Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 303 от 391 ПърваПърва ... 203253293301302303304305313353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,021 до 3,030 от общо 3910
  1. #3021
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Сложи ги и стопи в една тенекия че ще засмърдят.Някой ползват търтиев хомогенат за подхранване.Ако ги минеш с една влица далаците как са на рамката пчелите ще ги изядат като ги върнеш.Протейни, витамини минерали .Ако се роят са много маточници пчелите не работят и обикновено са от долу на рамките.По правило има и изключения.
    Чудя се, ако ги мине с вилицата и ги върне в кошера, какво ли ще стане, евентуално, с акара който е в пилото...?

  2. #3022
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ами аз няма как да ги върна, понеже ги изрязах. Дефакто те изградиха под рамката, все едно цяла магазинна пита и като я изрязах, тя си няма рамка. Така като гледам, кокошките са изяли и восъка. Моташе се до едно време из двора и сега и той е изчезнал.

    Значи все пак този кошер няма да се рои. Аз питах и ми казаха че не е задължително, както пише по книгите, маточника да е в средата на питите. Може и да е отдолу стига да са до 4ри бройки. Значи той ми е дал много мед и си работеше идеално, даже аз бях много изненадан като видях маточник.

    Понеже имам и черни пити и на места трябва да освобождавам място, затова се чудя кое по-напред. Мисля утре да направя следните неща.

    вариант 1. Да изкарам запечатаните пити за центрофужене, рамката която е пусната през магазина и днес я изрязах, да я върна обратно долу. Привечер да върна питите за почистване в магазина. А вдруги ден, след като пчелите са почистили магазина, да го махна директно заедно с пчелите и да направя прегледа в плодника.

    вариант 2. Направо да прибера питите за центрофужене. Да изкарам голямата от магазина и да я сложа настрани, да махна магазина и да правя преглед и така кошер по кошер. Те са 5 броя с магазин

    Все пак да кажа че имам по няколко питки магазинни, които не са започнали запечатване.

    Та не знам как трябва да постъпя.

    По - принцип имам доста малко акар, винаги съм го търсил, намира се но е малко. Сега рових из това запечатаното пило, но не видях. По пчелите също гледам и никога не съм намирал по тях, докато не направя тест с много пчели.

  3. #3023
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Чудя се, ако ги мине с вилицата и ги върне в кошера, какво ли ще стане, евентуално, с акара който е в пилото...?
    Ами по- логика не би трябвало да е в цветущо здраве нали им трябва някакъв цикъл на развитие.Знам ли ама и аз не знам що се занимава с тия далаци и той и пчелите да работят за лудо.

  4. #3024
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами по- логика не би трябвало да е в цветущо здраве нали им трябва някакъв цикъл на развитие.Знам ли ама и аз не знам що се занимава с тия далаци и той и пчелите да работят за лудо.
    Защото всичко тръгна от това да вдигна една рамка с незапечатано пило, за да се качат пчелите в магазина. После бях на софия и реших да я оставя да запечатат с търтеии и да стане като строителна рамка ... Сигурен съм че има и по-добри варианти. ....
    Сега проблема ми е че имам по няколко пити незапечатан мед и като ги сложих към средата, не знам кога ще ги запечатат , че да си планирам времето.

  5. #3025
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Защото всичко тръгна от това да вдигна една рамка с незапечатано пило, за да се качат пчелите в магазина. После бях на софия и реших да я оставя да запечатат с търтеии и да стане като строителна рамка ... Сигурен съм че има и по-добри варианти. ....
    Сега проблема ми е че имам по няколко пити незапечатан мед и като ги сложих към средата, не знам кога ще ги запечатат , че да си планирам времето.
    Ако ти е спряла пашата може и да го не запечатат а да го изпапат.Може няколко магазини да ги наредиш на един силен кошер колко и да яде не може всичкия мед да изеде.А ако подхранваш с медена вода ще запечатат ама е опасно.

  6. #3026
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами по- логика не би трябвало да е в цветущо здраве нали им трябва някакъв цикъл на развитие.Знам ли ама и аз не знам що се занимава с тия далаци и той и пчелите да работят за лудо.
    Да не задълбаваме...
    Р.Р.
    Сетих се за една поговорка:
    "За лудо работи, за лудо не стой."

  7. #3027
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Защото всичко тръгна от това да вдигна една рамка с незапечатано пило, за да се качат пчелите в магазина. После бях на софия и реших да я оставя да запечатат с търтеии и да стане като строителна рамка ... Сигурен съм че има и по-добри варианти. ....
    Сега проблема ми е че имам по няколко пити незапечатан мед и като ги сложих към средата, не знам кога ще ги запечатат , че да си планирам времето.
    Това с вдигането на рамка е като преди време ходих във военноисторическия музей и там танкове,вертолети, гаубици, БТР /има и българско производство/ и между тях се мъдри едно трабанче.

    https://www.google.com/maps/uv?pb=!1...GNWvJhcr&hl=bg

  8. #3028
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да не задълбаваме...
    Що на мен ми е интересно мнението ти въпроса

  9. #3029
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Знам ли ама и аз не знам що се занимава с тия далаци и той и пчелите да работят за лудо.
    Гошкааааааааа,ср е лицето-книгата на плодника.На нея си пише всичко,което би разбрал от преглед на целия плодник....

  10. #3030
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Гошкааааааааа,ср е лицето-книгата на плодника.На нея си пише всичко,което би разбрал от преглед на целия плодник....
    Мастер аз не слагам СР, че дорде я сложа и дорде се върна да я изрежа то годината минала. Знам, че има ползи. Признавам само две годзили в пчеларството от западен Сибир-проф.Кашковский и Д.Т.Найчукова. Та на Найчуков семействата средно изграждат 12-15плодникови рамки с В.О. и 5-8строителни рамки.Прекланям се пред този човек много неща съм научил от статията му и уважаван решението му за С.Р. ама при какви условия я използва и кога. между другото за акар не съм чел да говори

 

 
Страница 303 от 391 ПърваПърва ... 203253293301302303304305313353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •