Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 333 от 391 ПърваПърва ... 233283323331332333334335343383 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,321 до 3,330 от общо 3910
  1. #3321
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Малко ще заспамя темата, но съм направил цяла поредица на този приятел, понеже е изключителна рядкост да се случи по този начин. ... Това няма нищо общо с пчелите, освен аномалиите.

    https://drive.google.com/file/d/18cI...ew?usp=sharing

  2. #3322
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Със стиснати кълки, дете не се ражда. Отдели от криптото 100-тина лева и си вземи една най-непретенциозна вана, ако смяташ, че това те бави много.
    Ако има малко дъски и една мрежа (неръждавейка) може да се направи и нещо такова
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3323
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз за догодина нещо такова обмислям да си скова... Може би малко по-малко, зе един работник и с възможност за втори... Ще видим де, на зима ще го мисля.

    П.п. Абе кога я махнахте тая система с палче нагоре палче надоле!? Браво, одобрявам
    Навремето май бях опозиция, хаха, няма начин.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #3324
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    На баща ми, само му трябват идеи, отличен майстор е . Но аз просто не искам да се ангажирам, това с пчелите ми е може би десетото занимание освен работа. Затова се опитвам да е максимално минимално, за момента. Въпроса е че то не пита. Другите неща с които се занимавам, мога да ги планирам и да казвам кое как горе долу да се случва. Но тук поне за тези 4-5 години, пчелите ме водят и ми казват кое как ще правя. И това е нещо което аз не мога да избера, не зависи от мен. Даже не съм си и мислил, да ги продам кошерите или да ги махна. За добро или лошо, това е нещо повече от мен и моите намерения за живота.

  5. #3325
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    На баща ми, само му трябват идеи, отличен майстор е . Но аз просто не искам да се ангажирам, това с пчелите ми е може би десетото занимание освен работа. Затова се опитвам да е максимално минимално, за момента. Въпроса е че то не пита. Другите неща с които се занимавам, мога да ги планирам и да казвам кое как горе долу да се случва. Но тук поне за тези 4-5 години, пчелите ме водят и ми казват кое как ще правя. И това е нещо което аз не мога да избера, не зависи от мен. Даже не съм си и мислил, да ги продам кошерите или да ги махна. За добро или лошо, това е нещо повече от мен и моите намерения за живота.
    Абе, не искаш да се ангажираш,ама,... прочети си последното изречение. Затова, гледай да си улеснаваш работата, де с вана, де с някое приспособление или друг инвентар...
    То не е работа за стотина кг. мед да се мъчиш като грешен дявол от тъмно до тъмно.

  6. #3326
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Аз за догодина нещо такова обмислям да си скова... Може би малко по-малко, зе един работник и с възможност за втори... Ще видим де, на зима ще го мисля.

    П.п. Абе кога я махнахте тая система с палче нагоре палче надоле!? Браво, одобрявам
    Навремето май бях опозиция, хаха, няма начин.
    Ако желаеш ще дам един съвет. Може и друг да го ползва. За един човек е. Та, вземат се 4 винкела от 15/15 с удобна на вас височина. 8 еднометрови и 4 бр. 60-70 сантиметрови. 2 - 20см. и 2 - 10 см.. Сглобява се паралелепипед, като долната основа се заварява на около половин метър от земята. След това се заваряват еднометровите в горните ъгли, а долу в другия край се заваряват тези от 20 и 10 см във формата на правоъгълник. Образува се обърната пресечена пирамида. Страните и се затварят с фазер. Отвора отдолу се затваря с неръждаема ламарина с дупки. Това се завива с найлон на който се пробива дупка и се издърпва към малкия отвор на пирамидата и оттам ще изтича прецедения мед. Отдолу трябва да може да се поставя кофа. За рамката се изработва на струг една част подобна на пластмасова тапа с ф 30-35 и 20мм. дълбока. Заварява се на една шина, която се заварява в средата на единия горен винкел. Шината трябва да стига почти до средата.
    Как се работи? Взема се пита, единия край и се вкарва в "тапата", другия се държи с ръка. Изрязва се с нож едната страна, завърта се на 180° и се изрязва от другата страна. Восъка пада в найлона/фазера/обърнатата пирамида и се оттича през отвора в кофата. След свършване на работа на другия ден ще се е отцедил и може да го промиете, претопявате, изхвърляте...ваша си работа. Найлона за покриване на кошера, парника....ваша си работа, а устройството от винкел поставяте, където най-малко ви пречи. Те това е. Надявам се да разберете какво съм написал. Успех. Който не е разбрал да пита. Отговарям на момента.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #3327
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Ако има малко дъски и една мрежа (неръждавейка) може да се направи и нещо такова
    Да. И обикновено, нещата произлезли из под ръката на човек, някак си са му по-ценни, от това което е купено или заварено.

  8. #3328
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да. И обикновено, нещата произлезли из под ръката на човек, някак си са му по-ценни, от това което е купено или заварено.
    Много хубаво си спя на обед

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      88
Размер:	336.9 KB
ID:	11432Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      86
Размер:	147.4 KB
ID:	11431Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      87
Размер:	182.6 KB
ID:	11430Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      85
Размер:	164.9 KB
ID:	11433

  9. #3329
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Много хубаво си спя на обед

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      88
Размер:	336.9 KB
ID:	11432Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2.jpg
Прегледи:      86
Размер:	147.4 KB
ID:	11431Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      87
Размер:	182.6 KB
ID:	11430Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	4.jpg
Прегледи:      85
Размер:	164.9 KB
ID:	11433
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220723_133645.jpg
Прегледи:      100
Размер:	104.0 KB
ID:	11434.........

  10. #3330
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220723_133645.jpg
Прегледи:      100
Размер:	104.0 KB
ID:	11434.........
    Показалецът дърводелски ли е?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 333 от 391 ПърваПърва ... 233283323331332333334335343383 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •