Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 389 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 3882
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Каквото реши природата,това е!Ще ловим ройчета и ще попълваме зимните загуби.Аз предпочитам да си хвана рой отколкото да купувам или да правя отводка.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Не знам може и да не гоним рояци, отворих два кошера и нямаха много открито пило а пространство да снася майката колкото искаш. Може извадката да не ми е била добра. Мисля че липсата на приток на нектар и прашец оказват спиращо въздействие за роенето.

    Така че мисля да залагам на храненето през ден два по 500 милилитра. Досега храних веднъж в седмицата. Поне семействата да са силни. Пък първия хубав слънчев ден когато имам възможност ще ги отворя да ги видя колко ли маточници са заложили другите.

    Не съм сигурен кое е правилното да ги храним или да ги оставим да не се развиват в това време.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аморфата премина почти но тези дъждове съсипаха хубавата паша.Като тази година не съм виждал да цъфти така аморфата цвят до цвят без празно все едно е рапица но уви срещу природата не може да се върви.Дано за липата и слънчогледа има по благоприятно време.Пожелавам на всички колеги спорна година.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    В казармата викахме - Службата е тежка, но за сметка на това продължителна. Сега пък се задава слънчогледова паша - обилна, но за сметка на това продължителна. Вчера си прегледах кошерите /отдалеко, за да е леко :D /. ЛРите ми най-накрая са разбрали, че зимата е свършила, мислех да им показвам жълт картон, айде от мен да мине - пуснах им три месеца отсрочка. ДБ10 - всички имат пило и в магазина, явно плодника не им стига. Даже един, с два ЛР корпуса отгоре, майката направила три запечатани пити и една с младо пило в корпус 2. "Свинщина", както казва уважаван колега. Извадих и медец, НЕзапечатан, напълно узрял, букетен, цвят-светъл тютюн, бистър и ароматен. Оттук нататък вече... каквото каже Началника cool; .

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Колеги,споделете какво е състоянието на семействата ви в момента, с колко пило и мед са.
    При мен има на по 2-3 пити по малко пило и 6-7 рамки средно наполовина пълни с незапечатан мед.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    Колеги,споделете какво е състоянието на семействата ви в момента, с колко пило и мед са.
    При мен има на по 2-3 пити по малко пило и 6-7 рамки средно наполовина пълни с незапечатан мед.
    При мен ситуацията е същата. Подхранвам от 15 авг.,но пилото си е на 2-3 рамки. Единственно са се дозапасили.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    3-4 рамки пило в основните и 2-3 в отводките ,13.09.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    И моите са на 3-4пити пило на основните а отвотките на 2-3, меда им е малко по 2-3пити пълни и 2-3 на 50%,но мисля че до 5-6 дена ще наваксат с много гъст сироп и 3-4 кг. на кошер,че до 20 каквото дам дам че после няма.

    Голяма суша всичко е изгоряло, нямат грам приток на нектар,а носят малко прашец явно е от цветя че е с различни цветове и са нашарели питите.

  9. #29
    Здравейте ,не съм от вашия регион ,но искам да попитам нещо например като казвате 3-4 пити пило това означава ли ,че са пълно с пило ? При мене имам на 3-4 пити пило ама в средата като кръг около 10-12 см диаметър или усреднено 1-2 пити пълни с пило . Вие така ли го смятате или как?

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Бе то верно че сезона свърши, пък я бяхме забравили тая тема. Тазгодишния ми асортимент по ред на номерата :

    Рапица, акация с малко рапица, ран букет, слънчото /половината добив/, късен букет. Среден добив -50 и няколко кг, няколкото сигурно ще ги върна обратно, като му дойде времето. Някъде бях писал, че ако при мойта семпла технология и бройката наоколо премина границата от 50, ще броя годината за форсмажор. Абсолютно вярно - рекорден студ февруари, април и май, рекордна жега и суша юли и август, рекордни добиви. Чуденката продължава - при малко по-добри метеоусловия през май и юли реално щеше да има още 15-20 кг, това само за размисъл, разбира се. Към средата на август направих преглед и сложих по три ленти Варостоп - много пило, нормално прашец и малко мед. Не бях виждал толкова малко мед в плодниците - само на крайните пити по малко медец в ъглите. Започнах нещо дето не го бях правил от години - всяка седмица по една хранилка сироп 1/1, има и малко принос, към момента средно по две пити /ДБ/ пълни и три-четири до половината. Има и пило на три-четири пити по един- два шамара, вкл. продължават да снасят. Обезателно ще има и късен предзимен преглед и стесняване. Ще зазимявам с отвори на дъното и найлон отгоре, това за втора година и благодарение на форума.

 

 
Страница 3 от 389 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 18 гост (и))

  1. g_ker,
  2. дядо борю

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •