Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 284 от 391 ПърваПърва ... 184234274282283284285286294334384 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,831 до 2,840 от общо 3910
  1. #2831
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    За прополиса,не е ли много рано?

  2. #2832
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    За прополиса,не е ли много рано?
    Дедееееее,какво се случва с пъпките на дърветата на пролетАко не знаеш,питай внука

  3. #2833
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз е ползвам, но първото слагане е на изградена от предходния сезон и е готова за изрязване по-рано.
    Изградените ср-празни,ги качвам в магазина.В търтиеви килийки се събира повече мед.

  4. #2834
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Изградените ср-празни,ги качвам в магазина.В търтиеви килийки се събира повече мед.
    Да, разбирам. Аз предпочитам да хвана колкото може по-рано някой акар.

  5. #2835
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Дедееееее,какво се случва с пъпките на дърветата на пролетАко не знаеш,питай внука
    За да замажат мрежите е нужно течение през гнездото,а сега това е противопоказно.Аз събирам прополис след слънчоглед.,Тогава времето е топло и има много пчели и бързо събират прополиса.

  6. #2836
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да, разбирам. Аз предпочитам да хвана колкото може по-рано някой акар.
    Значи си на път да спреш с третитанията.Това е началото....

  7. #2837
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Значи си на път да спреш с третитанията.Това е началото....
    Ами, аз и без друго съм ги ограничил до минимум. Ако не смятаме пролет и Август, с подхранването по няколко капки лютива мента(което е твърде безобидно), единственото третиране е в късна есен с ОК.

  8. #2838
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    За да замажат мрежите е нужно течение през гнездото,а сега това е противопоказно.Аз събирам прополис след слънчоглед.,Тогава времето е топло и има много пчели и бързо събират прополиса.
    Дедее,послушай ме,и сега събират,не по малко от есента.
    За да ти събират след слънчогледа,помисли,от къде през юли-август ще съберат прополиса!!!!
    И без мрежи,пчелите започват да събират прополис в края на зимата-началото на пролетта.Събират го и го депонират по ъгли,фуги,рамки,стени....нищ не им пречи да го депонират направо в мрежите иии не е необходимо да има течение.....през есента,след листопад,когато дърветата оформят пъпките-обмазват ги ,тогата пак събират прополис.

  9. #2839
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, аз и без друго съм ги ограничил до минимум. Ако не смятаме пролет и Август, с подхранването по няколко капки лютива мента(което е твърде безобидно), единственото третиране е в късна есен с ОК.
    ,,единственото третиране е в късна есен с ОК.,, от мен ти реч ако не искаш да береш ядове не го изключвай от здравословния микс на пчелите ти, макар, че и това третиране не е много свет в дългосрочен план е по добро от хептем без нищо. Лично мнение!

  10. #2840
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,единственото третиране е в късна есен с ОК.,, от мен ти реч ако не искаш да береш ядове не го изключвай от здравословния микс на пчелите ти, макар, че и това третиране не е много свет в дългосрочен план е по добро от хептем без нищо. Лично мнение!
    В интерес на истината, редувам ОК с Оксалис. И въпреки противоречивите мнения за Оксалиса, аз съм доволен от него. Също в интерес на истината, за 6 години, откакто се занимавам с пчели, не съм имал сериозна инвазия на акар. Проблем имах първата година, когато без изградено мнение и без опит и практика, третирах многократно с ОК. Изпролетих изключително слаби семейства. Разбира се, не съм на 100% сигурен, че е само от това, но мисля че, ОК далеч не е безопасна и безвредна за пчелите.

 

 
Страница 284 от 391 ПърваПърва ... 184234274282283284285286294334384 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •