Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 391 ПърваПърва ... 3139404142435191141 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 3910
  1. #401
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да се похваля. В събота беше пазарен ден и аз отидох на пазара и си накупих всякакви овошки за засаждане по пчелините. Предишната седмица моите пчелари изкопаха 163 дупки (средно по 10-12 на пчелин). Сега в понеделник ще садим дръвчета. Идеята е да има рехава сянка, ориентири за пчелите, пък и малко ранна паша. Ако и накрая направя и някой друг казан ракия - супер ще е.

    Всъщност искам да се похваля, че след пазарлък успях да постигна средна цена 3.50 на дръвче, като всички дръвчета са перфектни (отбрах най-хубавите).

    Овошки.JPG

  2. #402
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да се похваля. В събота беше пазарен ден и аз отидох на пазара и си накупих всякакви овошки за засаждане по пчелините. Предишната седмица моите пчелари изкопаха 163 дупки (средно по 10-12 на пчелин). Сега в понеделник ще садим дръвчета. Идеята е да има рехава сянка, ориентири за пчелите, пък и малко ранна паша. Ако и накрая направя и някой друг казан ракия - супер ще е.
    Не е ли малко рано, при нас на почти всички овошки листата им все още не са паднали. Аз си мисля с тази процедура да се занимая към края на месеца.

  3. #403
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Не е ли малко рано, при нас на почти всички овошки листата им все още не са паднали. Аз си мисля с тази процедура да се занимая към края на месеца.
    Тука е Северна България в подбалкана. Листата на дърветата интензивно падат. Факт е, че на пазара в събота имаше една камара производители и продавачи на дръвчета.

  4. #404
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Тука е Северна България в подбалкана. Листата на дърветата интензивно падат. Факт е, че на пазара в събота имаше една камара производители и продавачи на дръвчета.
    То, и тук при мен е Северна България, даже е доста по-севера, но явно че Балкана си оказва влианието...

  5. #405
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Дано да си попаднал на коректен продавач,и аз така преди време напазарувах 45 дръвчета от пазара Кирков(Софя),сума време се грижих за тях,и когато започнаха да плододават имаше яко скубане-черешите бяха дивачки,ябълките също нямаха нищо общо със сорта обявен в началото и т.н. От тогава смея да купувам фиданки само от института по овощарство.

  6. #406
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз пък си ги купувам от частен разсадник от едно съседно село. Препоръча ми ги колега пчелар, който има няколко десетки декара овошни градини. Ако "утре" нещо не е наред - те ще са си там, и в селото и в разсадника, нещо което не е много сигурно за продавачите по пазарите, освен ако не са ни познати. А пък и на място дават доста по-изгодна цена в сравнение това което е на пазара. Друго предимство което не е за пренебрегване - изваждат ти ги от пръста и до час-два си ги засадил, докато по пазарите не се знае кога точно са извадени, дори в големите магизини съм виждал раззеленили се овошни дръвчеат(през пролетта).

  7. #407
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Мисля ,че може да се засажда вече в региона ,а аз съм на 50 км. от Матеев и то баш в Балкана ! Матеев бих ти предложил ,ако намериш ашладисан дрян да засадиш ,защото според мен е най- добрата паша ( прашец най- вече ) при това точно на време ,февруари ,март ! Никога не съм добавял прашец в питките пролетта !

  8. #408
    Сорта сливи се нарича Чачанска лепотица. Има и Чачанска най-боля. Иначе поздравления за ентусиазма.

  9. #409
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За сянка на кошерите,никога не бих си засял овошки,освен по периферията на имота.Сегашните сортове без Менделеев не могат да родят..

  10. #410
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Аз пък си ги купувам от частен разсадник от едно съседно село...
    Ако не е тайна би ли споделил, кое е селото и къде се намира разсадника.

 

 
Страница 41 от 391 ПърваПърва ... 3139404142435191141 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •