Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 330 от 391 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,291 до 3,300 от общо 3910
  1. #3291
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Така като гледам от днес пчелите започват да се трупат доста по поилката. И последния слънчоглед е приключил напълно вече. Мисля утре да вадя меда. Или пък да изчакам още няколко дни ??

    Аз и друго щях да питам. Утре и вдругиден са последните по-хладни дни. После започват много топли дни с температури до 38 градуса. Като вадя меда, да оставя ли по един магазин с рамките на кошера ? Не за друго ами в тези жеги да не им е задух и тясно, само на плодник. Вие как процедирате ? Аз досега като съм вадил меда, ги оставям на плодник .. Но обикновено го правя края на Юли други години.
    Обикновено, при мен меда е готов за вадене 5-7дни след прецъфтяване на слънчогледа( запечатан над 95%). От 2 г. ползвам пчелогонка. Въртя първо горните магазини, връщам ги на първа позиция, слагам пчелогонката, на другия ден въртя другите. По това време отделям и СР от магазинната на която е прихваната.

  2. #3292
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Обикновено, при мен меда е готов за вадене 5-7дни след прецъфтяване на слънчогледа( запечатан над 95%). От 2 г. ползвам пчелогонка. Въртя първо горните магазини, връщам ги на първа позиция, слагам пчелогонката, на другия ден въртя другите. По това време отделям и СР от магазинната на която е прихваната.
    Да и аз така мислех да изчакам до към края на седмицата. Мислех утре, обаче се позамислих и се отказах май . Но оставяш ли магазин или махаш всичко ? Защото тук при мен в Плевен, остава само някаква много слаба подържаща паша. Даже да ти кажа, като гледам какви жеги идват, още другата седмица , ще започне да изсъхва всичко ... Няма и никаква Влага.

  3. #3293
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Да и аз така мислех да изчакам до към края на седмицата. Мислех утре, обаче се позамислих и се отказах май . Но оставяш ли магазин или махаш всичко ? Защото тук при мен в Плевен, остава само някаква много слаба подържаща паша. Даже да ти кажа, като гледам какви жеги идват, още другата седмица , ще започне да изсъхва всичко ... Няма и никаква Влага.
    Докато въртя, остават на един магазин. След няколко дни(но не по-късно от 5-10 Август), магазините отиват под плодника. Преглеждам и ако има нужда, въртя и по 1-2 пл. пити.
    Сушата при мен е още от пролетта...

    Р.Р. Ходи ли за гъби? Тая година пресни не можах да опитам...

  4. #3294
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Докато въртя, остават на един магазин. След няколко дни(но не по-късно от 5-10 Август), магазините отиват под плодника. Преглеждам и ако има нужда, въртя и по 1-2 пл. пити.
    Сушата при мен е още от пролетта...

    Р.Р. Ходи ли за гъби? Тая година пресни не можах да опитам...

    Не, изтървах всичко, покрай кошерите и другата работа. Времето беше перфектно когато имаше дъждове из планините. Вчера ходих от хижа Хайдушка песен до връх Ушите, това е на билото, води се резерват Коза Стена. Всичко е на барут дори и в горите. Гъби каквито е имало са изсъхнали ... Само имаше останали хубави перфектно узреяли ягодки по поляните и боровинки. Даже след нас имаше цяла бригада мангали, които се вайкаха много, че някой ги е изпреварил и бяха останали само дребните.

    Ще чакам сега края на Юли началото на август да падне някакъв дъжд по планините и ще пробвам да хвана манатарката по-нависоко. Но точно когато мислех да ходя и писах, тогава беше момента .. Може и да се пробвам тази седмица да отида. ....


    Иначе да кажа за този кошер който беше останал без майка. След като сложих втора пита с пило на 12ти Юли, днес проверих и наистина са запечатани маточници доста и пилото е отгледано. Значи още не мога да си обясня на какво се дължи тази аномалия от по-предния път като сложих пита с пило и след 2 дни беше изчистено всичко ...
    Може и да е била моя грешка от тръскане или да съм я оставил с една - две минути повече извън кошера. Но досега пак съм го правил така хамалската и никога не е имало проблем ...

    Това което каза зуница се чудя, дали няма някаква възможност. Предната пита с пило, беше от далечнородово семейство. А тази сега която приеха е от дъщерно, рояк от същия кошер миналата година ...

    За друг път специално ще го взема под внимание да го проверя. ...

    Иначе всякакви аномалии тази година, едно младо сляпо куче е попаднало в едно бетенено басейнче, като нямам никаква идея как може да е станало това. За първи път виждам такова нещо през живота си. Ето снимал съм с телефон .
    Тая година бая реколта поразсипаха, ама не ми дава сърце да го убия. Да взема да го пусна обратно в градината, тъкмо за морковите Ще взема да го пусна в на съседите градината ..

    П.С - видеото ще го пусна по-късно май.

  5. #3295
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Тоз слънчоглед тая година ни разказа играта... Два викенда поред свалям по 9 магазинни рамки от кошер, на 90% запечатан и въртя, тая седмица май пак ше го играя... Предната седмица предии това аварийно извадих по 5-6 кила от кошер да освободя малко място, още го бъркам в кофите и взе да се сгъстява.
    Нещо интересно - по-миналата седмица един комшия, има трийсе сандъка в съседно село и ме предупреди - два-три дена необичайна агресия. Вчера като отварям първия и нали съм си по къс ръкав тръгнал на разходка - тея мойте отпочнаха с блудствени действия. Ааа, нема а стане погледнах го отгоре че им бях боднал и трети магазин, имат място и значи ги захлюпих. Другите кротки както трябва и да бъде и си свършихме работата. Не знам, тютюн вече не гледат из нашия край, пръскат ли нещо по това време сега идея нямам...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #3296
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Тоз слънчоглед тая година ни разказа играта... Два викенда поред свалям по 9 магазинни рамки от кошер, на 90% запечатан и въртя, тая седмица май пак ше го играя... Предната седмица предии това аварийно извадих по 5-6 кила от кошер да освободя малко място, още го бъркам в кофите и взе да се сгъстява.
    Нещо интересно - по-миналата седмица един комшия, има трийсе сандъка в съседно село и ме предупреди - два-три дена необичайна агресия. Вчера като отварям първия и нали съм си по къс ръкав тръгнал на разходка - тея мойте отпочнаха с блудствени действия. Ааа, нема а стане погледнах го отгоре че им бях боднал и трети магазин, имат място и значи ги захлюпих. Другите кротки както трябва и да бъде и си свършихме работата. Не знам, тютюн вече не гледат из нашия край, пръскат ли нещо по това време сега идея нямам...
    Не знам, много ще спекулираме, сега пък мойте са кротки. Да ти кажа, до слънчогледовите масиви са житните и ги жънаха, може да се дразнят от шума. Но това което ми прави впечатление е че след като ожънат, веднага минават площите и ръсят с някакви течни торове, може да има и препарати ..

  7. #3297
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не знам, много ще спекулираме, сега пък мойте са кротки. Да ти кажа, до слънчогледовите масиви са житните и ги жънаха, може да се дразнят от шума. Но това което ми прави впечатление е че след като ожънат, веднага минават площите и ръсят с някакви течни торове, може да има и препарати ..
    просто пашата (слънчогледа) спря рязко заради жегите....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #3298
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    просто пашата (слънчогледа) спря рязко заради жегите....
    Тука в Плевен даде много въпреки сушата, може би досега нямаше жеги много. Тук си спря просто поради това че прецъфтя слънчогледа ... Те сега идват жегите и ще са яки жеги. Ту няколко дни духаше вятър и май изсуши още повече, гледам тревите започват да изсъхват яко .. от няколко дни е това ... а 38-те градуса не са дошли още.

  9. #3299
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Тука в Плевен даде много въпреки сушата, може би досега нямаше жеги много. Тук си спря просто поради това че прецъфтя слънчогледа ... Те сега идват жегите и ще са яки жеги. Ту няколко дни духаше вятър и май изсуши още повече, гледам тревите започват да изсъхват яко .. от няколко дни е това ... а 38-те градуса не са дошли още.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      62
Размер:	78.2 KB
ID:	11408Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      62
Размер:	75.2 KB
ID:	11409Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      63
Размер:	148.1 KB
ID:	11410

  10. #3300
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Тоз слънчоглед тая година ни разказа играта... Два викенда поред свалям по 9 магазинни рамки от кошер, на 90% запечатан и въртя, тая седмица май пак ше го играя... Предната седмица предии това аварийно извадих по 5-6 кила от кошер да освободя малко място, още го бъркам в кофите и взе да се сгъстява.
    Нещо интересно - по-миналата седмица един комшия, има трийсе сандъка в съседно село и ме предупреди - два-три дена необичайна агресия. Вчера като отварям първия и нали съм си по къс ръкав тръгнал на разходка - тея мойте отпочнаха с блудствени действия. Ааа, нема а стане погледнах го отгоре че им бях боднал и трети магазин, имат място и значи ги захлюпих. Другите кротки както трябва и да бъде и си свършихме работата. Не знам, тютюн вече не гледат из нашия край, пръскат ли нещо по това време сега идея нямам...
    Ееее,наборе,кажи едно здравей,наздраве.....направо с оплакване започна.Те мн лоши тез пчели....сигурно и зайците са започнали да ритат....

 

 
Страница 330 от 391 ПърваПърва ... 230280320328329330331332340380 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 9 гост (и))

  1. mitkov197

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •