Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 166 от 391 ПърваПърва ... 66116156164165166167168176216266 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,651 до 1,660 от общо 3909
  1. #1651
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е не може на черното да се каже бяло.А тия дето се смеят не знаят за какво иде реч.Моя втория Брат има един лаф,,Днеска при теб е проблема утре при мен".Щом проф.Петров в един клип казва ,че трябва да се подхранва когато си в паша слънчувка познай за какво иде реч.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1652
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е не може на черното да се каже бяло.А тия дето се смеят не знаят за какво иде реч.Моя втория Брат има един лаф,,Днеска при теб е проблема утре при мен".Щом проф.Петров в един клип казва ,че трябва да се подхранва когато си в паша слънчувка познай за какво иде реч.
    Той народа го е казал: "Ако мечката играе у комшията, то непременно ще дойде и у нас" или "Тъпанчето бие днес у нас, но утре ще е у вас".
    А професора и той е чел дебелите книги в които се пише, че когато няма паша се подхранват пчелите, за да се постига една равномерност в развитието им. Тук може да се говори много, но …...аз не разбирам от пчели.

  3. #1653
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А професора и той е чел дебелите книги в които се пише, че когато няма паша се подхранват пчелите, за да се постига една равномерност в развитието им. Тук може да се говори много, но …...аз не разбирам от пчели.
    Той го казва това с цел да се разредят отровите,а не липсата на паша.Клипа мога да ти го покажа на лична,че не е подходящ за тоя форум.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1654
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Явно от Русенско до Русенско има байкал разлика. Моите ги отварях на 24-ти, да им сложа на някои по половин пита фонда, че не ги храних есента и ги зазимих с малко мед. Много са добре, нищожен подмор засега!!, силните сем-ва са още силни на по 6-7-8 рамки ДБл, средните и те не са мръднали - по-силни семейства не съм имал досега, и то при положение, че този сезон почти не съм им обръщал никакво внимание, понеже бях много зает с други работи и ги оставих на самотек, добре, че годината не беше ройлива, че щяха да ми избягат половината пчели. Миналата имаше много рапица и слънчоглед и лятото ми се стопиха и умряха 17 кошера, даже се бях уплашил да не е АГ. Тази година нямаме никаква рапица и само един малък блок слънчоглед и пчелите са ОК!!!

  5. #1655
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Той го казва това с цел да се разредят отровите,а не липсата на паша.Клипа мога да ти го покажа на лична,че не е подходящ за тоя форум.
    А ти знаеш ли каква е концентрацията, че да знаеш колко сироп да им дадеш, за да се получи неотрализация на отровата?

  6. #1656
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Явно от Русенско до Русенско има байкал разлика. Моите ги отварях на 24-ти, да им сложа на някои по половин пита фонда, че не ги храних есента и ги зазимих с малко мед. Много са добре, нищожен подмор засега!!, силните сем-ва са още силни на по 6-7-8 рамки ДБл, средните и те не са мръднали - по-силни семейства не съм имал досега, и то при положение, че този сезон почти не съм им обръщал никакво внимание, понеже бях много зает с други работи и ги оставих на самотек, добре, че годината не беше ройлива, че щяха да ми избягат половината пчели. Миналата имаше много рапица и слънчоглед и лятото ми се стопиха и умряха 17 кошера, даже се бях уплашил да не е АГ. Тази година нямаме никаква рапица и само един малък блок слънчоглед и пчелите са ОК!!!


    Как казва Бати Янчо/Месията/,,Това което ти е останало е Божие дело и с него поне 10 години няма да имаш проблем.
    п.п.Аз не бих изполвал купешки храни никога и то от страх.С една диверсия и ще съм в първи клас,а рецептата на Майстора е проста 1/3,5кг.Върви после доказвай,че нямаш сестра.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1657
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    рецептата на Майстора е проста 1/3,5кг
    Еееееее, много общо.

  8. #1658
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Еееееее, много общо.
    1кг мед 3,5кг пудра сахар.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1659
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    1кг мед 3,5кг пудра сахар.
    Не е ли към 4 или много суха става?

  10. #1660
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не е ли към 4 или много суха става?

    Ако ти е суха значи още не е готова.Ама я обръщай редовно може и да стане.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 166 от 391 ПърваПърва ... 66116156164165166167168176216266 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •