Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 113 от 391 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123163213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,121 до 1,130 от общо 3909
  1. #1121
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Винаги се изнасят такива, било ларви или пчели, но когато е хубаво времето не го забелязваме. След и по време на дъжд отпадъците остават по прелките поради невъзможноста на пчелите да излитат. Мисля, че няма нужда от тревога.

  2. #1122
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Сега в Събота и Неделя успях да пребоядисам целият пчелин, да поопресня боята, че от пролетната градушка от едната страна където са били ледовете боята е начукана и паднала на места, а дървото е оголено. Всичко добре, боядисвам а като е хладно те си стоят вътре но като се постопли по обед ... прелет все едно е пролет. Загледах прелета масово всичките изхвърляха простудено пило Напълно оформени пчелички които до два дни са щяли да се излюпят... Живият плет сега в момента цъфти на едни малки лилави цветчета и са на него всичките, явно от него събират по малко нектар и ги гледам с малки купчинки прашец по краката но пък чак така да ги е напънало все едно е пролет... Колкото и топло да става през деня не искам да ги разпечатвам за да видя в какво положение са, едно е сигурно -мед имат достатъчно да презимуват, късната паша ги засилва допълнително но колко за загубите от простуденото пило само един господ знае.
    Според мен е много малко вероятно да има простудено пило с оглед на това, че в момента е малко и лесно ще го топлят. При мен от преди 2-3 седмици няма НИКАКВО пило. 2014г. когато имах много акар така изхвърляха полу готови пчели, ако е останало малко пилото и акара се е концентрирал там!

  3. #1123
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    ха мислите ли че ще гледам 40 кошера и няма да ги третирам с нищо аз не мога да се оплача от медосбора тази година. За нозематозата са третирани със нозевит + - три пъти както си му е реда и на финала с йодасептадон 10 %, за пилото съм им давал три пъти форсапил а за акара са третирани с реплент хербастрийп - по 3 ленти на кошер.
    това си е истинско простудено пило, тъй като то е в повече за сезона заради форсапила в края на август но пък пчелата е в прилично количество, което малко ме притеснява за количеството мед с което ще зимуват.

  4. #1124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Иво ти направо си им сложил по една аптека вътре.Аз само с йод до тук и един път с ОК.Нямам тия пари за толкова препарати.

  5. #1125
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Nik_m

    Преди 3.4 години и аз бях в това положение, след слънчогледовата паша понеже е интензивна и задръстват плодника отдолу, майката спира да снася поради липса на свободни килийки и семействата рязко отслабват а след освобождаването на плодника от меда майката трудно си възвръща интензивното снасяне. От цялата тази картинка в есенният сезон съм влизал със значително отслабнали семейства и трудно с мнооооого мъки ги оправях докато не започнах със форсапила. Веднага след ваденето на слънчогледовият мед им освобождавам 4 пити от плодника и правя първо даване с максимално допустимите 20 капки на литър сироп, следващо даване е към 20 август от 15 капки на литър последвани от още две с по 10 капки на литър всяка седмица. Така се застъпва и началото на септември, но мамата е така пъргава че ги изтрелва до края на септември във ниво силен кошер. А какво по-хубаво от това да зазимиш силен кошер.

  6. #1126
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Друмев, при 40 кошера от които разчиташ че ще извадиш максимума мед, не се скъпя да похарча 1 тенекия мед на есен и една пролет за препарати. То като са ти здрави робите те си се отплащат

  7. #1127
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Nik_m

    Преди 3.4 години и аз бях в това положение, след слънчогледовата паша понеже е интензивна и задръстват плодника отдолу, майката спира да снася поради липса на свободни килийки и семействата рязко отслабват а след освобождаването на плодника от меда майката трудно си възвръща интензивното снасяне. От цялата тази картинка в есенният сезон съм влизал със значително отслабнали семейства и трудно с мнооооого мъки ги оправях докато не започнах със форсапила. Веднага след ваденето на слънчогледовият мед им освобождавам 4 пити от плодника и правя първо даване с максимално допустимите 20 капки на литър сироп, следващо даване е към 20 август от 15 капки на литър последвани от още две с по 10 капки на литър всяка седмица. Така се застъпва и началото на септември, но мамата е така пъргава че ги изтрелва до края на септември във ниво силен кошер. А какво по-хубаво от това да зазимиш силен кошер.
    Искаш да кажеш, че от мързел(защото знаеш какво се случва) не си им сложил по един празен корпус за да има къде да снася майката, а после се заиграваш да ги вдигнеш наново?

  8. #1128
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    работя с дадан блат 10 рамки и 1 магазин, пробвал съм и с два магазина но ефекта е същият плодника задръстен а горният магазин на половина празен. Не че ме мързи, просто няма ефект.

  9. #1129
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    ха мислите ли че ще гледам 40 кошера и няма да ги третирам с нищо аз не мога да се оплача от медосбора тази година. За нозематозата са третирани със нозевит + - три пъти както си му е реда и на финала с йодасептадон 10 %, за пилото съм им давал три пъти форсапил а за акара са третирани с реплент хербастрийп - по 3 ленти на кошер.
    това си е истинско простудено пило, тъй като то е в повече за сезона заради форсапила в края на август но пък пчелата е в прилично количество, което малко ме притеснява за количеството мед с което ще зимуват.
    Не съм казал че не си третирал, споделям аз какъв проблем имах заради Екостоп. И просто си казах мнението на новобранец.

  10. #1130
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    работя с дадан блат 10 рамки и 1 магазин, пробвал съм и с два магазина но ефекта е същият плодника задръстен а горният магазин на половина празен. Не че ме мързи, просто няма ефект.


    А пробвал ли си с още един магазин колкото плодника/или два малки/и после да разширяваш с магазини на горе.

 

 
Страница 113 от 391 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123163213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 8 гост (и))

  1. Nik_m

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •