Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 289 от 391 ПърваПърва ... 189239279287288289290291299339389 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,881 до 2,890 от общо 3910
  1. #2881
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    При отравяне от пръскане пчелите се скупчват на камари извън кошерите, там и умират, образувайки камари тип мравуняк, кошерната пчела продължава живота на семейството и видимо семейството отслабва, но не е тотално умряло, като видимото на публикуваните снимки.

  2. #2882
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    При отравяне от пръскане пчелите се скупчват на камари извън кошерите, там и умират, образувайки камари тип мравуняк, кошерната пчела продължава живота на семейството и видимо семейството отслабва, но не е тотално умряло, като видимото на публикуваните снимки.
    Ако приемем, че подмора е от зимата, си напълно прав. И на мен ми прилича на болно семейство едвам избутало зимата и на края са останали една шепа стари пчели и са нацапали рамките. Но такова семейство личи от самолет че си отива. От поста останах с впечатленоето че всичко това е станало за 2-3 дена, няма как да е имало интензивен летеж и носене на прашец и пило.

  3. #2883
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ако приемем, че подмора е от зимата, си напълно прав. И на мен ми прилича на болно семейство едвам избутало зимата и на края са останали една шепа стари пчели и са нацапали рамките. Но такова семейство личи от самолет че си отива. От поста останах с впечатленоето че всичко това е станало за 2-3 дена, няма как да е имало интензивен летеж и носене на прашец и пило.
    Пост #2844.

  4. #2884
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Пост #2844.
    Благодаря! kuline е прав при това поожение, по скоро вароатоза и ноематоза са ги топили леко полеко, Март са тръгнали старите пчели да работят, но до тук им е стигнала силата. Това е само предположение, от снмка кошер не се глада.

  5. #2885
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Благодаря! kuline е прав при това поожение, по скоро вароатоза и ноематоза са ги топили леко полеко, Март са тръгнали старите пчели да работят, но до тук им е стигнала силата. Това е само предположение, от снмка кошер не се глада.
    Да, всеки прави предположение по описание и снимка... Ще се радвам, ако agro стигне до истината и сподели.

  6. #2886
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Има ли други кошери в близост? Аз бих се поинтересувал те как са... А вероятно замърсен водоизточник? Нищо, че реката е близо, може да носят вода от друго място...
    Наистина, чисто хипотетично, какво би станало, ако някой тракторист си измие пръскачката, там където са свикнали пчелите да вземат вода?...

  7. #2887
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Наистина, чисто хипотетично, какво би станало, ако някой тракторист си измие пръскачката, там където са свикнали пчелите да вземат вода?...
    В близост до мен има селско сметище, на което често изхвърлят оборска тор. Като вали дъжд, по черния път покрай него се образуват локви от вода и "екстракт" от тая тор. Често съм виждал пчели по локвите. Един Бог знае, какво друго може да има изхвърлено, или ще се изхвърли някога... Варианти много...

  8. #2888
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    В близост до мен има селско сметище, на което често изхвърлят оборска тор. Като вали дъжд, по черния път покрай него се образуват локви от вода и "екстракт" от тая тор. Често съм виждал пчели по локвите. Един Бог знае, какво друго може да има изхвърлено, или ще се изхвърли някога... Варианти много...
    От оборската тор извличат вещества нужни за полито, това не е вредно. Преди години имаше краварник на 1км. от мен, на торта беше пчела до пчела. За химикалите, не вярвам да са толкова глупави да пият такава вода, все пак са оцеляли милиони години. И аз се чудя как става така че пръскат жито а поравяват пели, може би самите изпарения или препаратите са страшно силни понеже и вредителите изхрадиха добра защита срещу препаратите.

  9. #2889
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От оборската тор извличат вещества нужни за полито, това не е вредно. Преди години имаше краварник на 1км. от мен, на торта беше пчела до пчела. За химикалите, не вярвам да са толкова глупави да пият такава вода, все пак са оцеляли милиони години. И аз се чудя как става така че пръскат жито а поравяват пели, може би самите изпарения или препаратите са страшно силни понеже и вредителите изхрадиха добра защита срещу препаратите.
    Съгласен съм. Оцелявали са милиони години, но... последните 100-150г. освен с природата, трябва да се борят и с човека. Оцелявали са в естествените си жилища, размножавали са се както им е заложено от природата и никой не им е взимал ни меда, ни прашеца, ни нищо...

  10. #2890
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Съгласен съм. Оцелявали са милиони години, но... последните 100-150г. освен с природата, трябва да се борят и с човека. Оцелявали са в естествените си жилища, размножавали са се както им е заложено от природата и никой не им е взимал ни меда, ни прашеца, ни нищо...
    Само си помислете колко животински вида са в червената книга.Колко изчезват ежегодно? Колко са изчезнали до сега в резултат на човешката дейност? Хората във вида си днес са опасни за всичко живо.Ако не се промени западното консуматорско общество.Ако не спре източната неограничена раждаемост.Ресурсите за живот на планетата ще изчезнат.Жалкото е , че всичко се движи от безгранична алчност.Проблемите на пчелите са само дребен щрих от огромния проблем създаван от човека с "празна глава".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 289 от 391 ПърваПърва ... 189239279287288289290291299339389 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •