Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 263 от 391 ПърваПърва ... 163213253261262263264265273313363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,621 до 2,630 от общо 3910
  1. #2621
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мдааа. Камъните са в градината на най-умния, който по принцип така се изразява, а после негодува и обвинява останалите, че не му схващат мисълта.
    То па една мисъл.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  2. #2622
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ... че не му схващат мисълта.
    Не се лови туй що го няма!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #2623
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Кат Вий бедна фантазията

  4. #2624
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Кат Вий бедна фантазията
    Прав си! Инак щахме да сме в космическата тема или за цивилизацията, а може и в конспирацията.

  5. #2625
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз предпочитам студено време за слагане на питки, но в рамките на 0 до -2,-4*. Имам дърводелска контузия на едната ръка и студът ме мъчи. Ефекта от мрежестото дъно се забелязва малко по-късно. Няма да напиша нищо ново, но мога да потвърдя- забавяне на първото пило(което за мене е неоспорим +), липса на мухъл в кошера и от там по-здравословна среда, и съответно по-здрави пчели.
    За контузията какво да ти кажа - неприятна работа. Вероятно болшинството пчелари сме така за съжаление, но... За дъното: не ми бе достатъчно времето есента, инак всички щяха да са така - надявам се за по-добро. Едно нещичко ме притеснява, че гоня ранна рапицова паша и второ благоприятстващи развитие на варовито пило. Ще вземам мерки, според зависи. А по повод връзката на мрежестото дъно с храната в един друг пост, бих казал фантастика.

  6. #2626
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За контузията какво да ти кажа - неприятна работа. Вероятно болшинството пчелари сме така за съжаление, но... За дъното: не ми бе достатъчно времето есента, инак всички щяха да са така - надявам се за по-добро. Едно нещичко ме притеснява, че гоня ранна рапицова паша и второ благоприятстващи развитие на варовито пило. Ще вземам мерки, според зависи. А по повод връзката на мрежестото дъно с храната в един друг пост, бих казал фантастика.
    Обмисли възможност за регулиране на площта на мрежестата част. Изстудяване на гнездата е една от причините за варовото пило.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #2627
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За контузията какво да ти кажа - неприятна работа. Вероятно болшинството пчелари сме така за съжаление, но... За дъното: не ми бе достатъчно времето есента, инак всички щяха да са така - надявам се за по-добро. Едно нещичко ме притеснява, че гоня ранна рапицова паша и второ благоприятстващи развитие на варовито пило. Ще вземам мерки, според зависи. А по повод връзката на мрежестото дъно с храната в един друг пост, бих казал фантастика.
    Хубавото на мр. дъно е това, че в даден момент, според ситуацията и преценката на прчеларя, може до се затвори напълно, или в някакъв %.
    Р.Р. Със зуница сме писали едновременно.

  8. #2628
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Хубавото на мр. дъно е това, че в даден момент, според ситуацията и преценката на прчеларя, може до се затвори напълно, или в някакъв %.
    Р.Р. Със зуница сме писали едновременно.
    След затварянето на дъната се променя рязко температурния режим за което пчелите не са готови, при мен тръгва жестока влага и дърпа семействата на зад, вместо да помага. Не затворените семейства винаги са 1-2 рамки по силни от затворените. Може би пчелина ми е в по влажен район и за това да е така, но няколко години вече не съм затварял дъната и за 1 час и март семействата са с пълен корпус. Тази година са по слаби, но пак няма да затварям, нека се каляват

  9. #2629
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Обмисли възможност за регулиране на площта на мрежестата част. Изстудяване на гнездата е една от причините за варовото пило.
    Затварянето на дъната и влагата е основната прчина за варовито пило. Колегите които имат варовито пило казват че 90% е при тези с плътни дъна. Аз от като минах на мрежа не съм виждал варовито пило и изстудено пило. Когато ги затвориш увеличават пилото което не могат да толпят и го изстудяват, при мрежа се съобразяват с нощните температури.

  10. #2630
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Затварянето на дъната и влагата е основната прчина за варовито пило. Колегите които имат варовито пило казват че 90% е при тези с плътни дъна. Аз от като минах на мрежа не съм виждал варовито пило и изстудено пило. Когато ги затвориш увеличават пилото което не могат да толпят и го изстудяват, при мрежа се съобразяват с нощните температури.
    Нещо не разбирам. Тия дъна за които говориш нямат ли средно положение? Въздушния поток трябва да може да се регулира. А и не подценявай изстудяването.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 263 от 391 ПърваПърва ... 163213253261262263264265273313363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 4 гост (и))

  1. Rum7777

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •