Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 199 от 390 ПърваПърва ... 99149189197198199200201209249299 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,981 до 1,990 от общо 3894
  1. #1981
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз си мисля, че е некачествено разпечатване от пчеларя и разчитане, че пчелите ще оправят нещата. Да, ама не. Пчела запечатан мед не сваля при почистване на пити след центрофугиране.
    Запечатаните килийки са през една ( приблизително ), на голяма площ от питата.
    Няма как да са пропуснати така от вилицата, дори и от ножа.
    Според мен е останъл доста мед след центрофугирането и/или има достатъчно паша за да запечатат наново килийките.

  2. #1982
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2017
    Мнения
    18
    Пчеларски район
    обл. Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Май започвам да не те разбирам.Намират некар,предполагам че го вкарват в кошера,а не го изяждат още по обратния път,значи трупат в кошера.
    Защо тогава бързаш с тези третирания? Дори си заложил и лентички.Рано е още.Не знам,но се обърквам все повече.Че то ще започнем да ги третираме целогодишно.
    1 август е пика на вароа, трябва да се третира. Третирам само веднъж годишно. Плодника се състои от два ЛР корпуса, като във втория има 6 напълно запечатани и 4 за обиране. Тези 4 са изчистени и сухи за разлика от рамките в трети корпус.

  3. #1983
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Според мен е останъл доста мед след центрофугирането.
    Прочети пост 1977 и се убеди че се опитваш да плагиатстваш мнение и теза, състоящи се от половин изречение.Това може да се развие в една сносна дисертация за някакаква научна степен която се опитваш да започнеш с поста си под №1980.Щом това ти е целта,започни я и я докарай докрай.А всички тук ще са оценители на твоите доводи които ще дадеш.Така ще се получи една публична защита за теб.Това е най –меродавното при една защита.Пиши.
    Не намесвам никого,само чета и сравнявам. Пак ти го пиша запасняк Стоян/ така разчитам ника ти и ако греша поправи ме./ – на дъното има мед/може да е и от рапица/ и центрофугата не го е изпръскала защото е гъст или захаросан.За пчелите той е готов за запечатване,няма приток на нектар за допълване и следва запечатване.

  4. #1984
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Прочети пост 1977 и се убеди че се опитваш да плагиатстваш мнение и теза, състоящи се от половин изречение.Това може да се развие в една сносна дисертация за някакаква научна степен която се опитваш да започнеш с поста си под №1980.Щом това ти е целта,започни я и я докарай докрай.А всички тук ще са оценители на твоите доводи които ще дадеш.Така ще се получи една публична защита за теб.Това е най –меродавното при една защита.Пиши.
    Не намесвам никого,само чета и сравнявам. Пак ти го пиша запасняк Стоян/ така разчитам ника ти и ако греша поправи ме./ – на дъното има мед/може да е и от рапица/ и центрофугата не го е изпръскала защото е гъст или захаросан.За пчелите той е готов за запечатване,няма приток на нектар за допълване и следва запечатване.

    Много време ти трябваше за отново безсмислено увъртян пост.
    1. Ника ми го разчитай като zapstojan!
    2. Глада Гогол, глада...Щели да изядат излишния восък, а пък меда го запечатали.
    3. Не си мисли, че колегите са глупави.
    4. Няма ли да проведеш малко уроци по правопис?

  5. #1985
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не знам от къде да почна.От хубавото или от лошото.Ще взема от лошото.Лошото е много лошо при назе.Пчелите са стопили запасите почти до 0.Верно има кошери със добър запас,но са единици.Според мен това се дължи,че майките са правили пило до късно за да наваксат пада на пчелата,а той края на септември беше отчайващ за мен.Всичките майки курника са загинали.Пчели няма само пити с мед 15-20кг в кошер.Има и още лошо но ще го запазя за сега за мен и ще почна с хубавото.
    Очкаваната смъртност от 80% до края на декември се оказа много по малко.Младите самосменни майки са се борили добре,но и времето им е помогнало да възтановят пчелата.За втора година и за сега нямам смъртност на УР.....Ако някой колега ми беше казъл,че ще носят жълт прашец края на Декември и че е видял да цъфти глухарчето щях да го помисля за луд или,че ме гъбарка нещо...
    п.п.Прасета няма/за Аргото/.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1986
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Днес направих преглед на 10-12 семейства, тъй като времето беше около 12-13 градуса и печеше. Прегледа се състоеше в отваряне на кошера, установяване силата на семейството според кълбото,местонахождение на кълбото и наличие на медови запаси. Семействата , които прегледах са с понамалели кълба в сравнение с времето , когато ги накапах. Като цяло запасите бяха почти непипнати , а се бях уплашил, че ще купувам питки. Установих едно умряло семейство, което си беше слабо и го очаквах и едно без майка. Другите като цяло бяха добре. Отварях само слабите и средните, силните им знам дереджето и изобщо не мисля да ги пипам до Зарезан.
    Пожелавам на всички колеги успешно презимуване на семействата!

  7. #1987
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Днес направих преглед на 10-12 семейства, тъй като времето беше около 12-13 градуса и печеше. Прегледа се състоеше в отваряне на кошера, установяване силата на семейството според кълбото,местонахождение на кълбото и наличие на медови запаси. Семействата , които прегледах са с понамалели кълба в сравнение с времето , когато ги накапах. Като цяло запасите бяха почти непипнати , а се бях уплашил, че ще купувам питки. Установих едно умряло семейство, което си беше слабо и го очаквах и едно без майка. Другите като цяло бяха добре. Отварях само слабите и средните, силните им знам дереджето и изобщо не мисля да ги пипам до Зарезан.
    Пожелавам на всички колеги успешно презимуване на семействата!

    Хиче,разбутва ли гнезда или само прегледа отгоре кълбетата?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1988
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хиче,разбутва ли гнезда или само прегледа отгоре кълбетата?


    Само на един , който видях, че са пръснати и установих, че е без майка. Иначе не съм ровил в плодника на другите, просто прегледах за запаси и гледах да няма някой ударил дъното на кошера . Видях няколко потни хранилки, по което съдя , че точно тези са почнали с пилото. Можеше да ги ровна, защото времето позволяваше, но не видях смисъл като видях каквото ме интересуваше. Следващ преглед по Зарезан!

  9. #1989
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Само на един , който видях, че са пръснати и установих, че е без майка. Иначе не съм ровил в плодника на другите, просто прегледах за запаси и гледах да няма някой ударил дъното на кошера . Видях няколко потни хранилки, по което съдя , че точно тези са почнали с пилото. Можеше да ги ровна, защото времето позволяваше, но не видях смисъл като видях каквото ме интересуваше. Следващ преглед по Зарезан!

    Трябвало е да ровнеш да видиш колко ти е грешна преценката за сила на семействата.Бачкат децата и се подготвят....При нас няма още яйца,но има потни хранилки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1990
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Това , което го ровнах беше на 4-5 рамки с пчели . Другите , които прегледах кълбата бяха средно на 4-5-6 рамки, имаше 1-2 слаби с 3 междурамия пчели. Но това бяха семействата, в които се съмнявах. Отворих и един от първенците, но като видях че е пълен с пчели , прецених, че няма какво да му помогна, най=много да му смачкам майката без да искам.
    Иначе какво имаш предвид, че не съм преценил добре?

 

 
Страница 199 от 390 ПърваПърва ... 99149189197198199200201209249299 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •