Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 356 от 390 ПърваПърва ... 256306346354355356357358366 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,551 до 3,560 от общо 3894
  1. #3551
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ами то и по падналия акар няма как да разбереш колко жив е останал в кошера...
    В бат' Боян ни беше надеждата, ама...
    Аз виждам единствения начин да разбереш каква реална опаразитенист имаш е да спреш пилото и тогава да направиш теста. Всичко друго не е точно.

  2. #3552
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    То, акара не е много, ама те и пчелите толкова...
    Дано успеят да избутат зимата!

  3. #3553
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Дошло е време да си отговоря. Този кошер на 3те пити се спомина, още лятото имаше признаци че няма да го бъде. Ама после това което се случи и досега е загадка за мен. Вече установих нулево присъствие в кошера, след като го погледнах и след застудяването няколко дни .... Прибрах всичко и кошера и питите ..

    Днес е много топло в плевен, около 20 градуса, но още предишните дни, тук беше застудяване и мъгла. За първа година не виждам след такива дни, да няма нито една пчела долу пред кошерите изкарана и умряла. Виждам много пчелни вълци пред кошера предали богу дух. Явно есенното намаляване на пчелите е станало в топлите дни и те са умрели някъде навън. ТАка си го обяснявам. Може би е рано и ще трябва да се видят резултатите при по сериозно застудяване и след това затопляне.

  4. #3554
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Дошло е време да си отговоря. Този кошер на 3те пити се спомина, още лятото имаше признаци че няма да го бъде. Ама после това което се случи и досега е загадка за мен. Вече установих нулево присъствие в кошера, след като го погледнах и след застудяването няколко дни .... Прибрах всичко и кошера и питите ..

    Днес е много топло в плевен, около 20 градуса, но още предишните дни, тук беше застудяване и мъгла. За първа година не виждам след такива дни, да няма нито една пчела долу пред кошерите изкарана и умряла. Виждам много пчелни вълци пред кошера предали богу дух. Явно есенното намаляване на пчелите е станало в топлите дни и те са умрели някъде навън. ТАка си го обяснявам. Може би е рано и ще трябва да се видят резултатите при по сериозно застудяване и след това затопляне.
    П.С Забравих да спомена че тук още не е имало температура под 0 градуса. Не съм виждал слани. Само на много специфични места преди 2 седмици някъде из ниското и то много малко. Не си спомням това от колко години не е било така. Най-вероятно първите слани ще се случат чак последната седмица на месеца. или началото на декември.
    Днес термометъра показваше 20-21 градуса на сянка.
    Иначе събота и неделя на много високото около 2800 метра го дават голям сняг, ама дали ще познаят не знам. Много е динамично времето и е различно по различните региони.

  5. #3555
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    П.С Забравих да спомена че тук още не е имало температура под 0 градуса. Не съм виждал слани. Само на много специфични места преди 2 седмици някъде из ниското и то много малко. Не си спомням това от колко години не е било така. Най-вероятно първите слани ще се случат чак последната седмица на месеца. или началото на декември.
    Днес термометъра показваше 20-21 градуса на сянка.
    Иначе събота и неделя на много високото около 2800 метра го дават голям сняг, ама дали ще познаят не знам. Много е динамично времето и е различно по различните региони.
    Ще стигнеш до истината с кладенците, но трябва да мине време. Ето, сам се убеждаваш, че времето/природата се променя, което води да пресъхване на кладенци и намаляване на водата. А ти "плачеш", че трябвало да плащаш за нещо, което било дадено от природата. Да де, ама природата си отмъщава и не се ли предприемат мерки - лошо. Преди много, много години четох някъде, че водата ще задмине цената на златото, защото е жизнено необходима, докато без гердани и пръстени можем да живеем. Капиш?

  6. #3556
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ще стигнеш до истината с кладенците, но трябва да мине време. Ето, сам се убеждаваш, че времето/природата се променя, което води да пресъхване на кладенци и намаляване на водата. А ти "плачеш", че трябвало да плащаш за нещо, което било дадено от природата. Да де, ама природата си отмъщава и не се ли предприемат мерки - лошо. Преди много, много години четох някъде, че водата ще задмине цената на златото, защото е жизнено необходима, докато без гердани и пръстени можем да живеем. Капиш?
    Моя кладенец пресъхна след като започнаха сухите години. Сега се чудя да го регистрирам ли, като вече не е кладенц а декорация. На всякъде се говори, че ни чака голяма трагредия с водата. Аз видях каква е мъка.

  7. #3557
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Моя кладенец пресъхна след като започнаха сухите години. Сега се чудя да го регистрирам ли, като вече не е кладенц а декорация. На всякъде се говори, че ни чака голяма трагредия с водата. Аз видях каква е мъка.
    Съгласен съм, че трябва да се спазват някакви правила ( та било то и неписани) относно ползването на това богатство водата!
    Не виждам как обаче, относно мерки за правилното стопанисване на водните ресурси бих имал доверие на някой, който счита за нормално с лека ръка да се заравят кладенци...

  8. #3558
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Съгласен съм, че трябва да се спазват някакви правила ( та било то и неписани) относно ползването на това богатство водата!
    Не виждам как обаче, относно мерки за правилното стопанисване на водните ресурси бих имал доверие на някой, който счита за нормално с лека ръка да се заравят кладенци...
    Има някаква тъмна мисъл в цялата тази работа, но нещо тъпо я замислиха и яко се замотаха.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #3559
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Сигурен съм, че не е акар, или нещо произлизащо от него. Като цяло, годината беше изключително лоша. Март застудя и имаше голямо във времето прекъсване на пилото. След това хвана суша и семействата така и не се развиха достатъчно добре. Утре, ще направя по-обстоен преглед и ще обединявам.

    Р.Р. Мисля, въпреки подхранването Август, не можаха да направят достатъчно зимни пчели, старите постепенно отпадат...
    Това от вчера
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	716.jpg
Прегледи:      70
Размер:	222.1 KB
ID:	11757Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	576.jpg
Прегледи:      70
Размер:	197.5 KB
ID:	11758

    тоя е до него нищо особено но поне го има.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	9999999999.jpg
Прегледи:      92
Размер:	251.5 KB
ID:	11759

    П.П. Пълно е с оси има и една теза с осите ма мен ако ме питаш са нещо като с чакалите то и лъв свалят ма трябва да е малко болен, куц, сакат

  10. #3560
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Това от вчера
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	716.jpg
Прегледи:      70
Размер:	222.1 KB
ID:	11757Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	576.jpg
Прегледи:      70
Размер:	197.5 KB
ID:	11758

    тоя е до него нищо особено но поне го има.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	9999999999.jpg
Прегледи:      92
Размер:	251.5 KB
ID:	11759

    П.П. Пълно е с оси има и една теза с осите ма мен ако ме питаш са нещо като с чакалите то и лъв свалят ма трябва да е малко болен, куц, сакат
    Какво правиш с пълните пити?

 

 
Страница 356 от 390 ПърваПърва ... 256306346354355356357358366 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 7 гост (и))

  1. Кънев

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •