Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 259 от 389 ПърваПърва ... 159209249257258259260261269309359 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,581 до 2,590 от общо 3882
  1. #2581
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Този "втори слънчоглед" съм се оказал в дълбока заблуда и той е прецъфтял .. Има още съвсем малко, не съм махал магазините още и мисля да го направя чак след 1ви август, понеже го дават голяма жега, поне 40 градуса тук, да не ги стеснявам отсега още. Затова че ги оставам засега така, освен ако не е грешно, но вие може да кажете това. За меда, се чудех как най-добре се съхранява, понеже тези молци не прощават. Сега съм взел едни пласмасови кутии, които се затварят перфектно, обаче сигурно заради херметизацията, пак няма да е добре и това, понеже няма да има приток на въздух, така като се замислих.

    П.С - сега и аз разбрах. Аз ги стеснявам и слагам зад преградната дъска. Обаче тази година ги разширих на максимален обем без преградна и сега есента като сложа преградна дъска и стесня, няма да може всичките да останат в кошера и ще трябва поне няколко да пренеса в склада. Така като се разширява на максимален обем, като че ли е по-неудобно за работа. Ако е 9 + 1 преградна дъска, има място за манипулации. Не знам кое е по-добре. Но ако са 9 пити + 1 преградна дъска за 10 рамков даданблат, става по - удобно за манипулации.

  2. #2582
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Този "втори слънчоглед" съм се оказал в дълбока заблуда и той е прецъфтял .. Има още съвсем малко, не съм махал магазините още и мисля да го направя чак след 1ви август, понеже го дават голяма жега, поне 40 градуса тук, да не ги стеснявам отсега още. Затова че ги оставам засега така, освен ако не е грешно, но вие може да кажете това. За меда, се чудех как най-добре се съхранява, понеже тези молци не прощават. Сега съм взел едни пласмасови кутии, които се затварят перфектно, обаче сигурно заради херметизацията, пак няма да е добре и това, понеже няма да има приток на въздух, така като се замислих.

    П.С - сега и аз разбрах. Аз ги стеснявам и слагам зад преградната дъска. Обаче тази година ги разширих на максимален обем без преградна и сега есента като сложа преградна дъска и стесня, няма да може всичките да останат в кошера и ще трябва поне няколко да пренеса в склада. Така като се разширява на максимален обем, като че ли е по-неудобно за работа. Ако е 9 + 1 преградна дъска, има място за манипулации. Не знам кое е по-добре. Но ако са 9 пити + 1 преградна дъска за 10 рамков даданблат, става по - удобно за манипулации.
    Какво е това "преградна дъска"?

  3. #2583
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Този "втори слънчоглед" съм се оказал в дълбока заблуда и той е прецъфтял .. Има още съвсем малко, не съм махал магазините още и мисля да го направя чак след 1ви август, понеже го дават голяма жега, поне 40 градуса тук, да не ги стеснявам отсега още. Затова че ги оставам засега така, освен ако не е грешно, но вие може да кажете това. За меда, се чудех как най-добре се съхранява, понеже тези молци не прощават. Сега съм взел едни пласмасови кутии, които се затварят перфектно, обаче сигурно заради херметизацията, пак няма да е добре и това, понеже няма да има приток на въздух, така като се замислих.

    П.С - сега и аз разбрах. Аз ги стеснявам и слагам зад преградната дъска. Обаче тази година ги разширих на максимален обем без преградна и сега есента като сложа преградна дъска и стесня, няма да може всичките да останат в кошера и ще трябва поне няколко да пренеса в склада. Така като се разширява на максимален обем, като че ли е по-неудобно за работа. Ако е 9 + 1 преградна дъска, има място за манипулации. Не знам кое е по-добре. Но ако са 9 пити + 1 преградна дъска за 10 рамков даданблат, става по - удобно за манипулации.
    Кутийте с херметизация няма да помогнат молеца си е в питите ако е на 100запечатан мед друга работа.
    Под плодника.

  4. #2584
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    По моите виждания и очаквания, излезе добра година. В миналата зима влязох с 16 семейства, иззимих 15. От тях извадих, средно по 39 кг. мед, 4 кг. прашец, имам да претопявам още разпечатки, но чистия восък, ще излезе около 7-800 гр. И 6 отводки. Три остават за мен, другите три са подарък за приятел мераклия. Магазините от вчера са под плодниците, предстои третиране с лютива мента и след това с йод.

  5. #2585
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    По моите виждания и очаквания, излезе добра година. В миналата зима влязох с 16 семейства, иззимих 15. От тях извадих, средно по 39 кг. мед, 4 кг. прашец, имам да претопявам още разпечатки, но чистия восък, ще излезе около 7-800 гр. И 6 отводки. Три остават за мен, другите три са подарък за приятел мераклия. Магазините от вчера са под плодниците, предстои третиране с лютива мента и след това с йод.
    Този восък от кошер или общо?

  6. #2586
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този восък от кошер или общо?
    От семейство. Смятам восъка от С.Р. и разпечатките.

  7. #2587
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    По моите виждания и очаквания, излезе добра година. В миналата зима влязох с 16 семейства, иззимих 15. От тях извадих, средно по 39 кг. мед, 4 кг. прашец, имам да претопявам още разпечатки, но чистия восък, ще излезе около 7-800 гр. И 6 отводки. Три остават за мен, другите три са подарък за приятел мераклия. Магазините от вчера са под плодниците, предстои третиране с лютива мента и след това с йод.
    Та лютива мента за какво я ползваш и от кога?

  8. #2588
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Та лютива мента за какво я ползваш и от кога?
    Против вароатоза. Едно шишенце тинктура лютива мента наливам в 100 мл. спирт. От него слагам 5-6 капки на литър сироп. Рецептата е ползвам от 3 г.

  9. #2589
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Мислих, че вече са почнали да гонят търтеите, а те тук там в магазините нацвъкали търтиево пило.

  10. #2590
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Мислих, че вече са почнали да гонят търтеите, а те тук там в магазините нацвъкали търтиево пило.
    Явно търтеите са толкова много в плодниците, че майките са избягали чак в магазините да снасят.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 259 от 389 ПърваПърва ... 159209249257258259260261269309359 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •