Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 237 от 389 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,361 до 2,370 от общо 3882
  1. #2361
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    ... една пчела ненадейно ме атакува в главата и се завря в косата ми. Наложи се да я убия. Ябълката е на около 15 метра встрани и зад кошерите. Недоумявам, какво и стана на тази пчела? Наоколо няма нито рапица, нито каквито и да било промишлени насаждения.
    Преди три години за пръв път от почти тридесет, от както са в двора, пчели нажилиха съседката.Няколко в косата и бабата на земята.Ужас.Навреме я видели и я отървали други съседи.Със сина и' го обсъдихме тоя случай на три метра пред входовете на кошерите.Не нападаха нито мене нито него.Изместих кошерите назад с още два метра.Разстоянието до гърба на сградата на съседите стана почти десет метра.Миналата година всичко намери обяснение в тоя случай.Бабата си призна , че си измила косата със силно миришещ шампоан.Излязла с влажна коса и отишла да плеви градината до сами оградата.На около пет метра пред кошерите.
    п.п. При пчелите ходя винаги небръснат.Разбираемо, нали?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #2362
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Забелязал съм, че по време на цъфтене на ябълката и рапицата, пчелите са най-агресивни и зли. По време на цъфтежа на акацията, пчелите стават по-спокойни. С напредването на сезона към есента, стават още по-спокойни. Зимните пчели са по-едри и тромави, и съответно - по-спокойни.

  3. #2363
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Някой знае ли какво е положението в Севлиевско- Габровския - Търновския регион? Аз още съм слаботелесен след ковид-а, пък съм и карантина, вече над месец не съм стъпвал на пчелините. Оставих ги последно на втори корпус края на март на по 6-7 междурамия, заредих им тук-там медени пити, пълни хранилки, отдолу корпус с изградени пити. Какво става в момента, нямам представа. Акацията дава ли признаци за урожай или ще е нищо като предната пролет?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #2364
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой знае ли какво е положението в Севлиевско- Габровския - Търновския регион? Аз още съм слаботелесен след ковид-а, пък съм и карантина, вече над месец не съм стъпвал на пчелините. Оставих ги последно на втори корпус края на март на по 6-7 междурамия, заредих им тук-там медени пити, пълни хранилки, отдолу корпус с изградени пити. Какво става в момента, нямам представа. Акацията дава ли признаци за урожай или ще е нищо като предната пролет?
    https://youtu.be/2zQaa2x7ZUQ
    https://youtu.be/SCODXdauT0g
    https://youtu.be/C361VOrMajQ
    https://youtu.be/agkoxuKU1Eo
    Общо взето е така.Във В.Търновско.Пред роево даже бих казъл и роево на много места.Днес закачих един и язе у капаня.Сефте за тая година.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #2365
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой знае ли какво е положението в Севлиевско- Габровския - Търновския регион? Аз още съм слаботелесен след ковид-а, пък съм и карантина, вече над месец не съм стъпвал на пчелините. Оставих ги последно на втори корпус края на март на по 6-7 междурамия, заредих им тук-там медени пити, пълни хранилки, отдолу корпус с изградени пити. Какво става в момента, нямам представа. Акацията дава ли признаци за урожай или ще е нищо като предната пролет?
    Очертава се да откриеш топлата вода.Демек,че пчелите могат и без пчеларя.Нещо,като бачети Слави.Аз миналата седмица им натоварих магазините и ще ги посетя,към Кирил и Методи.Всъщност може и по-рано,ако съседите не си овладеят роевото,ще трябва да извозвам рояци.
    Таааа,определено ще се изроят,но и ще има и за теб....

  6. #2366
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Очертава се да откриеш топлата вода.Демек,че пчелите могат и без пчеларя.Нещо,като бачети Слави.Аз миналата седмица им натоварих магазините и ще ги посетя,към Кирил и Методи.Всъщност може и по-рано,ако съседите не си овладеят роевото,ще трябва да извозвам рояци.
    Таааа,определено ще се изроят,но и ще има и за теб....

    Ще се роят ако им да де пчеларина.Моите още са присвити на 7-8 рамки и градят зад преградната като на Бат Слави.Оказа се,че могат да оправят търтеиви рамки точно там.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #2367
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ще се роят ако им да де пчеларина.Моите,аз,моите,аз ,моите,аз.....
    Изведнъж ме осени една мисъл.Какво ли щеше да стане,ако всички бяхме,като теб.....

  8. #2368
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някой знае ли какво е положението в Севлиевско- Габровския - Търновския регион? Аз още съм слаботелесен след ковид-а, пък съм и карантина, вече над месец не съм стъпвал на пчелините. Оставих ги последно на втори корпус края на март на по 6-7 междурамия, заредих им тук-там медени пити, пълни хранилки, отдолу корпус с изградени пити. Какво става в момента, нямам представа. Акацията дава ли признаци за урожай или ще е нищо като предната пролет?
    До 21 Април имаше седмица с непрестанни валежи и нещо се бях притеснил. От тогава до сега, страхотно време за пчелите. На по-силните сложих магазини с ВО. на 25-ти. Днес с изненада установих, че са изградили и напълнили по 4-5 рамки. Акацията сега тръгва да се разлиства. Смятам, че ще закъснее спрямо друга година с около седмица. От там насетне, зависи, какво ще е времето, след като цъфне.

  9. #2369
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Изведнъж ме осени една мисъл.Какво ли щеше да стане,ако всички бяхме,като теб.....
    Бати Янчо/Месията/ще ше да се види в чудо с толкова пророци.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #2370
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Очертава се да откриеш топлата вода.Демек,че пчелите могат и без пчеларя.Нещо,като бачети Слави.Аз миналата седмица им натоварих магазините и ще ги посетя,към Кирил и Методи.Всъщност може и по-рано,ако съседите не си овладеят роевото,ще трябва да извозвам рояци.
    Таааа,определено ще се изроят,но и ще има и за теб....
    Те, че могат без пчеларя, могат. Ами и сигурно им е по-добре без него.

 

 
Страница 237 от 389 ПърваПърва ... 137187227235236237238239247287337 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •