Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 389 от 389 ПърваПърва ... 289339379387388389
Резултати от 3,881 до 3,884 от общо 3884
  1. #3881
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    590
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Днес се прибрах и да дам 10 магазинни рамки на един приятел. Като отворих кутиите, ги е нападнал молец, така ми се развали настроението. За първи път ми се случва откакто се занимавам. Съхранявам ги в кутии пластмасови и уж много добре съм ги затворил, но явно ... Сега не знам какво да правя, тези много наранените ще трябва да ги претопя. Но другите които не са чак толкова, или съвсем леко пробити, мога ли да ги запазя, трябва ли сега да ги пръскам с нещо или ... И по принцип срещу този молец, какво мога да направя, есен да ги пуша ли с нещо..
    Ако кутиите в които ги съхраняваш са добре уплътнени сложи във всяка кутия по 10-20 ml ацетон и нямаш грижи...

  2. #3882
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    [QUOTE=kaloyanv;184988]Днес се прибрах и да дам 10 магазинни рамки на един приятел. Като отворих кутиите, ги е нападнал молец, така ми се развали настроението. За първи път ми се случва откакто се занимавам. Съхранявам ги в кутии пластмасови и уж много добре съм ги затворил, но явно ... Сега не знам какво да правя, тези много наранените ще трябва да ги претопя. Но другите които не са чак толкова, или съвсем леко пробити, мога ли да ги запазя, трябва ли сега да ги пръскам с нещо или ... И по принцип срещу този молец, какво мога да направя, есен да ги пуша ли с нещо..

    Сложи магазините с нападнатите от молеца рамки по кошерите,като ги изолираш с найлон или плат от плодниците.Запретни отзад ъгълчето на найлона 2-3см за да могат пчелите да минават.Те ще изчистят питите от молеца и ще ги охраняват.Също,ако семействата са ти много силни.част от пчелите ще отиват в магазина и няма да има пренаселеност.Когато стане време да се слагат магазините,трябва да махнеш найлона само и си готов за медосбор.

  3. #3883
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    661
    Благодаря за съвета Дядо бюро, преди да го направя, взех и прехвърих всичките пити и всичко претопих, което ми се видя зле .. За по натам ще го имам предвид ...

    Иначе за нашия район, за първи път откакто обръщам внимание и това са 6-7 години, виждам такъв сезон. Първо всичко е много напред, акацията я очаквам до 1 седмица и точно тогава се пада едно застудяване .. Като цяло на едно място се появиха първите цветове, тя е на 2 км от нас обаче е някаква специална. Всичката нормална и 99 процента разцъфва от 7 до 10 дни от тази. Това означава че тази година в района на Плевен ще имаме 3 седмици по ранно разфъфтяване и я чакам около 20-ти април най-късно. Друг път е около 10ти май.

    Другото нещо е че гледам стара планина и не си спомням по това време да няа сняг на най-високите и върхове, това значи че ще е голяма суша ... Дано все пак да попревали нещо, но нещата не ми се виждат добре, въпреки тази буйна растителност която се случи за има няма 1-2 седмици от нищо, всичко е зелено. Може и да не е случайно това.

    В понеделник тук ще е 31 градуса а четвъртък 12. Това е голяма аномалия, ще мине след вторник студен и дъждовен Атлантически фронт, просто още не е ясен на 100 процента какъв ще е ..

  4. #3884
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Днес по пътя Ореш Свищов акацията е отрупана с цвят.
    Друга година това е било по и след Първи май.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 389 от 389 ПърваПърва ... 289339379387388389

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •