Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 261 от 391 ПърваПърва ... 161211251259260261262263271311361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,601 до 2,610 от общо 3910
  1. #2601
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Вчера сутринта минах през пчелина. Издебвам момент, когато в природата цари тишина и спокойствие. Минавам покрай кошерите, долепям ухо до горния вход. Чувам едва доловимо, монотонно шумолене. Не че не знам, всички са там, но...на човек му трябва твърде малко, за да е щастлив. А понякога изпускаме дребните удоволствия от живота, гонейки... Михаля...

  2. #2602
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Вчера сутринта минах през пчелина. Издебвам момент, когато в природата цари тишина и спокойствие. Минавам покрай кошерите, долепям ухо до горния вход. Чувам едва доловимо, монотонно шумолене. Не че не знам, всички са там, но...на човек му трябва твърде малко, за да е щастлив. А понякога изпускаме дребните удоволствия от живота, гонейки... Михаля...
    За да не заемаш неудобни пози, тази процедура можеш да я правиш с едно парче шлаух 8-10 мм. Единия край в ухото, другия в отвора на прелката. Като чичо доктор.

  3. #2603
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За да не заемаш неудобни пози, тази процедура можеш да я правиш с едно парче шлаух 8-10 мм. Единия край в ухото, другия в отвора на прелката. Като чичо доктор.
    Не е толкова неудобно. Под плодниците има по един или два магазина, трябва само да се наведеш.

  4. #2604
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не е толкова неудобно. Под плодниците има по един или два магазина, трябва само да се наведеш.
    Да ти кажа, и аз вчера отскочих до пчелина по друга работа, та отворих няколко капака, за да проверя как са с консумацията на сложените питки. Само един не беше си изял дажбата. В неделя, малко по-рано от планираното, ще им сложа пак.

  5. #2605
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да ти кажа, и аз вчера отскочих до пчелина по друга работа, та отворих няколко капака, за да проверя как са с консумацията на сложените питки. Само един не беше си изял дажбата. В неделя, малко по-рано от планираното, ще им сложа пак.
    Днес ще ги погледна, вчера беше -10*.

  6. #2606
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Днес ще ги погледна, вчера беше -10*.
    Аз съм с найлон под таблата и при по-ниски температури добивам реална представа за състоянието и положението на кълбото. Дори предпочитам в студено време да слагам питките, за да не се разлетяват - по-малко умъртвени пчели. За първа година имам 4 семейства на цяло мрежесто дъно, сравнявайки ги с останалите не се различават кой знае колко.

  7. #2607
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз съм с найлон под таблата и при по-ниски температури добивам реална представа за състоянието и положението на кълбото. Дори предпочитам в студено време да слагам питките, за да не се разлетяват - по-малко умъртвени пчели. За първа година имам 4 семейства на цяло мрежесто дъно, сравнявайки ги с останалите не се различават кой знае колко.
    И аз предпочитам студено време за слагане на питки, но в рамките на 0 до -2,-4*. Имам дърводелска контузия на едната ръка и студът ме мъчи. Ефекта от мрежестото дъно се забелязва малко по-късно. Няма да напиша нищо ново, но мога да потвърдя- забавяне на първото пило(което за мене е неоспорим +), липса на мухъл в кошера и от там по-здравословна среда, и съответно по-здрави пчели.

  8. #2608
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    И аз предпочитам студено време за слагане на питки, но в рамките на 0 до -2,-4*. Имам дърводелска контузия на едната ръка и студът ме мъчи. Ефекта от мрежестото дъно се забелязва малко по-късно. Няма да напиша нищо ново, но мога да потвърдя- забавяне на първото пило(което за мене е неоспорим +), липса на мухъл в кошера и от там по-здравословна среда, и съответно по-здрави пчели.
    Мрежестото дъно е голяма работа колкото две малки.Аз доволен а и пчелите май доволни.Мое си мнение.

  9. #2609
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мрежестото дъно е голяма работа колкото две малки.Аз доволен а и пчелите май доволни.Мое си мнение.
    Моето мнение е, че мрежестото дъно е измислено от търговците на питки. Кой преди 20 г. слагаше питки по коледа?--никой! Нямаше търговци и съответно ,нямаше мрежести дъна.
    пп. от личен опит : никаква разлика, само ядът повече.

  10. #2610
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... мрежестото дъно е измислено от търговците на питки. Кой преди 20 г. слагаше питки по коледа?--никой! Нямаше търговци и съответно ,нямаше мрежести дъна...
    Як извод
    Сега като ти кажат, че не са с мрежести дъна и въпреки това пак слагат питки, мнението ти отива в кофата и трябва да почваш наново да размишляваш по въпроса

 

 
Страница 261 от 391 ПърваПърва ... 161211251259260261262263271311361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •