Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 184 от 389 ПърваПърва ... 84134174182183184185186194234284 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,831 до 1,840 от общо 3882
  1. #1831
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    с изпънати ръце.
    То затова постоянно те боли кръста.

  2. #1832
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То затова постоянно те боли кръста.
    Не, от това не ме боли кръста а гърба. Имах в предвид че ако гледаш от малко по далеко имаш по голям периметър и се намират по лесно.

  3. #1833
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не, от това не ме боли кръста а гърба. Имах в предвид че ако гледаш от малко по далеко имаш по голям периметър и се намират по лесно.
    Така де. Над бъбреците. Грешка в изказа.

  4. #1834
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Сезона засега върви добре, след акацията и обилните дъждове цъфнаха ливади, а сега цъфна и липата (откакто я следя цъфти 1-10 юли), всички семейства получиха по още едно магазинче. Първият мед вече го запечатват и мисля след липата, да въртя всичко, след което и приключва при нас сезона.

  5. #1835
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    В неделя претърсих трийсетина кошера, страшна жега беше на слънце. Но пък толкова кротки пчелите сякаш никога не съм ги виждал. Даже на покапал по таблите мед не налитаха, явно са заети с паша някъде. Тази година вече не лазят по земята като предните две години, така и не разбрах какво им беше. Ама и мед нямат. Акацията нищо не пусна, за липата ги подготвих, не беше цъфнала и заминах на море, като се върнах след десетина дни, тя прецъфтяла, а магазините празни. Нищо общо с миналата година. Сега откъде носят не знам, изглежда редовните валежи са благоприятни за ливадите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #1836
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Сега в събота и неделя махнах и последните магазини, сложих им преградната дъска и зад нея освободих по една пита от меда. Падна работа, но и падна и малко медец тъкмо ще си платя препаратите за есенното третиране . Тази година ще използвам Vitafeed gold за нозематозата, преди около 5 години ми го дадоха и ги третирах - бях много доволен от резултата но уви после ударих на камък - не е одобрен за БГ и нямаше внос. Трябваше да ходя до Румъния да си купя но това така и не се случи. Та миналата седмица както си разглеждам нета и споменавам нам си кой че не ми излизат сърбите "Гордиан" да си поръчам ленти за акара и форсапил и хоп в пчеларски център южен го видях, веднага алото - зърррр, поръчка.

  7. #1837
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Не знам при вас как е положението колеги, но при мен толкова акар не си спомням да е имало доста години.Първо третирах с турските ленти Gold Varoa.Резултата в повечето семейства беше задоволителен , но имах няколко семейства с нито един паднал акар, и като ги прегледах ,видях,че има акар.Викам си щом го виждам значи няма полза от тези ленти.Купих си оксалис и още не бях третирал,ходих на събора на Беклемето и един приятел ми препоръча Furmitom(плаки с мравчена киселина), та взех и от него да го пробвам.Третирах 10 семейства с Фурмитом, а другите с оксалис.Бяха минали два дни и като видях колко акар е паднал ме заболя главата.И от двата препарата падна доста акар.Чистих ги веднъж контролните ленти, но продължава да пада и се чудя дали да не ги мина с ОК, защото акар има.Знам,че едно поколение не се третира 2 пъти с ОК, но имам един приятел, който ги третира поне 4-5 пъти годишно и при него акар няма и ми каза,че няма проблем.
    Така или иначе ще ги третирам с ОК октомври в края или началото на ноември когато няма пило.
    Моля за съвети.

    п.с.видях по земята пълзящи безкрили пчели,което не бях виждал до момента.

  8. #1838
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Като имаш инвазия що се чудиш още ,мини ги с Тактик/амитраз за да не ревеш на пролетта.

  9. #1839
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Така или иначе ще ги третирам с ОК октомври в края или началото на ноември когато няма пило.
    Моля за съвети.
    Правилно си се ориентирал към мравчената сега и оксаловата после , аз си ползвам фурмитом и оксалис точно по тая схема и поне според мен, двете са велик тандем.
    Не ви трябват тъпите лентички с не съвсем ясни съставки и съмнителни резултати. Лично мнение.

  10. #1840
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Не знам при вас как е положението колеги, но при мен толкова акар не си спомням да е имало доста години.Първо третирах с турските ленти Gold Varoa.Резултата в повечето семейства беше задоволителен , но имах няколко семейства с нито един паднал акар, и като ги прегледах ,видях,че има акар.Викам си щом го виждам значи няма полза от тези ленти.Купих си оксалис и още не бях третирал,ходих на събора на Беклемето и един приятел ми препоръча Furmitom(плаки с мравчена киселина), та взех и от него да го пробвам.Третирах 10 семейства с Фурмитом, а другите с оксалис.Бяха минали два дни и като видях колко акар е паднал ме заболя главата.И от двата препарата падна доста акар.Чистих ги веднъж контролните ленти, но продължава да пада и се чудя дали да не ги мина с ОК, защото акар има.Знам,че едно поколение не се третира 2 пъти с ОК, но имам един приятел, който ги третира поне 4-5 пъти годишно и при него акар няма и ми каза,че няма проблем.
    Така или иначе ще ги третирам с ОК октомври в края или началото на ноември когато няма пило.
    Моля за съвети.

    п.с.видях по земята пълзящи безкрили пчели,което не бях виждал до момента.
    Ице, прилагай тежка артилерия, защото работата явно не е добре при теб. Месец след третирането с плаките, направи проверка на майките!

 

 
Страница 184 от 389 ПърваПърва ... 84134174182183184185186194234284 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •