеево и хващат гората. Знам, че това е смешно и най вероятно е просто съвпадение, но така се получава при мен.

  3. #3053
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз днес си изцентрофугирах меда. Бяха 5 кошера, само 3 ставаха горе долу. Толкова много работа, за 30-на килограма мед които изкарах. За мен кефа ми че никога не съм изкакрвал акация и това ми е първи път. Но днес като започнах от сутрина до вечерта без да спирам, като смятам и почистване всичко както си е от до. ....

    Не искам да наливам масло в огъня, обаче да дойде някой и да ти пише че купува мед на 3-4 лева е просто малумно, при положение че тази дейност е толкова трудоемка . Най-добре според мен е хората просто да не го правят.

    Иначе утре или май вдругиден ще правя преглед.
    Така е, и аз когато започнах вадех по 3 кошера на ден. Когато нямаш удобства и опит е така. Сега вадя над 200кг. на ден.

  4. #3054
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Дано никога не ми се налага да вадя по 200 кг на ден и да си остане любителско.

  5. #3055
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    С малко повече внимание,към ср.разбираш случващото се в кошера....и не е необходимо да ровиш целия кошер...
    А пък аз, както ме е учил Боянския Майстор, минавам гледам прелката и знам за всичко случващо се в кошера, и си свиркам...., Отделно съм поставил на всеки кошер сересе от теесце .

  6. #3056
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    А пък аз, както ме е учил Боянския Майстор, минавам гледам прелката и знам за всичко случващо се в кошера, и си свиркам...., Отделно съм поставил на всеки кошер сересе от теесце .
    Кажи какво става тук, че мен ме излъгаха и го отворих
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 282199712_743470523454880_4345357543233612249_n.jpg‎  

  7. #3057
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Освен това,изграждането на рамки-далаци,ангажира свободния ресурс до известна степен.Роеви маточници се изграждат най напред при прясно изграждани участаци....
    При проверка на кошера,вдигаш ср,гледаш градят-значи вс е ок.Не градят-липса на паша или,ако има поне поддържаща паша-готвят се за роене,Наличие на работническо пило..........Маточниците на ср са едри.......С малко повече внимание,към ср.разбираш случващото се в кошера....и не е необходимо да ровиш целия кошер...
    Ачка, някъде, на някой беше намекнал за лозето и мотиката, та определено СР е хамалогия и от тази гледна точка не се прилага, въпреки ползите ѝ. Знаеш или предполагам, че знаеш, че аз работя с нея и не бих се отказал от нея, не за друго, а заради ползите ѝ. И в допълнение на това което каза - при преглед, първо тя се вади, което е много по-лесно от останалите рамки.

  8. #3058
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Кажи какво става тук, че мен ме излъгаха и го отворих
    Пуста ѝ жега. Или безработна млада пчела.

  9. #3059
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пуста ѝ жега. Или безработна млада пчела.
    И двете, и малки медови запаси, за сега друго няма.

  10. #3060
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ачка, някъде, на някой беше намекнал за лозето и мотиката, та определено СР е хамалогия и от тази гледна точка не се прилага, въпреки ползите ѝ. Знаеш или предполагам, че знаеш, че аз работя с нея и не бих се отказал от нея, не за друго, а заради ползите ѝ. И в допълнение на това което каза - при преглед, първо тя се вади, което е много по-лесно от останалите рамки.
    И кокошките са много доволни при работата със СР!

 

 
Страница 306 от 391 ПърваПърва ... 206256296304305306307308316356 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •