Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 245 от 389 ПърваПърва ... 145195235243244245246247255295345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,441 до 2,450 от общо 3882
  1. #2441
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Или мешови кори и сол в поилката.

    Една гредичка от стар навес върши перфектна раУта.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2442
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Каквото ни е пчеларството такива са ни и докторите в БГ...Според мен е червена пъпка.След залагане на чашки маточни захранени/не осеминени/ се наблюдава,усеща и вижда най вече....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #2443
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И при мен е същата ситуация - много пълзящи пчели. Аз мислех да третирам с ОК и мисля,че е много акар, защото пролетта не съм третирал против акар. Също се притесних доста и почнах да умувам дали не е от обилната акациева паша, защото това ми се наби на очи точно когато беше най-силна , а именно - последните няколко дни. Другата седмица го дават да вали и ще видя дали ще има промяна.
    Извинявай,Хиче пропуснал съм ти поста,а ти си от малкото които пише точно и вярно...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #2444
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Друмев, Друмев?! Каква мисъл, какво чудо.

  5. #2445
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ... Рано за чая,той е на липата кУлега...
    А бре Друмев ти разлика между чай и отвари, и билкови запарки правиш ли?
    Специално за тебе:
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Чай_(растение)
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Чай
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #2446
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията

    Колко кошера имате със захранени маточници Силве?
    По-правилния въпрос е в колко нямаме. В 4-5 не видяхме от 37-38. Ама се подтисна в повечето от пашата, надявам се, че и след разширенията и ротацията, някой ще се откажат. Но, като тая година, не е имало такъв блокаж. Днес, след дъждовете, следобяд, пак пощуряха.

  7. #2447
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Днес нямам пълзящи пчели по земята. Интересно защо, след като до обяд имаше активен легеж и принос на акация. От 11 часа облаци, падане на температура и атмосферно налягане, пчелите се прибраха и-и-и-и-и... след обяд никакви пълзящи пчели. От един кошер забелязах изхвърлени две шепи мъртви пчели.

    Интересно... В продължение на няколко дни пръскаха пшеница, царевица и слънчоглед с хербециди и фунгициди. Не съм затварял кошерите. Животинките активнво посещават акацията и не виждах смисъл да зятварям, още повече, че в дни някои пръскаха и през деня, даже и по обяд.

    За мен си остава причината за пълзенето да е наличието на стари, с почти обезкосмени коремчета, умиращи пчели и пределното количество прашец. Тъй като Т. Дончев има друго мнение, мола го да се обоснове и да изкаже, каквото мисли за причината за пълзенето!

  8. #2448
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    По-правилния въпрос е в колко нямаме. В 4-5 не видяхме от 37-38. Ама се подтисна в повечето от пашата, надявам се, че и след разширенията и ротацията, някой ще се откажат. Но, като тая година, не е имало такъв блокаж. Днес, след дъждовете, следобяд, пак пощуряха.
    Поне кажи имали достатъчно приток на нектар. Магазин, два, както е при мен? Или повече, или по.малко? В плодниците как е, има ли пълен блокаж на майките?

  9. #2449
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Тъй като Т. Дончев има друго мнение, мола го да се обоснове и да изкаже, каквото мисли за причината за пълзенето!
    Мисля, че това е болестно състояние, съдейки по начина им на пълзене. Все пак не искам да съм прав, а напротив - да греша и да няма пострадали колеги. Защо? Защото гледката е много неприятна, премесена с ужасен мирис и кофти чувство в гърлото. Каква е болестта? Нямам представа. Някои казват Нозема и Нозема церана, но те са добавка. Познавам ги добре.

  10. #2450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Поне кажи имали достатъчно приток на нектар. Магазин, два, както е при мен? Или повече, или по.малко? В плодниците как е, има ли пълен блокаж на майките?

    Аз не заливам,че да ми блокират...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 245 от 389 ПърваПърва ... 145195235243244245246247255295345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 12 гост (и))

  1. g_ker,
  2. дядо борю

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •