Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 249 от 389 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299349 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,481 до 2,490 от общо 3887
  1. #2481
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ице,не се надявай да го запечатат в тези десетина дни,особено ако и вали.Моли се следващата паша да закъснее и да е слънчево и горещо.
    А по каква причина искаш да ги накапиш с ОК? Пълзящите ги остави,не са проблем.Ако си ги проверил визуално за акар,и на пита не си забелязал повече от 10 пчели с гадина на гърба,не ги трови.Остави за есента. Не знам какви паши имаш след тази акация,през колко време,но не си струва тровенето.
    По–долу,едно момче пише,че на пролет е бил чист,а сега е инвазия.Това не е нормално,просто е подценил строителната рамка.Преди години бях писал,че не допускам акари–по време на пашите може да се появят,но като приходанци от чужди пчели.Много оплювания понесох тогава,дори поканих един колега /най–големия Тома неверни/ да дойде и на място да се увери в липсата на акар в кошерите ми.Не му достигна кураж и не дойде.От 10–15 години не съм третирал за акари и нямам над допустимия санитарен минимум.Това е от моята практика при борбата с осмо кракия.

    Следващата ми паша е липата , която цъфти около 15 -20 юни, но може да закъснее тази година. Колкото до накапването с ОК - един мой приятел-пчелар ги накапва с ОК почти на всяко отваряне(7-8 пъти на сезон), стига да няма стоков мед за вадене.Този много уважаван от мен пчелар ми казва, че откакто практикува по този начин, не е имал никога преди това толкова силни и будни семейства.
    Та в този ред на мисли, накапването ще го направя и ще сложа контролни листи, след което ще ви споделя резултата. Само искам да си извадя акацията и ще ги третирам.

  2. #2482
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Следващата ми паша е липата , която цъфти около 15 -20 юни, но може да закъснее тази година. Колкото до накапването с ОК - един мой приятел-пчелар ги накапва с ОК почти на всяко отваряне(7-8 пъти на сезон), стига да няма стоков мед за вадене.Този много уважаван от мен пчелар ми казва, че откакто практикува по този начин, не е имал никога преди това толкова силни и будни семейства.
    Та в този ред на мисли, накапването ще го направя и ще сложа контролни листи, след което ще ви споделя резултата. Само искам да си извадя акацията и ще ги третирам.

    И през дедовия да ти е Хиче за мойто мнение сложи и малко сахарчица в разтвора...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2483
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ОК не е за акаря Гоголе...
    Даче,не ползвам химия. Ако имаш добро желание ще ни светнеш по въпроса с ОК,а аз ще си го запиша в големия халваджийски тефтер.Че знам ли,виж че и аз съм прибягнал до помощта на химията.Да ти благодаря ли предварително? Ще се сопра,докато видя написаното.

  4. #2484
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче,не ползвам химия. Ако имаш добро желание ще ни светнеш по въпроса с ОК,а аз ще си го запиша в големия халваджийски тефтер.Че знам ли,виж че и аз съм прибягнал до помощта на химията.Да ти благодаря ли предварително? Ще се сопра,докато видя написаното.

    Изследванията показват,че само ОК потиска нозема церане...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2485
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Изследванията показват,че само ОК потиска нозема церане...
    Да бе да!
    Дори и да потиска нещо от нозема церане не е достатъчно да разчиташ за профилактика.

  6. #2486
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не съм съгласен с това твое мнение от 6 до 13 дни след като е почнал процеса е според мен...
    И да не си съгласен нито отто нито дото е коректно.Кога се счита за започване процеса на роене

  7. #2487
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Следващата ми паша е липата , която цъфти около 15 -20 юни, но може да закъснее тази година. Колкото до накапването с ОК - един мой приятел-пчелар ги накапва с ОК почти на всяко отваряне(7-8 пъти на сезон), стига да няма стоков мед за вадене.Този много уважаван от мен пчелар ми казва, че откакто практикува по този начин, не е имал никога преди това толкова силни и будни семейства.
    Та в този ред на мисли, накапването ще го направя и ще сложа контролни листи, след което ще ви споделя резултата. Само искам да си извадя акацията и ще ги третирам.
    Не искам ни най малко да споря но това накапване ще е повече полезно за психиката на пчеларя от колкото за пчелите.Редица гении казват че при наличие на пило ОК е слабо ефективна.Ако няма пило е друга работа.

  8. #2488
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Изследванията показват,че само ОК потиска нозема церане...
    Чии изследвания бе Друмев? Дай източника,де? Да не би да са твои? И от скромност си траеш за източника?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #2489
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Чии изследвания бе Друмев? Дай източника,де? Да не би да са твои? И от скромност си траеш за източника?

    Ти не ма питай за източника ами фнимавай с тая мана да не ти омеши акацията.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2490
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...Редица гении казват че при наличие на пило ОК е слабо ефективна.Ако няма пило е друга работа.
    Ако ОК действа поне 5 дни, то за 5 дни се излюпват > 10 000 пчели и се запечатват > 10 000 килийки с пило.
    Много акари могат да пострадат при наличие на пило. Да ги ... и гениите.

 

 
Страница 249 от 389 ПърваПърва ... 149199239247248249250251259299349 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 7 гост (и))

  1. Цоков

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •