Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 265 от 389 ПърваПърва ... 165215255263264265266267275315365 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,641 до 2,650 от общо 3882
  1. #2641
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ...определено ще махна всички дъски на прелките. Това съм измислил аз ...
    Пчелите в хралупите го практикуват от хилядолетия...

  2. #2642
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Пчелите в хралупите го практикуват от хилядолетия...
    Да,...ама за пчелите в хралупите изискванията са да преживеят и да се размножат. А в разборния кошер ние искаме, ако може и...155 кг. мед.

  3. #2643
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да,...ама за пчелите в хралупите изискванията са да преживеят и да се размножат. А в разборния кошер ние искаме, ако може и...155 кг. мед.
    Значи това е причината за по-скромните ми добиви (моите повечето са без пр. дъски), а аз все обвинявах слабата паша...

  4. #2644
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Доколкото разбрах, махаш прилетните дъски? Кошерите целогодишно ли ще са така?
    Да, целогодишно. Откраднато от немската система и съм много доволен. Някой са вече 4 години така и сега като ги реставрирам ги махам и на другите. Те са ненужни с мрежестите дъна, само им пречат, според мен. Пчелите обичат да влизат в дупка, не е нужно летище. Поръчвам си дъната и ги искам без дъска а майстора вика, то пчелите няма да могат да влизат Аз му казах, не се притеснявай, те моите могат да летят

  5. #2645
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да,...ама за пчелите в хралупите изискванията са да преживеят и да се размножат. А в разборния кошер ние искаме, ако може и...155 кг. мед.
    155кг. искат само боговете в пчелсрството, аз и на 55кг. съм предоволен

  6. #2646
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да,...ама за пчелите в хралупите изискванията са да преживеят и да се размножат. А в разборния кошер ние искаме, ако може и...155 кг. мед.
    Последните години, шампионите ми по мед винаги са без прелетни дъски. Най вероятно добри майки и просто съвпадение, но дъската не помага със сигурност. Ако си с плътни дъна, пчелие вентилират на нея, но аз като видях че вече почти няма вентилиращи пчели започнах да ги махам.

  7. #2647
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Последните години, шампионите ми по мед винаги са без прелетни дъски. Най вероятно добри майки и просто съвпадение, но дъската не помага със сигурност. Ако си с плътни дъна, пчелие вентилират на нея, но аз като видях че вече почти няма вентилиращи пчели започнах да ги махам.
    Направо виждам как цялата пчеларска гилдия почва ударно да кърти прилетните дъски по кошерите.

  8. #2648
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Когато преди дъжд пчелите се прибират на юруш, липсата на прилетна дъска се усеща.
    Падат на земята.
    =>Ножа е с две остриета.

  9. #2649
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Направо виждам как цялата пчеларска гилдия почва ударно да кърти прилетните дъски по кошерите.
    Може и един, двама да останат с дъски, знае ли човек

  10. #2650
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Когато преди дъжд пчелите се прибират на юруш, липсата на прилетна дъска се усеща.
    Падат на земята.
    =>Ножа е с две остриета.
    Няма проблеми кацат на (корпуса, дъното) и се катерят на горе. Ако искаш мога да ти пратя клип да вдидш че няма ниакви проблеми.

 

 
Страница 265 от 389 ПърваПърва ... 165215255263264265266267275315365 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •