Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 336 от 390 ПърваПърва ... 236286326334335336337338346386 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,351 до 3,360 от общо 3891
  1. #3351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да така е доматите не са рома а Сан Марцано не се култучат дейност де мори Перо а кюфтета са от конско /по евтини са оти я баш си не падам по скъпите работи/.
    Тези домати не са хубави, податливи са на болести и не са издръжливи. Ако искаш наистина хубав домат за консерва си вземи Рио Гранде, не се култучат също, не растът високи а самия плод е по месест и издръжлив.

  2. #3352
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тези домати не са хубави, податливи са на болести и не са издръжливи. Ако искаш наистина хубав домат за консерва си вземи Рио Гранде, не се култучат също, не растът високи а самия плод е по месест и издръжлив.
    Садил съм Рио Гранде , Пинк Фреш но Сан Марцано (колов и безколов) и Ръгби по ми допадат въпрос на личен вкус а и Марцаното го ползвам за сушени домати по мое мнение е баш за тая работа от тия сортове де съм пробвал.

    П.П.Не съм пробвал но казват, че тия ашфалдисваните Пинк Рок на подложка Армстронг били и здрави и вкусни но нямам опит с тях.

  3. #3353
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Садил съм Рио Гранде , Пинк Фреш но Сан Марцано (колов и безколов) и Ръгби по ми допадат въпрос на личен вкус а и Марцаното го ползвам за сушени домати по мое мнение е баш за тая работа от тия сортове де съм пробвал.

    П.П.Не съм пробвал но казват, че тия ашфалдисваните Пинк Рок на подложка Армстронг били и здрави и вкусни но нямам опит с тях.
    Гого, Ник е прав. Засадих 20 корена марцано на малко по-сенчесто, нали каза, че понасят слабо засенчване, към края на Юни всичко бях изскубал. Там съм садил рио и беше по-добре. Имах омешани марцано 5-6 корена при другите домати - от там откъснах няколко домата, та да ги опитам, но и те са болни, а не ги колтуча. Има едни черни мушици им разказват играта+миниращия молец! Но и тия гадинки са божии творения, какво да ги правиш, всеки се бори за оцеляване...
    Тия далачета са ти от плодниковите рамки в магазините, нали?
    Иначе вестника цепи, четеш си, боцкаш си и прокарваш с биричка

  4. #3354
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Гого, Ник е прав. Засадих 20 корена марцано на малко по-сенчесто, нали каза, че понасят слабо засенчване, към края на Юни всичко бях изскубал. Там съм садил рио и беше по-добре. Имах омешани марцано 5-6 корена при другите домати - от там откъснах няколко домата, та да ги опитам, но и те са болни, а не ги колтуча. Има едни черни мушици им разказват играта+миниращия молец! Но и тия гадинки са божии творения, какво да ги правиш, всеки се бори за оцеляване...
    Тия далачета са ти от плодниковите рамки в магазините, нали?
    Иначе вестника цепи, четеш си, боцкаш си и прокарваш с биричка
    За далаците е точно така не ползвам СР тя е дело на Лукавия, Сан Марцаното боледува разбира се дали е по кекаво от Риото нямам идея.
    Лично на мен биволско сърце ми е фаворит а тия експерименталките имат поддържаща роля.И при доматите е като пчелите кога е добра годината и сме пчелари и градинари като не е, си е просто не е.Та тази година сме голями пчелари и калпаци градинари догодина ще е обратното.Всичко е в божиите ръце ние бедните мравинци какво и да пресмятане си е все тая щото дейностите са свързани с климата а него нещо много взеха да го базикат тия въртоглавите омразе

  5. #3355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Садил съм Рио Гранде , Пинк Фреш но Сан Марцано (колов и безколов) и Ръгби по ми допадат въпрос на личен вкус а и Марцаното го ползвам за сушени домати по мое мнение е баш за тая работа от тия сортове де съм пробвал.

    П.П.Не съм пробвал но казват, че тия ашфалдисваните Пинк Рок на подложка Армстронг били и здрави и вкусни но нямам опит с тях.
    И аз съм пробвал много сортове, но вече садя само Ръгби в парника за ядене и Рио Гранде за консерва. Ако обичаш сладки домати Афен F1 са такива, все едно си ги поръсил със захар, но каквто каза, въпрос на вкус. Важно е да е домашен, че на пазара все някакви гумени.

  6. #3356
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз съм пробвал много сортове, но вече садя само Ръгби в парника за ядене и Рио Гранде за консерва. Ако обичаш сладки домати Афен F1 са такива, все едно си ги поръсил със захар, но каквто каза, въпрос на вкус. Важно е да е домашен, че на пазара все някакви гумени.
    Ще ги пробвам наистина обичам сладки домати.

  7. #3357
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    От пчелите съм доволен, добре са, наред са. Долу горе около 40 кила добив берекет версин, че и роене имаше. Длъжен съм да кажа че са миналогодишни отводки от с. Присово - аплодисменти!
    За доматите допреди 5-6 години си мислех че им разбирам, сега вече - не. Не е пълен провал, но не е добре. Живот и здраве ще ги пробвам тия сортове горе дето ги казвате, но сладки само в краен случай. Българският домат е сладко-кисел давайте идеи за сортове и технологии. Обаче ги казвайте тия неща в градинарските теми че тука и без това много се оливаме.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #3358
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	15.jpg
Прегледи:      55
Размер:	85.2 KB
ID:	11554

    Биволско сърце Ред Пеър и Сан Марцано

  9. #3359
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Сан Марцано безколов и Сан Марцано колов за сушене и лютеница няма и култучене

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	12.jpg
Прегледи:      57
Размер:	170.4 KB
ID:	11555Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	13.jpg
Прегледи:      57
Размер:	181.7 KB
ID:	11556

  10. #3360
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Това трябва да е Финал ако не бъркам, че съм си на възраст вече снимката е на приятел де му давах разсад а от зад мяза на ред Пеър или Албенга или Сърцето на АлбенгаЩракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	01.jpg
Прегледи:      57
Размер:	170.2 KB
ID:	11559 ранен родовит сорт ама на вкус не ми допада

 

 
Страница 336 от 390 ПърваПърва ... 236286326334335336337338346386 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (3 потребител (и) и 6 гост (и))

  1. ivan103,
  2. todorovv,
  3. дядо борю

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •