Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 340 от 391 ПърваПърва ... 240290330338339340341342350390 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,391 до 3,400 от общо 3909
  1. #3391
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Щом са се опитвали да я хранят, най-вероятно, ще бъде приета. А клетката си е каквато трябва.На първата и третата снимки, в дясно е малкото отделение, а в ляво голямото.
    Дори и да я приемат кой знае какво ще излезе от това семейство вярно има някакъв % шанс да стане добро ама от това де съм видял а относно майко производството и племенната работа съм кръгла нула ще е някакъв пинчер

  2. #3392
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Дори и да я приемат кой знае какво ще излезе от това семейство вярно има някакъв % шанс да стане добро ама от това де съм видял а относно майко производството и племенната работа съм кръгла нула ще е някакъв пинчер
    Виж, аз съм съгласен с тебе, но... Калоян приказва някои работи, ама явно му влизат полека-лека в кръвта. Всичко, което стане, ще е опит за него. Пък и ако приемат майката и семейството презимува, напролет варианти много.

  3. #3393
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Няма ларви, няма яйца, няма нищо, това съм го писал вече. Иначе ето я клетката и овала който съм сложил показва къде може да се счупи и къде е храната. Само там го виждам аз, в другия край не ..

    Прикачен файл 11580
    На рамките които добавяш,малко но задължително трябва да има открито пило.Целта на малкия отвор е, при майката да влезнат и излезнат малък брой пчели за да разнесат миризмата и, преди да излезне майката при мнозинството.

  4. #3394
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Тъй де, сега да ви кажа как стана работата. Големи жеги тука, чакам вече от утре най-накрая да се пооправи. Понеже времето взе да се развал , реших към 18.00 часа , да счупя пластмасите на клетката. За по сигурно съм прикачил клипче, горе долу от 2 мин и 50 секунди вдигам клетката. Ще видите че навсякъде е барут, всичко изсъхнало.

    На 2 минута и 50 секунди като извадя клетката, понеже и е за първи път не мога да преценя отношението на пчелите, обаче ми се сториха спокойни. Държал съм я клетката ден и половина а не 48 часа, защото ми се стори, че утре сутрин може и да е лошо времето. Освен това като налях сироп, не са и чули да го пият, не го барат.


    По - другата тема да ви известя. Защо аз съм вече уникален пчелар. Това е като при танците, музиката , изкуството и тн ..Като погледнеш отстрани си личи, кой е роден за певечц, кой за танцьор и кой за пчелар. Аз пипам с голям табиат, не че имам опит, но ми идва от вътре. Едни такива плавни движения, които не се учат, те ти идват отвътре. Понеже не мога да го обясня точно.

    На клипчето след 3 мин и 30 секунда си личи, но малко е скапано понеже му смалих качеството, да се отваря по-бързо. Сигурен съм че ще оцените по достойнство моята сръчност !!!

    https://drive.google.com/file/d/17KH...ew?usp=sharing

  5. #3395
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Тъй де, сега да ви кажа как стана работата. Големи жеги тука, чакам вече от утре най-накрая да се пооправи. Понеже времето взе да се развал , реших към 18.00 часа , да счупя пластмасите на клетката. За по сигурно съм прикачил клипче, горе долу от 2 мин и 50 секунди вдигам клетката. Ще видите че навсякъде е барут, всичко изсъхнало.

    На 2 минута и 50 секунди като извадя клетката, понеже и е за първи път не мога да преценя отношението на пчелите, обаче ми се сториха спокойни. Държал съм я клетката ден и половина а не 48 часа, защото ми се стори, че утре сутрин може и да е лошо времето. Освен това като налях сироп, не са и чули да го пият, не го барат.

    По - другата тема да ви известя. Защо аз съм вече уникален пчелар. Това е като при танците, музиката , изкуството и тн ..Като погледнеш отстрани си личи, кой е роден за певечц, кой за танцьор и кой за пчелар. Аз пипам с голям табиат, не че имам опит, но ми идва от вътре. Едни такива плавни движения, които не се учат, те ти идват отвътре. Понеже не мога да го обясня точно.

    На клипчето след 3 мин и 30 секунда си личи, но малко е скапано понеже му смалих качеството, да се отваря по-бързо. Сигурен съм че ще оцените по достойнство моята сръчност !!!

    https://drive.google.com/file/d/17KH...ew?usp=sharing
    Недей да се ядосваш за "сръчността" си, на всеки се е случвало да изпусне нещо в неподходящ момент... И заради това "позициониране" на майката толко надолу между питите се наложи да вадиш пити и да разместваш. Ако я беше пъхнал отгоре между питите (клечката лежи върху две рамки), шансът за приемане нямаше да е по-малък...
    За сиропа: (колегите вече го споменаха) като го проверяваш освен големия, бива да надникваш и под малкия капак на хранилката, че много обичат да заклейват процепа между двете отделения и сиропа просто не достига при тях..
    Както се казва, човек се учи цял живот...

  6. #3396
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    На 2 минута и 50 секунди като извадя клетката, понеже и е за първи път не мога да преценя отношението на пчелите, обаче ми се сториха спокойни. Държал съм я клетката ден и половина а не 48 часа, защото ми се стори, че утре сутрин може и да е лошо времето. Освен това като налях сироп, не са и чули да го пият, не го барат.
    Ако работиш с помощни семейства, няма да имаш подобни проблеми. Правиш ги пролетта, от тях теглиш пило ако ти трябва, преди пашата пак взимаш запеатаното пило и на края имаш резервни майки. Обединяването става лесно, приемането при мен е 100%. На 70 кошера, 30 помощни са ми достатъчни.

  7. #3397
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако работиш с помощни семейства, няма да имаш подобни проблеми. Правиш ги пролетта, от тях теглиш пило ако ти трябва, преди пашата пак взимаш запеатаното пило и на края имаш резервни майки. Обединяването става лесно, приемането при мен е 100%. На 70 кошера, 30 помощни са ми достатъчни.
    Аз съм правил няколко пъти обединяване и досега не съм имал никога дори и минимален проблем, всичко е било точно. Ще разкажеш ли малко повече за помощните семейства? Ако ти се пише де ..

  8. #3398
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз съм правил няколко пъти обединяване и досега не съм имал никога дори и минимален проблем, всичко е било точно. Ще разкажеш ли малко повече за помощните семейства? Ако ти се пише де ..
    Самото име, помощни семейства говори само по себе си. Използваш за ги за всичко и няма нужда да притесняваш другите кошери. Има доста методи на работа, може да ги направиш върху основния кошер (двусемейна технилогия) с вход на 180 градуса, може и като отводка до кошера. Аз винаги правя помощни семейства, когато мога. Ако се продадът добре, ако не и не ми трябва вече, ги обединявам. Бонуса млада майка винаги е наличен. Сега в пчелина имам 2 майки 20г., 10 майки 21г. и 58 от тази година. Останаха ми само 6 помощни и за това двете най добри майки 20г. извадиха късмет. Самото обединяване го правя така: Основнато семейство мрежа и върху него помощното, след 24 часа, повдигам корпуса за секунда, махам мрежата и връщам корпуса, след което 10 дена не пипам.

  9. #3399
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Самото име, помощни семейства говори само по себе си. Използваш за ги за всичко и няма нужда да притесняваш другите кошери. Има доста методи на работа, може да ги направиш върху основния кошер (двусемейна технилогия) с вход на 180 градуса, може и като отводка до кошера. Аз винаги правя помощни семейства, когато мога. Ако се продадът добре, ако не и не ми трябва вече, ги обединявам. Бонуса млада майка винаги е наличен. Сега в пчелина имам 2 майки 20г., 10 майки 21г. и 58 от тази година. Останаха ми само 6 помощни и за това двете най добри майки 20г. извадиха късмет. Самото обединяване го правя така: Основнато семейство мрежа и върху него помощното, след 24 часа, повдигам корпуса за секунда, махам мрежата и връщам корпуса, след което 10 дена не пипам.
    Аз съм с Дадан Блат, по скоро ми е интересно кога ги формираш и при какви условия и горе долу как ги правиш. Макар че ако работиш многокорпусно, сигурно няма да ми стане ясно

  10. #3400
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз съм с Дадан Блат, по скоро ми е интересно кога ги формираш и при какви условия и горе долу как ги правиш. Макар че ако работиш многокорпусно, сигурно няма да ми стане ясно
    Системата е без значение, но с ДБ е много тежко и трудно. Работата с тази голяма рамка е кошмар, точно за това се отказах. Според мен работата с 1 ДБ е колкото 5 ЛР, аз ги гледам без ротации и без стесняване, само пролет и есен по едно подреждане на гнездото и определяне качеството на майката и изхвърляне на бракуваните рамки. От тук на татък помощните семейства ги правя след или преди акацията зависи от годината. До края на август може да правиш отводки и тук пак всичко зависи от годината. От 1 кошер може да извадиш от 1 до 5 отводки, вече зависи каква е целта.

 

 
Страница 340 от 391 ПърваПърва ... 240290330338339340341342350390 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •