Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 360 от 391 ПърваПърва ... 260310350358359360361362370 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,591 до 3,600 от общо 3910
  1. #3591
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Съжалявам за случилото ти се!Сега е момента да се увериш,че пчелите се справят и без нас.
    Аз моите не съм ги виждал от началото на септември и ще ги посетя около 10-15 януари,когато ще получат и домашна питка.След питката,още два месеца ще са на спокойствие....
    Тааа,бъди спокоен за тях.Ще изкарат без теб още 2м..естествено,ако са здрави.Дажеи и да имат някакъв здравословен проблем,не би могъл да им помогнеш сега...
    Преди 5-6г показах със снимки,как два кошера ДБ12, до средата на април разширени на макс с по три магазина,не бяха отваряни до края на август.И от двата кошера взех по 60кг.мед.
    Периода април-май е с най много работа по пч.семейства.....меда може да го свалиш и сега....

  2. #3592
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    41
    Здравей kaloyanv . Преди няколко години бях в подобна ситоация , но май месец . В другия форум помолих за помощ и се отзова Марин Шойков на когото съм много благодарен , тъй че действай. Пожелавам ти пълно възтановяване .

  3. #3593
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Мерси, всичко е точно, важното е че сме живи и здрави. Просто ми стана интересно, кой какво прави в такива случаи. Ама то наистина зависи от сезона.

  4. #3594
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Мерси, всичко е точно, важното е че сме живи и здрави. Просто ми стана интересно, кой какво прави в такива случаи. Ама то наистина зависи от сезона.
    Ако имаш нужда от помощ, обаждай се. Не сме много далече.
    Този пост е редактиран от Кразз; 18.12.2022 в 18:48. Причина: Пр. грешка.

  5. #3595
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако имаш нужда от помощ, обаждай си. Не сме много далеч.
    Винаги ми е ставало много приятно от подобни постове!...
    Докато има такива отношения помежду ни, не трябва да губим надежда за бъдещето!...

  6. #3596
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Мерси, всичко е точно, важното е че сме живи и здрави. Просто ми стана интересно, кой какво прави в такива случаи. Ама то наистина зависи от сезона.
    Аз имам изкривяване на гръбначния стълб, от падане от високо като дете. Сега имам много протузии и съответно много болежки. Преди години така се влошиха нещата, че не можеше да ходя, от болница в друга болница. И това става в разгара на сезона, с помоща на приятели извадих меда и наслагах ленти и до там. Имах направени 30 помощни семейства да подменя старите майки, но не бях в състояние да направя нищо и така си останаха. Зимата се стабилизирах леко и за моя радост всичко беше добре в пчелина, старите майки бяха много добри семейства. Та продадох висчки западни семейства и после подмених майките май месец. Така че, стана много по добре че не ги обединх есента. И да, пчелите се оправят и без нас, понякога само им пречим. Бързо въстановяване!

  7. #3597
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    При мен тук по плевенско бяха 2 много тихи и хубави слънчеви дни. Оправих си телефона, та мога да гледам камерите и пчелите доста добре облитат. Не виждам да има някакви проблеми. Единия кошер при който забелязвам повече смъртност облита с една идея по-слабо, обаче той пък е и по западно разположен. Но пак не ми се вижда нещо притеснително. Даже единия ден ходих с патериците, ама беше влажно и те затъват, та не става много.

    Nik, дано при теб се закрепят нещата, обаче трябва да се следиш постоянно. И ако трябва операция, въпреки че е тежка, да се прави навреме. Понеже после с напредването на годините става все по трудно да се изкара такава операция и да е успешна. Дано при теб никога не се наложи, чукам на дърво и нещата да спрат в едно положение.

  8. #3598
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    При мен тук по плевенско бяха 2 много тихи и хубави слънчеви дни. Оправих си телефона, та мога да гледам камерите и пчелите доста добре облитат. Не виждам да има някакви проблеми. Единия кошер при който забелязвам повече смъртност облита с една идея по-слабо, обаче той пък е и по западно разположен. Но пак не ми се вижда нещо притеснително. Даже единия ден ходих с патериците, ама беше влажно и те затъват, та не става много.

    Nik, дано при теб се закрепят нещата, обаче трябва да се следиш постоянно. И ако трябва операция, въпреки че е тежка, да се прави навреме. Понеже после с напредването на годините става все по трудно да се изкара такава операция и да е успешна. Дано при теб никога не се наложи, чукам на дърво и нещата да спрат в едно положение.
    Няколко години ходих по болници и нищо. Налива ме с болкоуспокояващи и след 1 месец същото. Казват че не може да се оперира, дълго е за обяснение а и няма смисъл да ви занимавам с това. От 2 години съм по добре и не искам да ходя по болници докато може. Няклко дена се облитата хубаво, но и натискат на храна.

  9. #3599
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няколко години ходих по болници и нищо. Налива ме с болкоуспокояващи и след 1 месец същото. Казват че не може да се оперира, дълго е за обяснение а и няма смисъл да ви занимавам с това. От 2 години съм по добре и не искам да ходя по болници докато може. Няклко дена се облитата хубаво, но и натискат на храна.
    Nik, имам подобен проблем, 4 протрузии по гръбначния стълб. Много мъки, това което установявам, че помага при мен е редовната гимнастика, упражнения за раздвижване на гръбначните прешлени и упражнения за заздравяване на гръбната мускулатура. Това трябва да се съчетава с пазене, избягване на тази пчеларска поза, приведен над кошера, не повече от половин час на ден, иначе се притискат и без това деформираните колагенни пръстени на ставите и започват отново мъките. Движение му е майката.

  10. #3600
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Nik, имам подобен проблем, 4 протрузии по гръбначния стълб. Много мъки, това което установявам, че помага при мен е редовната гимнастика, упражнения за раздвижване на гръбначните прешлени и упражнения за заздравяване на гръбната мускулатура. Това трябва да се съчетава с пазене, избягване на тази пчеларска поза, приведен над кошера, не повече от половин час на ден, иначе се притискат и без това деформираните колагенни пръстени на ставите и започват отново мъките. Движение му е майката.
    Аз имам много протузии, само на ломбалните имам 5 и на горе имам още, изкривяване на ключици и общо взето докторите не ми дават да работя нищо, но аз докато мога да вървя няма да спра. Когато не работя ме боли повече. По 15 часа работя на пчелина без спиране, но всичко съм си пригодил за мен, стойки по моя размер, всикчо е на количка, не вдигам тежко, не нося нищо и 100 кошера ги гледам без проблем. Гимнастика помага и хранителни добавки с глюкозамин също. Така съм направил стойките че работя абсолютно изправен, също имам и помощна количка (маса) на нея слагам всичко и друга за каране на меда.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 313970598_5481576661878536_1872533038672550923_n.jpg‎  

 

 
Страница 360 от 391 ПърваПърва ... 260310350358359360361362370 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •