Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 391 от 391 ПърваПърва ... 291341381389390391
Резултати от 3,901 до 3,907 от общо 3907
  1. #3901
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    При мен интересното е че и глога цъфти в този момент, дори акацията го е изпреварила, не знам как е възможно. Но глога отделя понеже усещам мириса и явно по-ниските температури не му пречат толкова. Та странна година . Ходих с колелото на полето и от акацията не усещам мирис никакъв ..... Хубави температури ще има чак след 7 дни, ама дотогава дали ще има нещо не знам...

    То и затова съм скептичен ама ..
    Аз имам много глог. Винаги е преди акацията. Последните години мааалко се застъпват. Мед аромата на глог ми е любим. При центрофугиране се усеща аромата в помещението яко. Аромат на.... виолетки ))
    Успех в медосбора, момци!

  2. #3902
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Преди време се избъзиках в някой от форумите, че вадим мед от виолетки. И като хукнаха да търсят това растение.... Щях да умра))

  3. #3903
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Днес пак ходих с колелото и вече към 9.30 миришеше на акация, което за мен е странно понеже температурите са сравнително ниски, но няма вятър и е слънчево. Пчелите яко ходят, поне за мойте бройки. Питах един стар пчелар и той каза "Мани го глога, той отделя много малко", което значи че пчелите са на акацията. Това е нещо ново за мен. Много хубав ден, но казвайки това виждам как започва да подухва и ветрец повече, по прогноза го дават да превали малко ... Да видим, дано не духа много. Освен това като си говорихме се оказа, че в предбалкана и полето е цъфнала по едно и също време, което пак си е някакъв вид аномалия ...

    Пращам и два клипа от днес при мен, но са с оригинално качество и може да се зареждат доста бавно...

    https://drive.google.com/file/d/1HQi...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/1eDD...ew?usp=sharing

    Единия клип е към 8.30, другия е след като се върнах с колелото към 11.00

  4. #3904
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    А аз забелязах нещо друго обнадеждаващо, което не се е случвало до сега. Една част от акацията е в разгара си, а друга не малка част, е във фаза житно зърно. Което ще рече, че цъфтежа ще продължи доста по-дълго от обикновено.

  5. #3905
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    70
    Метеоролозите разправят, че тази пролет били рекордно високи температури, което обяснява ранния цъфтеж на акацията. Но въпреки това тези температури не са устойчиви, а амплитудните разлики доста големи - единия ден над 30 градуса, другия ден и 20 не може да стигне, допълнително, че и често има ветрове. А акацията е мнооого капризна, тя че мирише от време на време, мирише и привлича пчелите, но нектар няма.

  6. #3906
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Ами да видим какво ще е ... Но сега се прибирах към софия от 17.30 до 20.00 ... Започна да вали от Златна Панега та до София, голям дъжд... Е сега пуснах камерата при нас засега няма никакъв. Дават го след 21.00 но доста по-слабо от това което виждам тук.

    Като гледам на бтв прогнозата, направо ще ми падне шапката. Тези които дават едни от най-точните прогнози в момента, вероятноста която дават на самия ден им е 50 процента максимум, което е голяма рядкост. А за другите дни около 25 процента, което значи че е много динамично времето и не може да се познае точно.

    Бтв-то обаче заключиха - опасни явления навсякъде и дъдж цяла седмица

  7. #3907
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Горе долу се изясни прогнозата... Днес пчелите няма да излизат хладно е и го дават да вали, освен това духа и вятър. Утре ще е по-добре ... До четвъртък ще са критични дните за акацията. Ако днес вятъра не се усили, утре ще е хубав ден, преди последния лош ден в четвъртък. След това времето трайно ще позатопли и ще има слънце около 22 градуса ... Ако оцелее акацията тези два дни, ще е добре, ако ли не друг път. Но не мога да кажа тъй като не съм специалист, ще си покажа .. Но вчера започнаха чак след 12.00 часа и пак работеха много, въпреки вятъра, който не е толкова силен, но не е и приятен. говорим за нещо от рода на 15-30 км час. Като по-сериозните полъх са около 30 но иначе около 15-20. Днес е нещо подобно поне засега. Но вчера беше топличко а днес няма изгледи да мине 14 градуса и то облачно и с валежи.

 

 
Страница 391 от 391 ПърваПърва ... 291341381389390391

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 2 гост (и))

  1. todorovv

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •