Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 246 от 389 ПърваПърва ... 146196236244245246247248256296346 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,451 до 2,460 от общо 3882
  1. #2451
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че това е болестно състояние, съдейки по начина им на пълзене. Все пак не искам да съм прав, а напротив - да греша и да няма пострадали колеги. Защо? Защото гледката е много неприятна, премесена с ужасен мирис и кофти чувство в гърлото. Каква е болестта? Нямам представа. Някои казват Нозема и Нозема церана, но те са добавка. Познавам ги добре.

    При мен тая болест е сладка и лесно я лекувам...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2452
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мисля, че това е болестно състояние, съдейки по начина им на пълзене. Все пак не искам да съм прав, а напротив - да греша и да няма пострадали колеги. Защо? Защото гледката е много неприятна, премесена с ужасен мирис и кофти чувство в гърлото. Каква е болестта? Нямам представа. Някои казват Нозема и Нозема церана, но те са добавка. Познавам ги добре.
    Майската болест е именно болест, а не състояние. Задавал ли си си въпроса, защо през друг сезон няма пълзящи пчели по принцип? Пределно ясно си личи, че имаш други мисли по въпроса. Нещо те терзае да ги изкажеш. Ами престраши се де! Свои хора сме, никой няма да те кори. Още повече, че истински професори във форума знам, че няма.

    Ся,за цераната, независимо от вида й. От моите кошери само два имаха церана през зимата. Успях да ги запазя заради ценността на майките и за рапицата даде два магазина мед единият от тях. В момента той е качил само в единия магазин, но не това е интересното. Не може един-два кошера заразени с церана през зимата да дава отражение на целия пчелин с пълзящи пчели, нали? Добре де, три кошера да са с церана през зимата, нещо математически не става в края на май да имат церана всичките.

    Само не ме карайте да отварям дебелите книги да гледам, какво пише за пълзящите пчели.

  3. #2453
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен тая болест е сладка и лесно я лекувам...

    Научи ни бе, професоре!

  4. #2454
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Научи ни бе, професоре!

    Лесна работа.Ей,тей казваше Вуйчо ми лека му пръст и нищо не правеше...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2455
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Майската болест е именно болест, а не състояние.Задавал ли си си въпроса,защо през друг сезон няма пълзящи пчели по принцип? Пределно усно си личи, че имаш други мисли по въпроса. Нещо те терзае да ги изкажеш. Ами престраши се де! Свои хора сме, никой няма да те кори. Още повече, че истински професори във форума знам, че няма.

    Ся,за цераната, независимо от вида й. От моите кошери само един имаше през зимата. Успях да го запазя заради ценността на майката и за рапицата даде два магазина мед. В момента е качил само в единия магазин, но не това е интересното. Не може един кошер заразен с церата през зимата да дава отражение на целия пчелин с пълзящи пчели, нали?
    От доста време не влизам в спорове. Само казах, че имам съмнения и дано не се сбъднат. Нека излезе майска болест, но факторите за майска болест са по други, а в случая липсват.

  6. #2456
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Лесна работа.Ей,тей казваше Вуйчо ми лека му пръст и нищо не правеше...

    Празно дрънкало си ти!

  7. #2457
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тия пълзящите пчели като ги сложите на прелката на някой кошер какво става.

  8. #2458
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тия пълзящите пчели като ги сложите на прелката на някой кошер какво става.
    В смисъл..................? Да ги хванеш и положиш на входа,така ли да го разбирам изречението?
    Ако са пълзящи според моите съмнения,ще влязат вътре и ще бъдат изхвърлени от стражите и чистачите,а упоритите–убити.

  9. #2459
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    В смисъл..................? Да ги хванеш и положиш на входа,така ли да го разбирам изречението?
    Ако са пълзящи според моите съмнения,ще влязат вътре и ще бъдат изхвърлени от стражите и чистачите,а упоритите–убити.
    Да.
    Ти вече писа какви са пчелите млади- стари, космати- плешиви , имат ли прашец в кошничките, треперят ли им крилцата и т.н.
    Имаше един умник/от другия форум/ де ме убеждаваше че слънчогледовата паша е тежка а акациевата лека ама ако е така що е тоя мор сега при такава силна паша дето няма празна килийка /не говоря за мен/ от това де чета тук тия дни.

  10. #2460
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да.
    Ти вече писа какви са пчелите млади- стари, космати- плешиви , имат ли прашец в кошничките, треперят ли им крилцата и т.н.
    Имаше един умник/от другия форум/ де ме убеждаваше че слънчогледовата паша е тежка а акациевата лека ама ако е така що е тоя мор сега при такава силна паша дето няма празна килийка /не говоря за мен/ от това де чета тук тия дни.
    Е,не е баш тъй.Щото не съм ги писал тези определения.Може да си ги чел пак там,оттатък и сега да си ги омешал. Ама не са мои де.А бе Жоре,при толкова много информация,и то взаимно изключваща се,нормално е да се по сгреши.Я раздуй малко за този умник какво разбира под тежка и лека паша.Интересна формулировка за пашите.Предварително ти благодаря.
    Отговор не може да има засега и при единия и при другия.Информацията е твърде оскъдна за да се направи категорично заключение.А бе Жоре, не бива да говорим на аба.

 

 
Страница 246 от 389 ПърваПърва ... 146196236244245246247248256296346 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •