Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 170 от 390 ПърваПърва ... 70120160168169170171172180220270 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,691 до 1,700 от общо 3897
  1. #1691
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    При мене днес -12,5 градуса.Пчелите облитат яко,близкият дрян само че не е цъфнал.Пчелите са нападнали кокичетата и минзухара.Храна имат достатъчно.Ако успея утре ще сложа малко бирена мая и вода наблизо ако имат нужда да си вземат.
    Поздрави:Цветан Димитров

  2. #1692
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Здравейте,

    и при мен имаше масово облитане на всички, които са на слънце, радост за окото. Имам няколко на сянка, които така и не видях да се облетят.Дано всичко да е наред. Не съм хранил все още.Възнамерявам в началото на февруари да ги нахраня с мед.Видях ,че много разпечатват мед под кошерите и много влага в хранилките, което ми говори за почване на пилото.Засега са налице.

    Успех на всички в презимуването на семействата !

  3. #1693
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Здравейте,

    и при мен имаше масово облитане на всички които са на слънце.Имам няколко кошера на сянка, така и не видях да се облетят.Дано всичко да е наред.Все още не съм хранил.Мисля да ги нахраня с мед началото на февруари.Яис


    В Елена също е било голямо облитането,но при тия температури които ги дават ще почнем края на месеца с подхранването.Ще се опитаме да направим ранни отводки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1694
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В Елена също е било голямо облитането,но при тия температури които ги дават ще почнем края на месеца с подхранването.Ще се опитаме да направим ранни отводки.

    Наистина доста са почнали да ядат и ще храним. Дават топъл феврури и вероятно ще се развият бързо

  5. #1695
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Наистина доста са почнали да ядат и ще храним. Дават топъл феврури и вероятно ще се развият бързо


    Идеята на подхранването на тоя етап от сезона според мен е да се чувстват пчелите спокойни и по сигурни.Все пак обичат да имат запас над главите си.Това е мое мнение и не желая да го втълпявам на никой.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1696
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Идеята на подхранването на тоя етап от сезона според мен е да се чувстват пчелите спокойни и по сигурни.Все пак обичат да имат запас над главите си.Това е мое мнение и не желая да го втълпявам на никой.
    Първия ти сериозен пост от поне седмица насам. Как да не ти сложа пръста.

  7. #1697
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Първия ти сериозен пост от поне седмица насам. Как да не ти сложа пръста.


    Тоя не е кодиран.Благодаря,за пръста все пак и някой гулемец трябваше да ме оцени.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1698
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Здравейте!
    При мене днес -12,5 градуса.Пчелите облитат яко,близкият дрян само че не е цъфнал.Пчелите са нападнали кокичетата и минзухара.Храна имат достатъчно.Ако успея утре ще сложа малко бирена мая и вода наблизо ако имат нужда да си вземат.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Предпочитат ли я,пред чистата вода?

  9. #1699
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Идеята на подхранването на тоя етап от сезона според мен е да се чувстват пчелите спокойни и по сигурни.Все пак обичат да имат запас над главите си.Това е мое мнение и не желая да го втълпявам на никой.
    Пак не си запомнил-разбрал,алан колу.Подхранването сега е не за спокойствието на пчелите,а за да остане достатъчно мед за пролетното развитие.Точно на пролет,когато тръгне развитието,са необходими достатъчно хранителни запаси,за непрекъснато развитие...

  10. #1700
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Пак не си запомнил-разбрал,алан колу.Подхранването сега е не за спокойствието на пчелите,а за да остане достатъчно мед за пролетното развитие.Точно на пролет,когато тръгне развитието,са необходими достатъчно хранителни запаси,за непрекъснато развитие...
    Малко не съм съгласен с теб,но днес е петък и не ми се спори по темата.
    п.п.Скоро ще трябва да се ползва чайник да не забравиш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 170 от 390 ПърваПърва ... 70120160168169170171172180220270 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. maxtop

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •