Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 242 от 389 ПърваПърва ... 142192232240241242243244252292342 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,411 до 2,420 от общо 3882
  1. #2411
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    ето фаворитаЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	рояк.jpg
Прегледи:      196
Размер:	125.8 KB
ID:	10741

  2. #2412
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Размерите са му уникални - в диаметър е около 35-40 см. и във височина е около 70-80 см. Преносното ми сандъче побира 5 рамки но се наложи да извадя двете за да събере повече пчела вътре а двете рамки ги превързах отвън за сандъчето и за капак накрая го натиках в чувал за да си го прекарам до пчелина с колата. Директно го настаних в десетак дадан-блат и му метнах магазина отгоре. Нямате си на идея всичката пчела с колко мед се беше насмукала че като го преглеждах след два дни направо онемях от де толкова мед в кошера...

  3. #2413
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Страхотно време днес, а акацията е в разгара си. Не бях виждал такъв летеж тази година.Дават го до сряда хубаво време, дано да напълнят по един магазин.

  4. #2414
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    И при мен силен летеж. От съмване летят, до стъмване още има излитащи пчели. Разходих се до най-близката цъфтяща акация - нито една пчела на нея. Явно другаде намират по-дащни дървета. Аз оптимистично съм им сложил по два магазина.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #2415
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И при мен силен летеж. От съмване летят, до стъмване още има излитащи пчели. Разходих се до най-близката цъфтяща акация - нито една пчела на нея. Явно другаде намират по-дащни дървета. Аз оптимистично съм им сложил по два магазина.
    Детелина.//////

  6. #2416
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И при мен силен летеж. От съмване летят, до стъмване още има излитащи пчели. Разходих се до най-близката цъфтяща акация - нито една пчела на нея. Явно другаде намират по-дащни дървета. Аз оптимистично съм им сложил по два магазина.
    Изобщо не си сбъркал, акацията направо тече, в близост не си видял, но резултатите ще покажат. При нас първия ден с бурен метеж беше 19, на 21 беше много студено, летежа започна след 15 часа и общо за няма и пет дни всичко поставено е пълно. После не знам кога ще запечатат, че миналата година захвана един студ и дъжд и за нас не остана много, но пак беше добре.

  7. #2417
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Напук на прогнозите, трети ден прекрасно време. Днес орязвах СР. На 3 от далаците намерих дузина запечатани маточници ............ и абсолютно никакви други признаци на роене. Работят си, както другите семейства. Докато работят и е хубаво времето, не мисля да ги закачам.

  8. #2418
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Размерите са му уникални - в диаметър е около 35-40 см. и във височина е около 70-80 см. Преносното ми сандъче побира 5 рамки но се наложи да извадя двете за да събере повече пчела вътре а двете рамки ги превързах отвън за сандъчето и за капак накрая го натиках в чувал за да си го прекарам до пчелина с колата. Директно го настаних в десетак дадан-блат и му метнах магазина отгоре. Нямате си на идея всичката пчела с колко мед се беше насмукала че като го преглеждах след два дни направо онемях от де толкова мед в кошера...
    Ивайло,ама наистина си е фаворит този рой.Интересното е дали е изскочил от един кошер или е сбор от няколко рояка.Такива съм хващал 2 –3 пъти,но винаги са били сбор от няколко по малки роеве.
    Не се учудвай за меда.Преди да излетят като рой,пчелите се насмукват с мед ,който да им стигне за минимум 3 дена.А този 5–6 кг. рой е нормално да носи толкова мед и ако си го метнал върху изградени пити,а не върху основи, да ти напълни и някоя пита с мед от бившия стопанин.Роевете винаги изтръсквам върху основи.
    Ако сега започва акацията при теб,този рой би трябвало да ти напълни поне 2 магазина,защото си е пълноценно с–во.Метни му и един магазин с основи и му гледай сеира.Спорен сезон и повече да не те сполетява такива смъртност.

  9. #2419
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Изобщо не си сбъркал, акацията направо тече, в близост не си видял, но резултатите ще покажат. При нас първия ден с бурен метеж беше 19, на 21 беше много студено, летежа започна след 15 часа и общо за няма и пет дни всичко поставено е пълно. После не знам кога ще запечатат, че миналата година захвана един студ и дъжд и за нас не остана много, но пак беше добре.
    Поздравления!!! Пожелавам ви по 2 магазина акация!

  10. #2420
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Поздравления!!! Пожелавам ви по 2 магазина акация!
    Благодаря, точно сега като чета, че има райони в които не е отделяла, не мого да повярвам. Ние всяка година вадиме, но такъв приток като тази не сме имали. Роевото стана 100 %, един, който разделихме на две в началото на пашата, пусна малък рой и двете останали от него семейства си посъбраха по 10 тина кг. Един единствен не събра нищо, на него му сменихме мястото, още не е родил. Силните събраха по корпус и два магазина, други по два магазина. Ще видиме накрая равносметката, че още няма запечатано, днес беше 6 ден с бурен летеж, от утре го дават и превалявания. Успех и на теб, ти поне ги държиш изкъсо. Ние все ги жалиме, рано е за ротация, студено е, повече от 2 ВО да не ги товариме, а те преливат от пчели. Но пък, дето казва мъжът ми, да сме полезни и на природата. Доволни сме на това, което получаваме.

 

 
Страница 242 от 389 ПърваПърва ... 142192232240241242243244252292342 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •