Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 327 от 391 ПърваПърва ... 227277317325326327328329337377 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,261 до 3,270 от общо 3907
  1. #3261
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Слънчогледът сега започва да цъфти.

  2. #3262
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Слънчогледът сега започва да цъфти.
    Ами според моите пчели е нормално. Преди да започне да цъфти и при мен беше същото. Въпроса е да минат няколко дни май докато започне да отделя. Аз го проследих от 23-4 започна да цъфти, а пчелите започнаха яко да работят чак след 2-3 дни .. Обаче има един гаден вятър, дето малко пречи и ще е подобно поне още 2 дни. Колко пречи и аз не знам точно ..

  3. #3263
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами според моите пчели е нормално. Преди да започне да цъфти и при мен беше същото. Въпроса е да минат няколко дни май докато започне да отделя. Аз го проследих от 23-4 започна да цъфти, а пчелите започнаха яко да работят чак след 2-3 дни .. Обаче има един гаден вятър, дето малко пречи и ще е подобно поне още 2 дни. Колко пречи и аз не знам точно ..
    Слънчогледа първите 3 дни дава само прашец едва след това почва да нектароотделя... обикновено масива трябва да е цъфнал около 30%...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #3264
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Заваля най-накрая, но не достатъчно за царевицата, ама пак добре. Това стана рано сутринта днес към 3-4 май..

    Иначе този кошер в който се съмнявах .. какво се случи. Отворих го и магазинната пита, има пчели по нея и точно 0 градеж, долу в плодника само мед, без никакакво пило останало. Майка съм почти на 95 процента сигурен че няма. Пчелите вентилираха по рамките като ги вдигна, а днес е сравнително хладно.

    Значи по мои сметки около 20 юни е останал без майка. Понеже на 28-ми като си дойдох беше с маточници... Аз махнах много и оставих един, сега виждам че това е грешка, защото майката която се е излюпила и я показах, явно е била негодна..

    Днес му дадох една пита с яйца и пило от друг кошер ...

    Въпроса е кога ще заложат маточници, които да прегледам? Това го направих днес в 11.30 ... И какво да правя от тук насетне. Да ги оставя да си отгледат майка, този път няма да махам нито един маточник и ще видя какво ще стане .. Или като видя че залагат, да ида да си купя една майка, да махна маточниците и да я предам. .
    Аз досега майка не съм купувал никога ...

    Гледам че са горе долу 20 , 20 и няколко дни откакто е без майка ... Кое ли е правилното, като действие ?
    Здравейте, ще може ли да ударите едно рамо. Изпадам в някакъв глуха улица с този кошер, има някаква аномалия която не мога да разбера на какво се дължи...

    След като му сложих питата с пилото, днес го отварям и няма заложени мачела. Има едно което изглежда да е заложено, обаче е със същата големина както работническата килийка, просто е удължена надолу, но малко . Но това което ме притеснява е че питата която му дадох, яйцата ги няма и откритото пило го няма. Останало е само запечатаното и това за 2 дни.....

    Никога не ми се е случвало подобно нещо. Някой може ли да каже какво може да е ? Не знам какво да правя .....

    Имам някаква хипотеза, да кажем, не са останали млади пчели и затова няма кой да гледа пило ...

    Ако купя една майка и му я дам ще има ли ефект? Сигурен съм че пилото не се гледа и питата, която му дадох не се гледа ..

  5. #3265
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, ще може ли да ударите едно рамо. Изпадам в някакъв глуха улица с този кошер, има някаква аномалия която не мога да разбера на какво се дължи...

    След като му сложих питата с пилото, днес го отварям и няма заложени мачела. Има едно което изглежда да е заложено, обаче е със същата големина както работническата килийка, просто е удължена надолу, но малко . Но това което ме притеснява е че питата която му дадох, яйцата ги няма и откритото пило го няма. Останало е само запечатаното и това за 2 дни.....

    Никога не ми се е случвало подобно нещо. Някой може ли да каже какво може да е ? Не знам какво да правя .....

    Имам някаква хипотеза, да кажем, не са останали млади пчели и затова няма кой да гледа пило ...

    Ако купя една майка и му я дам ще има ли ефект? Сигурен съм че пилото не се гледа и питата, която му дадох не се гледа ..
    По какво разбра, че излюпената майка от маточниците на 28 е негодна!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #3266
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    По какво разбра, че излюпената майка от маточниците на 28 е негодна!?
    По нищо, просто гледам гледам и не мога да я видя. Явно ще трябва да направя много внимателен преглед, пита по пита и яко гледане . Има и някакви шумове от кошера все едно е плач (ама не съм сигурен) .Обаче и друг път съм ги виждал да пърхат с крилца дали заради вятър дали заради нещо друго. В същото време са кротки.

  7. #3267
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    По нищо, просто гледам гледам и не мога да я видя. Явно ще трябва да направя много внимателен преглед, пита по пита и яко гледане . Има и някакви шумове от кошера все едно е плач (ама не съм сигурен) .Обаче и друг път съм ги виждал да пърхат с крилца дали заради вятър дали заради нещо друго. В същото време са кротки.
    Пърхането с крилца е белег, че няма майка, но това не е на 100%. В случая ми се струва, че наистина няма и това е с твоя помощ като чета поста ти. Явно се вижда, че знанията ти за пчелите са ти малко. Та. Сега вземи една пита с прясно снесени яйца от друг кошер и ги постави в този, където по рамките има най-много пчели и го остави тъй без да го пипаш 25-30 дни. Ако е дал Господ ще имаш след това нормален кошер. Но както казах - няма да го докосваш.

    П.П. В пчеларството "плач", "дискотеки" ......и др. подобни няма.

    П.П. И внимавай да не прецакаш и другия кошер от който ще вземеш яйцата!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #3268
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пърхането с крилца е белег, че няма майка, но това не е на 100%. В случая ми се струва, че наистина няма и това е с твоя помощ като чета поста ти. Явно се вижда, че знанията ти за пчелите са ти малко. Та. Сега вземи една пита с прясно снесени яйца от друг кошер и ги постави в този, където по рамките има най-много пчели и го остави тъй без да го пипаш 25-30 дни. Ако е дал Господ ще имаш след това нормален кошер. Но както казах - няма да го докосваш.

    П.П. В пчеларството "плач", "дискотеки" ......и др. подобни няма.

    П.П. И внимавай да не прецакаш и другия кошер от който ще вземеш яйцата!?!?

    Аз по-горе съм писал, че това съм направил. Питата която взех беше с яйца, незапечатано пило и малко запечатано. Два дни след това, като я прегледах питата, яйцата ги нямаше, незапечатаното пило също. Останало е само запечатаното. Маточници никакви... Затова питам какво да правя.

  9. #3269
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз по-горе съм писал, че това съм направил. Питата която взех беше с яйца, незапечатано пило и малко запечатано. Два дни след това, като я прегледах питата, яйцата ги нямаше, незапечатаното пило също. Останало е само запечатаното. Маточници никакви... Затова питам какво да правя.
    Няма как да гадая какво се е случило и какво виждаш ти. Направи това което казах. Ако имаш вече майка в кошера няма да му навредиш с тази пита, ако пък нямаш ще си произведат. След този период който казах горе всичко би трябвало да си дойде на място.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #3270
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    670
    Благодаря. Въпроса ми е, дали да не ида да купя една майка и да я придам, защото виждам че кошера отслабва, или пак да слагам пита с пило и да чакам още доста дни.

    Не съм чак толкова зле, виждам добре, затова написах, че има нещо нередно и нередното е че след като предадох питата с пилото, то е изчезнало , за 2 дни ....

    Говорих и с един стар пчелар и него го изненадах, като му казах какво съм видял. Значи би следвало аз да бъркам ...

 

 
Страница 327 от 391 ПърваПърва ... 227277317325326327328329337377 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •