Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 345 от 391 ПърваПърва ... 245295335343344345346347355 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,441 до 3,450 от общо 3909
  1. #3441
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971 Виж публикацията
    Видими,открити..
    Що дървета насадих ама там в северозапада всичко съхне само най калените джедай оцеляват де силата е с тях и разни джанки и други пустиняци. Няма вода
    Нали знаеш де Индиана Джоунс като влезнал в северозападна кръчма се спрял и рекъл
    - Те тука те е храма на обречените

    П.П.
    Те тия сега ги брах вечерта ама е в шоплука Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	9.jpg
Прегледи:      130
Размер:	150.5 KB
ID:	11639
    иначе в Севоразапада булките са много арни Биволско сърце тоест Ролс Ройс

  2. #3442
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Проблемите и работата която им създаваш след всяко стесняване и разширяпане е пъти повече."
    Ще ми бъде интересно,а и не само на мен,да споделиш,какво имаш в предвид под "всяко" стесняване и колко работа им създаваш със стесняването и напролет с разширяването.

  3. #3443
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Нямаше ме известно време. Свърших тая работа с питите във водата. Но понеже не бях тук и нашите са го правилил, не са ги изсушили добре и някои от питите са хванали малко мухъл, сега ги държа на слънце. Те са само 20 бройки, като половината от тях ще претопя и доизсуша. Иначе в крайна сметка този кошер кьопавия е добре с новата майка. Вече е спокоен но е много отслабнал, в момента го ограничих на 6 рамки. Даже по-късно ще го оставя на 5 най-вероятно. Другите като ги гледам всичките са на по 10 пълни междурамия с пчели и не съм ги стеснявал още. Понеже ще тряба да извадя по една пита, за да сложата преградната, обаче си има пчели и реших да не го павя още.
    Извади две пити, за да сложиш парцали зад преградната дъска.
    Разбира се, че се шегувам.

    Мисли как ще ги разширяваш пролетта! Георги 1974 ти даде добра идея с двата магазина.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #3444
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Ами, тези безнадежно празните кошери, които пустееха тъжно и на които стопаните липсват, вече съм заселил 8, от общо 12 и са добро качество. Не исках да ги разширявам, но тази година живот и здраве шще напълня всичките 12 кошера и ще възродя, това което е било умряло вече ...

    П.С и то пак благодарение на хората из този форум, които въпреки всичко искат да споделят по нещо и да помогнат за нищо .. !!

  5. #3445
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами, тези безнадежно празните кошери, които пустееха тъжно и на които стопаните липсват, вече съм заселил 8, от общо 12 и са добро качество. Не исках да ги разширявам, но тази година живот и здраве шще напълня всичките 12 кошера и ще възродя, това което е било умряло вече ...

    П.С и то пак благодарение на хората из този форум, които въпреки всичко искат да споделят по нещо и да помогнат за нищо .. !!
    Ако сега зазимиш семейства на 10 междурамия покрити с пчели, същите семейства, пролетта ще имат нужда от втори плодник.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #3446
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ще ми бъде интересно,а и не само на мен,да споделиш,какво имаш в предвид под "всяко" стесняване и колко работа им създаваш със стесняването и напролет с разширяването.
    Когато правих опити забелязах следното. Стеснените, като начало са по силни, но след всяка маниулация леко давт заден. Идва един момент когато тези които не са стенявани и разширявани и не съм ги притеснявал ги изпреварят значително. После работата при 100 кошера е много, за нищо. После може времето да не позвли и да се забавиш с разширяването, като цяло минуси да искаш. Знаеш, че всяка манипулация разстройва работния процес на семейството. Но всеки сам си решава какво да прави! Това са мойте виждания, пък дали съм прав пчелите няма как да ми кажат.

  7. #3447
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Че топилка нямаш ли?Восък,мед,перга.......нови во на пролет...или да бухаме лекарства,за всички болести.....
    Че то и това е работа бе. От работа се гърбавее.Не се убавее.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #3448
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Че то и това е работа бе. От работа се гърбавее.Не се убавее.
    Само бих добавил и не се забогатява!

  9. #3449
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Само бих добавил и не се забогатява!
    От работа гърбавее тялото, от лентяйството гърбавее душата... А богатството не е чак толкова нужно. Все пак, седим на един стол, лежим на едно легло и пр.

  10. #3450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    От работа гърбавее тялото, от лентяйството гърбавее душата... А богатството не е чак толкова нужно. Все пак, седим на един стол, лежим на едно легло и пр.
    Какато казват "Може да си богат и нещастен, но никога беден и щастлив"

 

 
Страница 345 от 391 ПърваПърва ... 245295335343344345346347355 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •