Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 268 от 391 ПърваПърва ... 168218258266267268269270278318368 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,671 до 2,680 от общо 3909
  1. #2671
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ще се радвам кратко да го опишеш

    Оставям го на теб.Все пак ти първи за да де въпрос,а я ще попълня нящо ако ти го пропуснеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2672
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Кажи де! След като се провъзгласи за бог, трябва и да ти се молим като на такъв ли?...
    Родила му е нещо главата ама до там, преди месец два му дадох над 10ина книги пчеларски ако една дума е прочел ще го черпя.

  3. #2673
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Благодаря!
    Не оспорвам тезата ти има си логика в нея аз съм на друго мнение но това не означава, че моето мнение е вярно. Просто по прелката и прилетната дъска се познават много неща а и вярвам, че на тия де мъкнат тежък товор или им е студено им помага.
    Така е, всеки си знае нещо а дали е правилно пчелите няма как да ни кажат. Също и за районите, сполучливите методи са толкова различни. Нещата можеш да ги познаеш и без да има дъска, симтомоте са еднакви и аз също и вярвам.

  4. #2674
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Оставям го на теб.Все пак ти първи за да де въпрос,а я ще попълня нящо ако ти го пропуснеш.
    А нема нужда да ме допълваш и наистина е елементарно но защо си мисля, че нищо не знаеш.
    Какъв цвят трябва да е дъската?

  5. #2675
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Интересуваш ли се как може да вземеш летящите пчели от семейството с цел по лесно намиране на майката, по лесно откриване на маточници при роене, изравняване на семействата, по лесно вадене на мед от злобни семейства. Основна идея е отделяне на стари летящи и млади пчели /При преди роене върши работа/. Да не говворим, че не се налга косене на тревата пред кошерите.
    Знам го теоретично но знам, че работи .Частично го знам и реалистично но това е работа за хобит де не гони време и пари а се чуди как да угоди на пчелите.
    Интересувам се, разбира се. Това чудо, ако беше лекарство, всички болежки щеше да лекува...

  6. #2676
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Така е, всеки си знае нещо а дали е правилно пчелите няма как да ни кажат. Също и за районите, сполучливите методи са толкова различни. Нещата можеш да ги познаеш и без да има дъска, симтомоте са еднакви и аз също и вярвам.
    В действителност мисля, че с изключение на главната паша едва ли чак толкова им е нужна тая прилетна дъска а и за болните пчели е така преполагаам. В действителност имам магазини с прелка от по-голям бургия под наклон нагоре и при определни условия се използва активно от пчелите направих ги пробно по прочетено мнение на Гогол.За мен големия плюс е, че при голяма наклонена прилеттна дъска не кося.

    П.П.Не съм сигорен но в Канада май нямат такива прилетни дъски по-кошерите.
    П.П.Всеки човек си има бръмбръзлъци в главата и си ги слуша чат пат било за добро или зло и аз не правя изключение.

  7. #2677
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Интересувам се, разбира се. Това чудо, ако беше лекарство, всички болежки щеше да лекува...
    Ами ще изчакаме брат Друмев да ни светне каза, че е елементарно

  8. #2678
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Кажи де! След като се провъзгласи за бог, трябва и да ти се молим като на такъв ли?...
    Разпниго,разпниго

    Прилетната дъска,пречи само при подвижно пчеларство при товарене,също и капаците със стрехи.Затова неците са измислили вътрешна прелка на дъното и дюс капак.....други са измислили откачваща се прелка-товариш на камиона,за да събереш повече кошери откачваш прелката ....

  9. #2679
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами ще изчакаме брат Друмев да ни светне каза, че е елементарно
    " Най-простите работи са най-съвършенни",...хайде изплюйте камъчето де...

  10. #2680
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Разпниго,разпниго

    Прилетната дъска,пречи само при подвижно пчеларство при товарене,също и капаците със стрехи.Затова неците са измислили вътрешна прелка на дъното и дюс капак.....други са измислили откачваща се прелка-товариш на камиона,за да събереш повече кошери откачваш прелката ....
    Аз чрез прилетната дъска контролирам пътя на пчелите при събиране на прашец. Ако я махна ще е язък за многофункционалното дъно.

 

 
Страница 268 от 391 ПърваПърва ... 168218258266267268269270278318368 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 26 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 26 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •