Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 255 от 390 ПърваПърва ... 155205245253254255256257265305355 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,541 до 2,550 от общо 3895
  1. #2541
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дойде време според моите разбирания за отводки.Липата почва и против вскаква логика пчеларска,аз почвам да правя отводки.Според вазе колеги грешно ли е или правилно?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2542
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Дойде време според моите разбирания за отводки.Липата почва и против вскаква логика пчеларска,аз почвам да правя отводки.Според вазе колеги грешно ли е или правилно?
    Тези отводки на ИСБ ли са?

  3. #2543
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Тези отводки на ИСБ ли са?

    СХС/СборниХващащиСлънчака/.
    Семействата са твърде силни и това може да доведе до роево състояни от високите температури...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #2544
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Моите пчелни семейства събраха по един магазин мед от акация. Изчаках още една седмица за по-сигурно узряване и запечатване на питите. Като започнах да вадя меда, установих, че повечето ми пчелни семейства са се роили, без да забележа това навреме. Кошерите бяха полупразни откъм пчели. В плодниковите пити имаше малко запечатено пило и никакво открито пило. Маточниците, където имаше такива, бяха празни.

  5. #2545
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Моите пчелни семейства събраха по един магазин мед от акация. Изчаках още една седмица за по-сигурно узряване и запечатване на питите. Като започнах да вадя меда, установих, че повечето ми пчелни семейства са се роили, без да забележа това навреме. Кошерите бяха полупразни откъм пчели. В плодниковите пити имаше малко запечатено пило и никакво открито пило. Маточниците, където имаше такива, бяха празни.

    Не смея да напиша кои семейства ми се роиха...Днес проверих кулите и останах много дуволен 0 роево,но и медът на 0.Липата се усети вече,но като не заливам ще чакам...10 часов работен ден правят децата и това ме кара да мисля,че ще има лев от мед.От 7 кули 6 са с над 15рамки на които има пило.Семействата са на 5-6кила пчела,но акар дал господ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #2546
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не смея да напиша кои семейства ми се роиха...Днес проверих кулите и останах много дуволен 0 роево,но и медът на 0.Липата се усети вече,но като не заливам ще чакам...10 часов работен ден правят децата и това ме кара да мисля,че ще има лев от мед.От 7 кули 6 са с над 15рамки на които има пило.Семействата са на 5-6кила пчела,но акар дал господ.
    ,,Днес проверих кулите и останах много дуволен 0 роево,но и медът на 0.Липата се усети вече,но като не заливам ще чакам...10 часов работен ден правят децата и това ме кара да мисля,че ще има лев от мед,,
    Ценен източник на информация за всички, които се интересуват от философия или по скоро от метафизика

  7. #2547
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,236
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ,,Днес проверих кулите и останах много дуволен 0 роево,но и медът на 0.Липата се усети вече,но като не заливам ще чакам...10 часов работен ден правят децата и това ме кара да мисля,че ще има лев от мед,,
    Ценен източник на информация за всички, които се интересуват от философия или по скоро от метафизика
    Метафизика + мистика.

  8. #2548
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Метафизика + мистика.
    А бе кажи си го направо. "Врели некипели!" "Дрън, дрън ,та пляс!"
    Важно е количеството писаници , а не качеството.То май напоследък сме си само на количество?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #2549
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От 7 кули 6 са с над 15рамки на които има пило.
    Дай малко газ де, да станат 7 на 18.

  10. #2550
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Дай малко газ де, да станат 7 на 18.

    Не посмях да ги ручкам до края.Във втория корпус ДБ само мога да твърдя,че са 9...Не знам да ли сте виждали подобно нещо,но да знаете туй е много,ама много пчелъ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 255 от 390 ПърваПърва ... 155205245253254255256257265305355 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •