Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 260 от 389 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,591 до 2,600 от общо 3887
  1. #2591
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Явно търтеите са толкова много в плодниците, че майките са избягали чак в магазините да снасят.
    В средата на Юли още, С.Р. бяха пълни с мед.....!
    Нещо ме кара да си мисля, че ни чака сериозна зима.

  2. #2592
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    В средата на Юли още, С.Р. бяха пълни с мед.....!
    Нещо ме кара да си мисля, че ни чака сериозна зима.

    Нейно величество пашата диктува положението в кошера,при обилна паша работничките заливат с нектар всичко и майките снасят където изпреварят.

  3. #2593
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Нейно величество пашата диктува положението в кошера,при обилна паша работничките заливат с нектар всичко и майките снасят където изпреварят.
    Да, така е. Само че, при наличието на същата паша, при сходни метеорологични условия, 7 дни по-рано си имаше търтеево пило. Просто сравнително рано спряха отглеждането на търтеи, което ми навя прежденаписаното.

  4. #2594
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Да, така е. Само че, при наличието на същата паша, при сходни метеорологични условия, 7 дни по-рано си имаше търтеево пило. Просто сравнително рано спряха отглеждането на търтеи, което ми навя прежденаписаното.
    Миналата година тука в края на юли нямаше жив търтей. Ако беше една, щях да предположа друго, но две млади майки останаха девици. А съм имал случай и в края на септември да се оплоди майка. Година с година не си приличат, факт е.

  5. #2595
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    В средата на Юли още, С.Р. бяха пълни с мед.....!
    Нещо ме кара да си мисля, че ни чака сериозна зима.
    Нищо подобно, поне за сега! Времето(при мен) от пчеларска гледна точка е повече от добро. Температури, достатъчно ниски, да държат пчелите на кълбо и достатъчно високи, да изразходват минимално количество енергия. Притеснява ме липсата на сняг.

  6. #2596
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нищо подобно, поне за сега! Времето(при мен) от пчеларска гледна точка е повече от добро. Температури, достатъчно ниски, да държат пчелите на кълбо и достатъчно високи, да изразходват минимално количество енергия. Притеснява ме липсата на сняг.
    Същинската зима,винаги е започвала към средата на януари.....

  7. #2597
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Същинската зима,винаги е започвала към средата на януари.....
    Напоследък май да. Иначе, преди време съм виждал доста хубави преспи и студ още по Архангеловден.

  8. #2598
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Напоследък май да. Иначе, преди време съм виждал доста хубави преспи и студ още по Архангеловден.
    И аз в тракия съм виждал сняг през ноември,че и за деня на труда..Но това са изключения...

  9. #2599
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    И аз в тракия съм виждал сняг през ноември,че и за деня на труда..Но това са изключения...
    Абе, то така, ама поне по Коледа до скоро борехме прасето в снега, пък сега...

  10. #2600
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нищо подобно, поне за сега! Времето(при мен) от пчеларска гледна точка е повече от добро. Температури, достатъчно ниски, да държат пчелите на кълбо и достатъчно високи, да изразходват минимално количество енергия. Притеснява ме липсата на сняг.
    Най-после малко сняг и зима. То, по прогнози, май ще е само няколко дни но, нали сиромах човек и на половин п....снежен човек се радва.

 

 
Страница 260 от 389 ПърваПърва ... 160210250258259260261262270310360 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (1 потребител (и) и 7 гост (и))

  1. Цоков

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •