Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 164 от 389 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214264 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,631 до 1,640 от общо 3882
  1. #1631
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Има достатъчно топли дни,през които пчелите пренасят мед от крайните рамки към кълбото.Освен това,както каза,консумацията е,като да го няма малкото пило.

  2. #1632
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Има достатъчно топли дни,през които пчелите пренасят мед от крайните рамки към кълбото.Освен това,както каза,консумацията е,като да го няма малкото пило.
    Днес отворих 3-4 и голяма част от пчелите пренасяха мед от крайните пити. Близо 10 градуса е на сянка при мен. За пило не знам.

  3. #1633
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    . За пило не знам.
    Ми,не ти трябва и да знаеш.Важното,за зимния период е пчелите да знаят какво правят.А за активния сезон..ние сме на ход.

  4. #1634
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Вчера разговарях с колега.По Русесенско се очаквало голяма смъртност.Семейства за месец са се стопили до 2 рамки пчели.Ако някой колега е забелязал подобно нещо.Ще съм благодарен ако сподели,а също и какви посеви е имало покрай него
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Вчера разговарях с колега.По Русесенско се очаквало голяма смъртност.Семейства за месец са се стопили до 2 рамки пчели.Ако някой колега е забелязал подобно нещо.Ще съм благодарен ако сподели,а също и какви посеви е имало покрай него
    Май причините ще са други. При нас няма посеви, няма пръскания и положението е същото. Много слаби семейства а и жертви има вече. Не съм чул и колеги да се оплакват от болести. Изглежда е от времето.

  6. #1636
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е от времето.Според мен е някакъв вирус.При нас когато имахме голямата смъртност точно така беше.Силни семейства се стопиха за за месец.Интересното беше също са умтрели от глад,а мед бол.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1637
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е от времето.Според мен е някакъв вирус.При нас когато имахме голямата смъртност точно така беше.Силни семейства се стопиха за за месец.Интересното беше също са умтрели от глад,а мед бол.
    Как разбра, че са умрели от глад?

  8. #1638
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Как разбра, че са умрели от глад?


    Консумацията беше нищстожна,набити в питите в северната страна на кошера м/у 1и2 рамка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1639
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Консумацията беше нищстожна,набити в питите в северната страна на кошера м/у 1и2 рамка.
    Значи казваш - между 1 и втора рамка? Сега, ако кажеш, че са били и едва 10 см. в диаметър, най - много и ще ти кажа защо са умрели.

  10. #1640
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Консумацията беше нищстожна,набити в питите в северната страна на кошера м/у 1и2 рамка.
    Колега от дупнишко ми описа същия случай с неговите кошери, а те са в горист район! Много мъртви пчели по дъното, живите покриват две пити. Сложил им е по 2,5кг апифонда! А, аз при моите не знам как е!?

 

 
Страница 164 от 389 ПърваПърва ... 64114154162163164165166174214264 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 14 гост (и))

  1. Nik_m

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •