Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 236 от 389 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,351 до 2,360 от общо 3882
  1. #2351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данчо, ти имаш хубаво лого. А,м чи питай/по точно–прочети/ и тогава пиши.Къде видя написано от мен за 10 рамки пило? За 8 рамки–да.Прочети ми поста пак, и ми се извини,тук,не на лични както правиш.Знай от мен,и да си удариш дупето в тавана не можеш да имаш 10 р пило в десетак на един корпус –плодник с магазин отгоре.Това пило съм го имал по това време/8 рамки/ в далечните години на Брежнев като първи на всички нас от соца.
    Не са изтървани Данчо.Сега започва интересното,два дена слънце накараха всички блокове да пожълтеят.И ще стане една машавица,не ми я пиши–праскови,череши,джан а,глухарче и за капак –рапица. А кажи ми какъв е този мед дето ще ми го дадат–бял/няма търговски вид/,не се втвърдява като изстинал туткал,маже се на филията като краве масло,ароматен е и няма подобен по този показател.Затова писах за объркването ми тази година. А не търся подобрения на рекорди,независимо на кого са.Робушките правят това което е в техен интерес,ако се получи рекорд,то е техен ,а не мой/или твой ,както си мислиш ти/.
    За тръвната си в голяма грешка.Когато се научиш да я ползваш както аз,няма да има нужда да залагаш капани,капанчета и да ползваш магически течности за примамки в тях. Тръвната ти дава всичко това на куп.
    Sory,Гогол,но магазина ако ти беше под корпуса можеше и на 10 да ти е кошера рамки пило...Аз слагам корпус на 9 не магазин,че да не стане като оня виц "10 бе 10..."А за това какво ще съберат няма се кахариш винаги можеш да им го върнеш като 1/4 и да изкяриш.Верно тръвните съм ги замразил временно защото имаше над 600кошера по край мен на радиус 3км...Защо да не се възползвам на готово от млада пчела?Да им изтриеш мислята е лесно за мен от как Чичо Гошо ме просветли да му е свято името и той самия.Кой какво иска да ми говори,тръвната е върха на пирамидата...
    Този пост е редактиран от jdrumev; 22.04.2021 в 23:42.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #2352
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Зазимявам ги на около 15 кг. мед за 7 рамки(не междурамия) пчели. И обикновено това е достатъчно, но тази зима не бе точно така. Януари и Февруари подавах питки-мед и пудра захар. Мисля, че 250 м. н. в. не е високо. И да, от 6-7 дни, постоянно валеше. Вчера следобед и днес най-накрая напече и полудяха. Иначе семействата са силни, но ако не могат да се домогнат, по някаква причина до паша(лошо време), си искат хранене, или поне така виждам аз нещата.
    Кразз, тези 15 кг.би трябвало да са предостатъчни при нормална зима.И ако си ги преглеждал за последно в края на март и са нямали храна/мед/ говори че тези 15 кг не са толкова.Щом си подавал и питки февруари .Зазимявам на 8–9 рамки с пчели и 10,максимум 12 кг мед.Това са 5–6 рамки непълни с мед,а другото е прашец до 9 бр. рамки в плодника.Като пиша прашец,разбирай перга,капсулирана отгоре с мед. И от там още 1–1,5 кг мед стават общо 13–14 кг мед.Горе –долу като теб.И стигат до първа паша. Тази зима докато цъфне първото кокиче ,бяха взели от контролната хранилка с мед, не повече от 400гр мед. Ползвам я за контрол на състоянието вътре,без да отварям.Бях писал някъде за нея.
    Преди дъждовете при теб е имало цъфтеж,значи са донесли запаси за пилото и притесненията ти са напразни.

  3. #2353
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ... Тази година съм объркан.Докато едва кретаха,сега едва ще ги удържа докато рапицата започне да дава....
    П.П.Височко си и затова радостно казваш че вече има пило.Може да се каже ,че тази година минахме без кълбета за дълго–5–7 дена и летеж.Зазимих на 9 рамки/не междурамия/,от край до край разширени.Запролетих на 6–7 рамки.Това ми говори ,че снасянето почти не е спирало.Храна и прашец имаха бол.
    Здравей, бай Георги.
    И при мен от едни никакви изведнъж кошерите подскочиха и се чудя какво стана. Аз ли нещо не видях и не прецених правилно в началото на зимата, някаква магия ли стана с храна над кълбото и найлони, не мога да разбера какво се случи. И друг път е имало топли зими ама такава изненада за първи път ми се случва. А преди 2 или 3 седмици, нещата бяха направо луди и тези студове ми дойдоха дюшеш, че все ги бях изпуснал.
    Медец

  4. #2354
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Здравей, бай Георги.
    И при мен от едни никакви изведнъж кошерите подскочиха и се чудя какво стана. Аз ли нещо не видях и не прецених правилно в началото на зимата, някаква магия ли стана с храна над кълбото и найлони, не мога да разбера какво се случи. И друг път е имало топли зими ама такава изненада за първи път ми се случва. А преди 2 или 3 седмици, нещата бяха направо луди и тези студове ми дойдоха дюшеш, че все ги бях изпуснал.
    Здраве да е Тоше!Мислех си,че е само при мен тази аномалия,щото вече никой не споделя ,а само цоцаме.Май всички се заразихме от Данчовата болест.
    Започнах да мисля,че топлата зима ги запази от изтощение зимните пчели и увеличи дните им на живот.А от там повече работници които да гледат пило,дори си мисля, че при мен не е спирало снасянето на майките или е било много кратко.Никога досега не е имало толкова много пчели когато ги отворя за първи път след като съм ги зазимил.Това са само мои помисли,знам ли какво са правили 5 месеца под покривната табла.Вдигам капака,виждам дали е взето от меда в хранилката и затварям.
    Е,не се притеснявай.Трябва да свикваш с такива екстремни ситуации,пък като изтървеш някой ще донесеш радост на някой мушморок дето това чака.
    Добър урожай Тоше ти пожелавам този сезон.

  5. #2355
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Здраве да е Тоше!Мислех си,че е само при мен тази аномалия,щото вече никой не споделя ,а само цоцаме.Май всички се заразихме от Данчовата болест.
    Започнах да мисля,че топлата зима ги запази от изтощение зимните пчели и увеличи дните им на живот.А от там повече работници които да гледат пило,дори си мисля, че при мен не е спирало снасянето на майките или е било много кратко.Никога досега не е имало толкова много пчели когато ги отворя за първи път след като съм ги зазимил.Това са само мои помисли,знам ли какво са правили 5 месеца под покривната табла.Вдигам капака,виждам дали е взето от меда в хранилката и затварям.
    Е,не се притеснявай.Трябва да свикваш с такива екстремни ситуации,пък като изтървеш някой ще донесеш радост на някой мушморок дето това чака.
    Добър урожай Тоше ти пожелавам този сезон.
    А какъв мор щеше да е, ако беше някаква студена?

  6. #2356
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А какъв мор щеше да е, ако беше някаква студена?
    Както винаги точно в десятката.Очаквах да се включиш,защото по неведоми пътища знам как е било и при теб зимъска до към деня на жената.А сега как е? За моите вече писах–не учуден,удивен съм от тях.Май пак ще ги увелича.Засега ги узъптам.

  7. #2357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А какъв мор щеше да е, ако беше някаква студена?
    Горе-долу това остана един от последните непроверени варианти - слаби и студена зима. Поне при мен пчелите успяват да се справят и това ме радва, че както гледахме клипчетата има страшни картинки.
    Медец

  8. #2358
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    При мен, от 6 зазимени пчелни семейства, всички презимуваха успешно и имат пило. Вчера времето се затопли, цъфнаха ябълките. Без да съм пипал кошерите, разглеждах цветовете на ябълката и пчелите по тях, една пчела ненадейно ме атакува в главата и се завря в косата ми. Наложи се да я убия. Ябълката е на около 15 метра встрани и зад кошерите. Недоумявам, какво и стана на тази пчела? Наоколо няма нито рапица, нито каквито и да било промишлени насаждения.

  9. #2359
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    При мен, от 6 зазимени пчелни семейства, всички презимуваха успешно и имат пило. Вчера времето се затопли, цъфнаха ябълките. Без да съм пипал кошерите, разглеждах цветовете на ябълката и пчелите по тях, една пчела ненадейно ме атакува в главата и се завря в косата ми. Наложи се да я убия. Ябълката е на около 15 метра встрани и зад кошерите. Недоумявам, какво и стана на тази пчела? Наоколо няма нито рапица, нито каквито и да било промишлени насаждения.
    Чужд обект в пчелина.

  10. #2360
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    При мен, от 6 зазимени пчелни семейства, всички презимуваха успешно и имат пило. Вчера времето се затопли, цъфнаха ябълките. Без да съм пипал кошерите, разглеждах цветовете на ябълката и пчелите по тях, една пчела ненадейно ме атакува в главата и се завря в косата ми. Наложи се да я убия. Ябълката е на около 15 метра встрани и зад кошерите. Недоумявам, какво и стана на тази пчела? Наоколо няма нито рапица, нито каквито и да било промишлени насаждения.
    Наистина странно, моите за сефте съм ги сложил в двора си в селото, за сега все още няма оплаквания от ужилени, но има време.

 

 
Страница 236 от 389 ПърваПърва ... 136186226234235236237238246286336 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (2 потребител (и) и 13 гост (и))

  1. g_ker,
  2. дядо борю

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •