Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 391 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 3910
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Че ги има - има ги. Ама не е толкова "страшно", според мен - на няколко от "жертвите" им направих дисекция и пресни пчели не намерих.
    Просто, всяка година си имаме по едно "зло" което ни се набива в очите... По-миналата бяха осите, миналата - мишките, тази пчелоядите... другата дано не е нещо по-едро
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #372
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Май пак взех да си говоря сам...
    Че и си отговарям...

    Може на някой да му е интересно: вчера сутринта сложих една ловна камера до една гора. Интересното е, че при всяка снимка, камерата изписва и температурата на въздуха. Ето и температурите по часове:
    8ч - 15*
    12ч - 26*
    13ч - 29*
    24ч - 15*
    24:30 - 13*
    02ч - 12*
    03ч до 05ч - 10*
    10ч - 18*

    Така че другари, скоро ще зазимяваме....
    Точно така - нощните температури ВЕЧЕ ПАДАТ ПОД 12 ГРАДУСА:
    16.09 - 11.1°
    17.09 - 10.3°
    18.09 - 12.4°
    19.09 - 14.1°
    20.09 - 10.1°
    21.09 - 9.2°
    22.09 - 12.9°

    Temperature.JPG

  3. #373
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Тая година още не съм виждал такава птичка тук в балкана, но с оси и стършели е препълнено-капаните не насмогват. Стършелите са от дребните а миналата година имаше едни колкото врабец, но за сметка на това са адски нахални-при хладно време влизат през прелките и първата пчела изпречила се на пътя им става жертва.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #374
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Имаше ги много и при мене, но от 2-3 дни не съм ги виждал и чувал. Надявам се да са хванали пътя вече!

  5. #375
    Щом като отварям и се стрелват най спокойно да си ядат.... Няма оси, няма стършели при мен но пчелояда е в изобилие. Над пчелина преминава всичко що отлита на юг щъркели, пеликани и пчелояди... Всяка година си е имало пчелояди и не са ми създавали яд и без да ги стрелям но догодина ще се обърна към дружинката! Както и Искрен писа от 2 дена ги няма и всичко си е по старо му .....

  6. #376
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Тая година още не съм виждал такава птичка тук в балкана, но с оси и стършели е препълнено-капаните не насмогват. Стършелите са от дребните а миналата година имаше едни колкото врабец, но за сметка на това са адски нахални-при хладно време влизат през прелките и първата пчела изпречила се на пътя им става жертва.
    Вече полудях от таз неземна гад ! Всеки ден бия по 5-6 по прелките !
    Това е днес до обяд !
    [img=http://s6.postimg.org/7f8bild2l/pcheli_lipa_044.jpg]

  7. #377
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Тая година още не съм виждал такава птичка тук в балкана, но с оси и стършели е препълнено-капаните не насмогват. Стършелите са от дребните а миналата година имаше едни колкото врабец, но за сметка на това са адски нахални-при хладно време влизат през прелките и първата пчела изпречила се на пътя им става жертва.
    И при мен е същото! За първи път виждам толкова стършели и оси на едно място. Направо са НАПАСТ !!! Към момента няма разграбени семейства или отводки, но положението изобщо не е розово. Към момента имам около 12-15 капана, които изхвърлям всяка седмица, но същите не смогват. От тях изсипвам стотици оси и стършели. Сега събирам още бутилки от мин.вода и следващата седмица ще сложа поне още толкова. Наблюденията ми са, че осите предпочитат медена вода с малко оцет, а стършелите такава с бира. Днес купих отрова в която утре ще накисна за 2-3-4 дни малко риба. Невярвах, че толкова съм закъснял с взетите мерки, но за първи път виждам таква чудо !!! Надявам се нещата да влязат под контрол преди температурите да са паднали.
    Keep Walking...

  8. #378
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Пчелина е близко и вечер докато изпуша една цигара и по 2-3 на външната лампа и.......метлата !!!!!
    Това лято съм видял поне 20 пъти стършел да грабва пчела ,като хищна птица и да забягва !
    Избил съм стотици и генерират нови ! Преди около месец ужилване на жената ,след това и мене ме нареди . Не знам колко пчели ме жилят годишно , но знам ,че това боли за 20 ! Изпитвам ужас за децата !!!

  9. #379
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    според мен имате наблизо гнездо на оси - мин.г. имах напаст от адски много оси, убиха ми 3 семейства, и съвсем случайно им открих кошера - един съсед, който си изхвърял пръчките от лозето/листа/клони няколко години...и там в купата си направили кошер осите...с хиляди...и като ги запалих с газовата горелка - 2 часа ...и ги унищожих...тая година видимо нямам оси...така че според мен търсете им гнездата/хралупите и ги унищожавайте, това е спасението

  10. #380
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    според мен имате наблизо гнездо на оси - мин.г. имах напаст от адски много оси, убиха ми 3 семейства, и съвсем случайно им открих кошера - един съсед, който си изхвърял пръчките от лозето/листа/клони няколко години...и там в купата си направили кошер осите...с хиляди...и като ги запалих с газовата горелка - 2 часа ...и ги унищожих...тая година видимо нямам оси...така че според мен търсете им гнездата/хралупите и ги унищожавайте, това е спасението
    Навярно е така, но пчелина които изграждам от есента на миналата година е в последния парцел на едно село. В същото къщте са около 150, а жителите ......едва 32 на брой, разпределини на недвижимите имоти и сградите по тях...просто нямам шанс да мина из всичките. За това се опитвам да закърпя понастощем положението в пчелина, а от догодина си знам...
    Keep Walking...

 

 
Страница 38 от 391 ПърваПърва ... 2836373839404888138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •