Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 332 от 391 ПърваПърва ... 232282322330331332333334342382 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,311 до 3,320 от общо 3910
  1. #3311
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Действително, първо вадене средата на юли, вечерта на лампа и радиоточката дъни Музикална стълбица....
    Наборе,значи си вадил мед в четвъртък.
    В събота вечер са "Пулсиращи ноти"
    Този пост е редактиран от Angel Yosifov; 21.07.2022 в 16:08.

  2. #3312
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Калоянов нали питаше за повече от един магазин как се работи:
    Прикачен файл 11412Прикачен файл 11413Прикачен файл 11414
    Гогааааа,пилото на 5 рамки ли беше горе

  3. #3313
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Гогааааа,пилото на 5 рамки ли беше горе
    Чесно казано не помня преди време ламтях за пило сега не, предпочитам мед.Идеята е от проф. Кашковский (Господ здраве да му дава) а ние с К.Барков я приспособихме за наши си условия преди време.За него не знам но аз сега се ограничавам до около 5 рамки 2-3 отдолу и 2-3 В.О. Та позна наистина се движи около 5.Може и с 7-8 ама много пило много пчели а мед няма това е за Данчо работа да се намира у работа заблуда работи за лудо не стой

  4. #3314
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чесно казано не помня преди време ламтях за пило сега не, предпочитам мед.Идеята е от проф. Кашковский (Господ здраве да му дава) а ние с К.Барков я приспособихме за наши си условия преди време.За него не знам но аз сега се ограничавам до около 5 рамки 2-3 отдолу и 2-3 В.О. Та позна наистина се движи около 5.Може и с 7-8 ама много пило много пчели а мед няма това е за Данчо работа да се намира у работа заблуда работи за лудо не стой
    Пилото не прави мед, а консумира, пък, кой както я нареди.
    А, туй май го писах някъде...

  5. #3315
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    При мен това което ме тормози е че нямам станок/вана, а го правя мега импровизирано, самото разпечатване и това ми отнема страшно много време. Правя го над един дълбок стоманен леген .. Отделно и центрофугата ми е за 4 пити ДБ ръчна изработка и се върти на ръка и тн ... Може би трябва да направя нещо по въпроса и да си създам малко удобства. Така става сложно .. Вече втори ден пък се занимавам да почистя и измия.

    П.С - само да кажа че при мен може би слънчогледа е 50-60 процента. Понеже след акацията не съм вадил, а те са натрупали от дъба мана и отделно на това разни други хиляда неща и меда е уникален. Този от маната (ако е мана) бая трудно излизаше.. едвам едвам .. Мислех да го разделя меда първоначално, обаче вчера толкова напредна времето, че въобще не съм го мислил. Както дойде всичко накуп. Отделно на това имам още по магазините останал мед .. И ще трябва по -късно да го вадя, освен ако не си го приберат пчелите, което е по-добре за мен.
    Със стиснати кълки, дете не се ражда. Отдели от криптото 100-тина лева и си вземи една най-непретенциозна вана, ако смяташ, че това те бави много.

  6. #3316
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Ето и при мен как е...
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220721_124104.jpg
Прегледи:      79
Размер:	215.0 KB
ID:	11427Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20220721_123559(0).jpg
Прегледи:      79
Размер:	205.9 KB
ID:	11428
    Долу пълно, горе празно...

  7. #3317
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Добре де, какви са тези системи с тези 3 магазинни пити на едно ?

    Благодаря за обратните мнения. Района е такъв че остава някаква приходяща паша, колкото пчелите да не бездействат и да не им трябва подхранване. Обикновено последните години откакто се занимавам, след слънчогледа около този период, се свалят магазините, маха се меда, преглеждат се семействата и се третира против вароатоза с ленти, които си стоят около месец. Тази година обаче имам повече незапечатан мед и мисля да оставя по един магазин, който да махна по-късно. А пък прегледа да си го направя и третирането, към края на месеца. Не знам дали е правилно. Сега не ми се и занимава с преглед, защото следващите две седмици ще са температури от 35 до 38 градуса и камък ще се пука.

  8. #3318
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре де, какви са тези системи с тези 3 магазинни пити на едно ?

    Благодаря за обратните мнения. Района е такъв че остава някаква приходяща паша, колкото пчелите да не бездействат и да не им трябва подхранване. Обикновено последните години откакто се занимавам, след слънчогледа около този период, се свалят магазините, маха се меда, преглеждат се семействата и се третира против вароатоза с ленти, които си стоят около месец. Тази година обаче имам повече незапечатан мед и мисля да оставя по един магазин, който да махна по-късно. А пък прегледа да си го направя и третирането, към края на месеца. Не знам дали е правилно. Сега не ми се и занимава с преглед, защото следващите две седмици ще са температури от 35 до 38 градуса и камък ще се пука.
    Строителна рамка, прихваната с две миши опашки за долната летва на магазинна рамка. Спускам я през магазина, за да мога, когато искам, да я погледна без да свалям магазина.Е, поне долния магазин, горния се сваля.Като престанат да отглеждат търтеево пило, я запълват с мед.

  9. #3319
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Строителна рамка, прихваната с две миши опашки за долната летва на магазинна рамка. Спускам я през магазина, за да мога, когато искам, да я погледна без да свалям магазина.Е, поне долния магазин, горния се сваля.Като престанат да отглеждат търтеево пило, я запълват с мед.
    Оу че добре така, аз като пуснах през магазина, обаче после по-трудно става, защото дефакто далака остава без рамка, а тук при теб си строят далака в рамка, има долна летва ... Иначе цигарата вместо пушалка ли я ползваш ? Ти дрехи други не слагаш, с несесера през кръста и памучен анцунг в тая жега.

    А ти търтеевото пило си го изрезваш, като се запечата нали така ? И го даваш на кокошките. Аз тая година така направих и те кокошките бая го харесаха

  10. #3320
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Оу че добре така, аз като пуснах през магазина, обаче после по-трудно става, защото дефакто далака остава без рамка, а тук при теб си строят далака в рамка, има долна летва ... Иначе цигарата вместо пушалка ли я ползваш ? Ти дрехи други не слагаш, с несесера през кръста и памучен анцунг в тая жега.

    А ти търтеевото пило си го изрезваш, като се запечата нали така ? И го даваш на кокошките. Аз тая година така направих и те кокошките бая го харесаха
    А, аз снимам.Това е един приятел, който дойде да помогне, голям образ е.
    А търтеевото пило го давам на прасетата, какво да правиш, всеки си има приоритети.

 

 
Страница 332 от 391 ПърваПърва ... 232282322330331332333334342382 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •