Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 346 от 346 ПърваПърва ... 246296336344345346
Резултати от 3,451 до 3,453 от общо 3453
    Заслужил Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Колеги, дайте малко акъл. Значи познахте естествено. Този кошер кривия, сега е поотслабнал и са го нападнали осите. ДРугите даже не ги доближават. ТАя година ми прави впечатление че има повече оси отколкото преди. Значи като стане топло, осите горе долу бягат, но като е студено си влизат и няма кой да им окаже съпротива. Стеснил съм входа, почти докрая, но пустите му и оси, все около тоя кошер се въртят, като не могат да влязат, се опитват някъде отстрани.

Има ли някакъв шанс да помогна на този кошер, някъде бях чел за някакви капани за оси, обаче аз ги познавам различните видове и тези ми се струват млади оси, още са слаби едни такива .. Но са нахални като за последно и долу така нападат каквото им падне ..

VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колеги, дайте малко акъл. Значи познахте естествено. Този кошер кривия, сега е поотслабнал и са го нападнали осите. ДРугите даже не ги доближават. ТАя година ми прави впечатление че има повече оси отколкото преди. Значи като стане топло, осите горе долу бягат, но като е студено си влизат и няма кой да им окаже съпротива. Стеснил съм входа, почти докрая, но пустите му и оси, все около тоя кошер се въртят, като не могат да влязат, се опитват някъде отстрани.

Има ли някакъв шанс да помогна на този кошер, някъде бях чел за някакви капани за оси, обаче аз ги познавам различните видове и тези ми се струват млади оси, още са слаби едни такива .. Но са нахални като за последно и долу така нападат каквото им падне ..
    Сложи капани от 2те страни на кошера, но ако е слаб и има много оси трудно ще го спасиш. 1л. сироп, 1л. бира и 400гр. оцет. Аз така го правя, но пролетта се слагат, сега празниш морето с кофа.

Заслужил Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Пчеларски район
    Брезово
    Когато имах проблем с пчелния вълк,сипах по хранилка с вода и ги затворих за 2 седмици така,че да няма влизане излизане....

Страница 346 от 346 ПърваПърва ... 246296336344345346

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •